» »

Indie rock

Indie rock

Nikec3 ::

Po poslušanju kar nekaj indie rock bandov sem si ustvaril mnenje, da je indie rock generalno gledano slaba pop glasba. Me lahko kdo prepriča drugače? Oziroma, pozna kdo kakšne indie rock bende, za katere meni da so dobri. Meni so redka izjema Brand New, ki so mi precej všeč.



@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Machete ::

Brand new je napredoval z vsakim albumom v boljšo smer, kar je redko. Daisy je fenomenalen album. Več ti napišem jutri, ko pridem k sebi :D

dasf ::

Večinoma poslušam alternative in funk rock, od indie rocka so mi všeč franz ferdinand in kašken komad od arctic monkeys.
Npr.

Zvezdica27 ::

lp,

indie je isto kul kot je kul pop glasba ali mtv-bandi... odvisno kaj bi rad. Ampak ... vse je pop. Glej kam je prišel grunge. Nirvana-grohl-foo fighters... pop. isto z recimo vsakim velikim imenom... vse konča v pop.

To ni nujno slabo, ker tudi tu najdeš cvetke... recimo, če gldamo samo velike, ki so ratali pop: MJ, Bowie, Prince (neklasičen)... to so samo izkoristili sistem za svoje cilje.

Če bi rad pravo alternativo, boš moral med "garažne" bande gledati. Legendarna je založba Crypt, ali pa glede punka alternative tentacles records.

Ampak dandanes... ja... je vse pop, še narodnozabavni.

Težko je.

aerie ::

Jaz jih predalčkam le na dobro in slabo glasbo. Kar pa ne pomeni, da moja slaba glasba ni za nekoga drugega dobra glasba in obratno. Da bi blo vse pop je mal iz trte zvito. Pop bi naj bla popularna glasba, ni pa nujno. Indie bi naj bila glasba bendov, ki so neodvisni od založb oz. imajo lasno založbo ali pa založbo, ki jim ne teži. V obeh primerih ne gre za žanr. Žanr je npr. rock, klasika, jazz... Evo nekaj primerov indie+no-pop=excellent:



matejceh ::

Franz Ferdinand, Arctic Monkeys, Kasabian, MGMT, The Black Keys, Foster the People... (najbrž ni vse indie rock pa vendar :)

+ mislim, da danes ne več delujoča skupina The Dead 60`

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matejceh ()

Machete ::











Nebi se ukvarjal za nalepkami kaj je indie in kaj ni, upam da ti bo kaj kul.. za več ček related

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

še mal :P









matejceh ::

Super Machete, dve skupini ne poznam, slišita obetavno :)

Machete ::

predvidevam da wu lyf in forming. Forming imajo samo ta 7'' ep (na voljo na bandcampu), wu lyf so kul, znajo bit pa tud težki na momente

Zvezdica27 ::

maserati so meni ena najboljših skupin, niso pa lih indie... in so pop.

Meni je drugač pop čist kul... to je kvaliteten business, sam zavedaj se tega. Recmo, MJ je čisti pop, pa je za glasbo, za industrijo naredil tolko kot še nihče doslej ali odslej. Totalen car (galsbeno in komunikacijsko).

nokakorkoli... jaz samo pravim, da je danes 95% vsega pop. V smislu, mainstream distribucije, marketing, obdelava glasbe itd...

Kdaj pa si nazadnje slišal kak nov zvok, kaj novega? Pa da ne bomo bluzili, recimo samo v SLO? Razen Moweknowledgment/N'toka, Ali Ena (ki je itak sam recikliral) in Klemna Klemna v SLO pop muziki ni nobene variacije, vse isti zvok, isti mastering... saj dobre muzike dosti, sam ni pa dosti izvirnosti.

To so slišali pri Hendrixu, Bowieju, malo pri Elvisu, Black Sabbath (pogojno), MJ, Nirvani (pogojno), Madonna in še pri katerem... dandanes pa tega skor ni več, morda sodoben etno-retro izstopa... ostalo pa vse mirno lahko označimo kot pop (začelo pa se je vsaj pri rn'r kot MTV rock, vsi isti zvok in gremo mainstream). Ostalih žanrov ne poznam, samo tole zgoraj skor vse spada v pop. To je glasba prilagojena za mase (konec koncev je to tud Umek).

Primerjaj raliko med pop obdelavo zvoka in kakimi garažnimi...

genesiss ::

Ne poslušam, mi je pa kul ta komad:



Pa The XX so mi ok. Je to Indi?

Zakaj so recimo Godspeed you!... indi (en je nalimal link zgoraj)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

jype ::

aerie> Evo nekaj primerov indie+no-pop=excellent:

Upam, da si šel v Kino Šiška gledat GY!BE, ker so bli v živo nepozabni.

Pa še en hud indie "band", star, ampak precej izjemen:



genesiss> Zakaj so recimo Godspeed you!... indi (en je nalimal link zgoraj)?

Ker niso v ničemer "corporate"?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211864 (8170) AmokRun
»

Potrebujem nekaj dobre glasbe :) (POP&DANCE)

Oddelek: Sedem umetnosti
273710 (2741) tt2advanced
»

Glasba iz 80in 70ih 60ih vs današnja "moderna" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12221414 (18615) Jerry000
»

Splošno o glasbi

Oddelek: Sedem umetnosti
101033 (784) gzibret
»

Rock glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
538205 (7057) Pebkac

Več podobnih tem