» »

Windows 98 -stabilen ali ne ??

Windows 98 -stabilen ali ne ??

lubroi ::

Kolega odpira trgovino pa kupuje vse potrebno glede prodaje ,med drugim tudi računalnik.Ker bo uporabljau program za prodajo,ki deluje že na win-sih 3.1,se je pozanimal pri prodajalcu rač.opreme ,če lahko uporablja WIN98 -original,ki jih je imel enkrat na svojem domačem PC-ju,pa mu jih je odsvetoval ker naj bi bili nestabilni in naj seveda kupi raje WINXP -Home Edition.Kaj vi menite ????

Sami ::

Jah, to pa seveda Win 98 (9X) niso kej preveč stabilni, še posebej če jih bo imel za delo. Bolj stabilni so Win 2000 ali XP:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Vikking ::

če jih bo uporablju za službo, se pravi par programčku in bo le za tisto imel mu bodo delali BP! če pa bo uproablju za igranje igrc, bo zelo veliko gor in dol metal programe z winsow, bo imel pa redne probleme s sesipanjem! drugač pa za v službo so čist vredi! za današnjo multimedijsko uporabo so pa dokaj nestabilni!

zvery1 ::

a pa bo delov tist programcek,ki je delou ze v win 3.1 tudi v winXP?
ne bi rekel...
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Daedalus ::

win98 so stvar preteklosti... Naj raje proba, če tisti program deluje na winXP in če bo delal, naj kupi XP... Sicer pa mogoče ne bi bilo slabo, če bi tudi blagajniški softver malo posodobil...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jest10 ::

Ob skrbni uporabi so zelo stabilni. To pomeni gor dati samo to kar rabiš in občasno spucati bedarije po disku in registru.
Trenutno je na moji stari kišti minilo kake 5 meseceu od zadnjega plavega ekrana. Pa jo imam kar redno v uporabi.

Vikking ::

če dela na win98 potem bo delu tudi na winXP brez problemov!

lukaz ::

win98 so lahko tut dost stabilni. jst sm mel moj računalnik z win98 pržgan 2 tedna brez reboota in na njem sm igrov igre :D

delfinus ::

Imam dual boot se danes in sicer Win98SE in pa WinXP. Naj omenim, da je Win98SE gor od kar so izsli na trg. Pri tem sem zamenjal ne vem koliko konfiguracij racunalnika, graficnih, CPUjev nekaj diskov in nikoli nisem na novo instaliral vedno sem prenesel sistem z ghostom in samo nadgradil chipset driverje, graficne driverje. Delujejo se danes in to stabilno na AMD Athlon 2500+@2200MHz z Geforcem 5900. Tudi igre super delujejo in multimedija pravtako. Se vedno je 98SE odlicen za stare aplikacije (tu ponavadi XP zataji), ki so pisane za DOS in je nepogresljiv za podjetja, ki delajo se na starejsih aplikacijah. Sploh pa kaksne blagajniske in salda-konti programe, ki zahtevajo tudi print po specificni kodni tabeli.

lp, D.

lubroi ::

Igre ne uporabljau v trgovini razen kakšno predvajanje MP3-jev.Uni program pa deluje tudi na XP (PCA- Prodaja od DZS-ja če je komu kaj znano).Drugo vprašanje a je možno nadgraditi WIN98 v WIN98SE verzijo ????THX

TBit ::

lubroi: ma kva komplicira ta tvoj prjatu. Win98 so cist zadost za to kar jih bo uporablu, posebi ce bo comp vsak dan po šihtu ugašu.

Dej folk ne pretiravat kot da se Win98 (ne SE) vsako minuto sesujejo, ja0. Jih mam ze 1.5 let na enmu compu pa se ne spomnm kdaj bi nazadne vidu modr zaslon.

delfinus ::

Da se nadgradit 98 v 98SE.

lubroi ::

Delfinček kako jih lahko nadgradim v SE ???

delfinus ::

Preprosto instaliras cez 98. Vse nastavitve ti bodo ostale. Lahko tudi z upgrade 98SE, preprican pa sem da gre tudi z regularnim Windows 98SE. Edino isti jezik mora bit.

Tero ::

Pa ne pozabit da na windows 98 slovenska verzija NE DELA windows update!;( To gre meni tuji zelo naživce ker v roke dobim veliko starih kompov kjer bi mogo instalirat windows 98:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Dead_Eye ::

Osebno bi ti/mu priporočal Win98 navadne, ker SE imajo že neke čudne čarovnike in znajo kej zarit. Glede stabilnosti pa: če inštaliraš le tistih par programov ki jih rabiš in sistem pravilno ugašaš(ne s potegom kabla iz elektrike>:D ) nima bit kej narobe. Meni so tako delali 98 več kot leto bp in tudi potem ko sem menjal rač (disk in win ostali isti) je delalo.....

Tako da naj ne skrbi in bojo 98 več kot preveč. Škoda denarja za XP-je.


Pa ne mi govorit da če dela na 98 dela tudi na XP. To absolutno ne velja. Imam 365 takih primerov.
The one and only

reber ::

Ko je že ravno tema na win98se, me pa zanima: tistim ki jih imate, koliko nov je računalnik, oziroma do koliko novega win98se dobro deluje, namreč, rad bi dal win98se na nov računalnik.

delfinus ::

AMD Athlon 2500+ Barton navit na 3200+, Abit NF7-S v2.0, Corsair Twinx CMX PC3200C2, MSI Geforce FX 5900SP, SB Live PLatinum 5.1, ATI TV Wonder PCI, 3Com 10/100 LAN, 2xHDD WD 800JB ATA100, DVDrom Pioneer 120s, Teac CDW524K. Vse deluje brez problema z novimi drajverji za Win98.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik in WIN98SE

Oddelek: Pomoč in nasveti
291873 (1517) Azrael
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141750 (1527) franc3e
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111191 (1049) duh
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221798 (1412) daylight
»

kateri windows

Oddelek: Operacijski sistemi
262602 (2230) IgiS

Več podobnih tem