» »

Skupna raba skenerja

Skupna raba skenerja

SkyEye90 ::

Na svoj računalnik imam priklopljen tiskalnik s skenerjem (Epson Stylus SX115), potem pa imam v domači mreži več računalnikov, ki uporabljajo ta tiskalnik. Zanima pa me, zakaj je v skupni rabi samo tiskalnik, skenerja pa drugi računalniki ne vidijo?
Tiskalnik sem dal v skupno rabo, tam ko imam skenerji in fotoaparati v nazdorni plošči in je noter skener, pa ne morem dati v skupno rabo..
Se da kako nastaviti, da bi lahko tudi drugi uporabniki skenirali dokumente, tako kot lahko tiskajo?
Hvala za pomoč. Sky

toxius ::

katera MF naprava je to?
Na katerem OS nastavljaš?

SkyEye90 ::

Epson Stylus SX115 http://www.epson.co.uk/Store/Printers-a...
OS imam pa XP-SP3, na ostalih pa na Windows7.

gorenjc ::

Tole pa sigurno ne bo šlo. Skener je vhodna naprava, medtem ko so tiskalniki izhodne naprave. Pa tudi če bi bilo to možno ( čeprav ni), kakšen smisel bi to imelo. Itak je potrebno ročno vstaviti dokument v skener, tako da :|

s1m0n ::

Povsej verjetnosti pa obstaja kak programček, ki bi to nekako omogočal!

gorenjc ::

In kakšen smisel bi bil, tudi če bi bilo to teoretično možno?

toxius ::

možno je tako da si nabaviš router ki ima svoj USB port kar posledično pomeni da ti spremeni v mrežno napravo tvojo MF...

Opkow ::

gorenjc je izjavil:

Tole pa sigurno ne bo šlo. Skener je vhodna naprava, medtem ko so tiskalniki izhodne naprave. Pa tudi če bi bilo to možno ( čeprav ni), kakšen smisel bi to imelo. Itak je potrebno ročno vstaviti dokument v skener, tako da :|

Prednost mreznega skeniranja je, da lahko vsak na svoji masini upravlja skener. Ne da bi koga motili, ki trenutno dela na masini s skenerjem. Doloceni Epson modeli imajo to moznost, da se dokupi posebni mrezni vmesnik, ki se ga vgradi v ohisje. Na vsako masino pa se instalira twain software z mrezno podporo.

Zal odgovora na tvoje vprasanje ne poznam.

s1m0n ::

No jaz imam mojo multifunkcijsko na svojem omrežju preko WiFi-ja in lahko na vsakem računalniku skeniram, tudi na napravi lahko označim na kater računalnik želim skenirat tako, da je ta funkcija kar uporabna!

SkyEye90 ::

Ko sem kupoval nisem bil pozoren na Wi-Fi povezavo, ker tako ali tako lahko vsi tiskajo brez problema preko mreže..zdaj vidim da bi tale Wi-Fi povezava prišla prav, zaradi skenerja. Na skenerju imam sicer gumb, ki avtomatsko skenira in shrani dokument v moje dokumente...a kaj ko se ne da nastavit da bi shranjeval v mapo katero imam v skupni rabi.. bom kar moje dokumente dal v skupno rabo, pa bo vsaj začasna rešitev :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

urosh ::

Ne vem sicer kako imajo to rešeno epsino, mi določenih hpjih se da nastaviti, da s pomočjo tipke na samem skenerju rečeš skeniraj nekam in on to poskenira in pošlje tisti osebi na mail. Preveri še to možnost...

typo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

SkyEye90 ::

Edit..
sem najdu rešitev, v epson event managerju se da nastavit kam naj skenira, opcija se skriva pod make job settings :) zdaj pa mi skenira v mapo v skupni rabi, tako da lahko nemoteno vsak dostopa do svojih skeniranih dokumentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkyEye90 ()

s1m0n ::

No pa je šlo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
182934 (2464) flood
»

Večfunkcijska naprava Epson Stylus

Oddelek: Kaj kupiti
71382 (1329) Brane2
»

All in one tiskalnik, MAX 120 €

Oddelek: Kaj kupiti
131452 (1297) Zheegec
»

Skener IP?

Oddelek: Strojna oprema
144860 (4576) imagodei
»

Kateri skener kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
82138 (1969) aco111

Več podobnih tem