» »

Namestitev Linuxa...

Namestitev Linuxa...

c0dehunter ::

Ja... to ne vem, kako naj naredim. Iz www.linuxiso.org sm so dol potegnu Linux (college) minimal. Zgleda da morm sam ustvarit Bootable disk, sam ga pa ne znam. Kaj priporočate?

moj_nick ::

Downloadal si .iso fajl. Gres v Nerota pod File/Burn Image, izberes .iso fajl in zapeces. Vstavis v cd in rebootas. Ce imas v bios-u pod first boot device oznacen cdrom, ti bo pognal instalacijo.
110111001001010001010000

c0dehunter ::

Ampak nikjer ni nobenega .iso fajla... V mapi "Linux" (glavna mapa) so sam naslednje datoteke:

mapa "college"
mapa "isolinux"
mapa "kernels"
datoteka "CHECKSUMS.md5"
datoteka "CHECKSUMS.md5.asc"
datoteka "FILELIST.txt"
datoteka "GPG-KEY"
datoteka "PACKAGES.txt"

Kaj od tega naj sedaj zapečem na cd? :\

moj_nick ::

Na linuxiso.org lahko cist preprosto downloadas iso file. Pa izberi si mirror, da ti ne bo cel dan downloadal.
110111001001010001010000

Poldi112 ::

Kako to mislis, da ne najdes iso. Sej drugega kot tega tam sploh ni.

http://www.linuxiso.org/download.php/46...

c0dehunter ::

Tisto z .iso sem zdaj uredil! Zanima pa me še, če imam lahko na istem računalniku Wndiws XP in Linux (vem, butasto vprašanje... to dela previdnost:) ) ?

moj_nick ::

Vsekakor
110111001001010001010000

c0dehunter ::

Zdj se mi je pa nov problem pojavu: iz www.linuxiso.org sem downloadal Linux Yellow Dog, vendar verzijo, ki je imela samo 600 mb (približno). Malo bolj zgoraj pa je bil Linux Yellow Dog trikrat po okoli 600 mb (po mojem so trije cd-ji). Toda sedaj sem vse lepo odpakiral, zapekel na cd, pa mi računalnik nič ne naredi, ko ga zaženem (ga ne zazna, first bootable device je CD-ROM). Ali moram downloadati verzjo, kjer je trikrat po okoli 600 mb? In pa katera distribucija Linuxa bi bila najprimernejša za novega uporabnika operacijskega sistema Linux?


Hvala!

Gapi ::

Yellow Dog je načeloma za Apple in 680xx procesorje
No person is rich enough,to buy back his past.

c0dehunter ::

Kero distribucijo pa priporočate za začetnika?

moj_nick ::

110111001001010001010000

c0dehunter ::

Ja, sm si ga downloadu, pa z WinRar-om razpakiru, pol sm šou v nero 6.0 pa sm dal ustvari podatkovni disk, pa sm zapeku gor use datoteke, ki jih morm. Pol sm znova zagnal računalnik, pa mi ga ni zaznal! Ka bi lah bla napaka? Pa še nekaj: pred kratkim sem kupil multimedijsko tipkovnico, ki ima veliko funkcij in gumbov, pa mi ne delajo "f1, f2, f3, f4...", zato v Biosu ne morm nič shranit, ker morš prtisnt f10. Kak bi lah naštimu, d bi mi ti gumbi (f1, f2...) delal?

Gandalfar ::

Ja, sm si ga downloadu, pa z WinRar-om razpakiru, pol sm šou v nero 6.0 pa sm dal ustvari podatkovni disk, pa sm zapeku gor use datoteke, ki jih morm.


To je napaka. CD-ja ne razpakiras ampak reces samo File->Burn image..

za drugo tezavo pa odpri novo temo.

c0dehunter ::

Ok... Hvala! Bom probu cel paket gor zapečt... do zdej sm ponucu že štir cd-je za linux...

