» »

Problem z USB porti

Problem z USB porti

Brilko ::

Zdravo!

Imam eno vprašanje/problem glede USB portov. Na compu imam štiri, in sicer dva zadaj (direktno na matični) in dva spredaj (na taki kartici). No zadnja dva delata super, medtem ko pa sprednja dva le delno. Nevem kaj bi bil vzrok temu.

Naj obrazložim še izraz "le delno". Spredaj mi delujeta volan in tiskalnik, medtem ko spredaj ne deluejta digitalni fotoaparat in skener (zadaj pa).

Zanima me kaj bi lahko bilo tu narobe? Hvala in LP. 8-)

nere ::

morda zato ker si inštaliral skener in fotoaparat zadaj in si je to računalnik zapomnil... kdaj se take reči dogajajo

Brilko ::

Recimo za primer fotoaparat. Sem ga priklopil spredaj so XP-ji zaznal da je neka nova naprava priklopljena in pač napsialo je da se namešča, vendar da ni uspela namestitev in da morda ne deluje prav. Ko sem potem vstavil v port zadaj pa je napisalo da je vse vredu in da je naprava pripravljena za uporabo.

Vbistvu naprav sploh spredaj noben program niti OS ne prepozna, to samo za ti dve napravi skener in fotoaparat.

Mislite da je kej v biosih al pa kej takega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

Highlag ::

V kolikor imaš priključke na prednji stranici pravillno priključene na matično ploščo, bi moralo biti popolnoma vseeno kaj priključiš kam. Sam uporabljam na USB-ju : Miš, tiskalnik, fotoaparat. Vseeno je kaj kam priključim - preizkušeno.

Napake lahko povzroča poškodovan kabel / slab stik.

Sam imam slabe izkušnje z priklapljanjem dodatnih konektorjev na matično ploščo, ker nikjer nisem našel podatka kako morajo biti konektorji obrnjeni. Tako, da sem si v končni fazi pomagal z multimetrom.
Never trust a computer you can't throw out a window

Brilko ::

Hvala za odgovora!

Ima še kdo kakšno konkretno idejo kaj bi lahko bil vzrok temu? LP. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

JustVi ::

včasih skener in fotoaparat ne delujeta skupaj (hkrati)....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako skenirati diapozitive ali negativ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716381 (8781) cekr
»

NAKUP TISKALNIKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
236069 (5765) kixs
»

Skupna raba skenerja

Oddelek: Strojna oprema
121741 (1618) s1m0n
»

Fire-wire vs. USB?!?

Oddelek: Strojna oprema
293745 (3582) Vikking
»

Xp & Digitalc problem

Oddelek: Zvok in slika
6825 (782) CaqKa

Več podobnih tem