Gandalfar ::

ne snemat tko, da bos .iso povleku na cd pa zapeku kot eno veliko datoteko :)

File->Burn image.. pa bo :)

c0dehunter ::

Sedaj sem vse zapeku tk kot je treba, pa sm dal cd not, restartal računalnik. Ga je zaznal, odprl se je nek meni, pa sm use pustil pr mir, d se je poskušu "namestit", pol je računalnik neki inštaliru, pol se je pa za nekaj sekund monitor uganil, ko pa se je spet prižgal pa se je izpisalo naslednje:

fatal server error:
no screening found

XIO: fatal IO error 104 (connection reset by peer) on X server ":0.0"
After 0 requests (0 known processed) with 0 events remaining.
running /morphix/rc.m/M92X11-wait
running /morphix/rc.m/M95X11-shutdown
running /morphix/rc.m/M99shutdown

Rebooting...
use reboot or halt to shutdown your computer
eject: unable to eject, last error: inappropriate IOCTL for device
sh: no job control in this shell
sh-2.05b#



Kaj je sedaj to?

c0dehunter ::

aja... pa po tem sem pustil računalnik pr mir ene par minut, pa se nič ni zgodil, ni se restartu... nič

Gandalfar ::

bah.. ker HW pa mas?

c0dehunter ::

2000 MHz, 256ram, 80 Gb, monitor 17" pa 1024x 768 resolucija (to tak ni pomembn)...

c0dehunter ::

Procesor je pa Intel

moj_nick ::

V bistvu je grafična najbolj pomembna ;)
110111001001010001010000

c0dehunter ::

ajaaa... pol bo pa verjetn grafična kriva, ker mi je GeForce 4 mx 440 crknala, pa mam zdj že en čas grafično iz starega računalnika, ki je zelo slaba (ni 3d pospeševalnik), zato sploh ne morem igrat nobene novejše igre.... sj jo bom na popravilo nesu... mam še garancijo :))

Skrat ::

1. Ravno stare graficne ne bi smele imet problemov, sploh ne pri nalaganju. Ce bi ze bli problemi, bi bli s kaksno novo. Tako da dvomim, da je to problem

2. Ce se prvic srecujes z linuxom, ni priporocljivo, da posegas po marginalnih distribucijah (YellowDog, College...), ker imajo naceloma slabso podporo za HW in ponavani nekoliko bolj nerodna orodja za namestitev.

3. Vsekakor priporocam, da zacnes s Slo-Tech linuxom (kot ti je priporocil ze moj_nick) - vsaj kot preizkus iz live-cdja

4. Ker podpora za namestitev na disk pri Slo-Tech linuxu se ni povsem dodelana, lahko pocakas na novo stable verzijo ki bo v kratkem (upajmo da cez kak teden), ali pa si izberi kaksno od vecjih distribucij, kot npr. Fedora Core, Mandrake ali SuSE (ne nujno v tem vrstnem redu), ki so zelo prijazne uporabniku.
Free software is a matter of liberty, not price.

c0dehunter ::

ja kako ga pa zaženeš iz cd-ja? da je pol livecd? sm si potegnu dol slo-tech linux...

Skrat ::

Ce ga zazenes s CDja je zadeva LIVE in se po defaultu NE namesti na disk.
Free software is a matter of liberty, not price.

c0dehunter ::

Poglej: Cd (Slo-tech linux) sem vstavil v računalnik in ga resetiral. Pokazal se mi je nek seznam, a sem pustil vse, tako kot je. Nato pa mi je začelo nekaj izpisovati na zaslonu, ekran se mi je ugasnil za par sekund, potem pa je izpisalo tisto, ka resm prepisal ( nekaj postov višje). Torej... če mi lahko kdo prosim razloži po karakih, kaj narediš, da zaženeš cd LIVE.

HVALA!!!

Skrat ::

V meniju, ki ga dobis na zacetku izberi varni nacin in pritisni Enter.
Free software is a matter of liberty, not price.

jype ::

Tisto sporocilo ko se X pritozi "no screens found" pomeni, da ne pozna tvoje graficne. Tisti bash-2.0# pomeni, da si v shellu in moras NATIPKAT ukaz. Predlagal ti je reboot, da resetiras racunalnik.

Yellow Dog so ti ze omenili da ni za PC racunalnike, ker linux dela na vec kot 10 razlicnih arhitekturah.

Najbolje, da das not kako bolj obicajno graficno kartico.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Presnemavanje Linux CDjev

Oddelek: Operacijski sistemi
8889 (810) moj_nick
»

Kateri linux za domače delo?

Oddelek: Operacijski sistemi
372558 (1735) gpg
»

SUSE 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
472059 (1628) shock
»

Redhat 7.1

Oddelek: Operacijski sistemi
11948 (797) simon
»

Linux REDHAT 7.1

Oddelek: Omrežja in internet
8745 (661) minimetro

Več podobnih tem