» »

Redhat 7.1

Redhat 7.1

ABX ::

Iz arnesovega ftp-ja sem downloadal dir readhat 7.1 (skoraj 2.0GB) in zdaj mi ni nič jasno.


Kaj zdaj? Na kak način te file posnamem na Cd??
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bzagozen ::

Dobi si CDRWin. Potem pa samozapečeš ta *.bin file. Dobil boš navaden inštalacijski CD. :D
www.alkoma.si

roscha ::

No go HOSÉ! Downloadaj si *.iso iz www.linuxiso.org ali iz www.redhat.com in ga posnemi na CD. Tehle 2G šare pa lahko kar lepo poradiraš. Debian distribucijo bi mogoče z uporabo njihovega pseudo image toola prepakiral v CDju prijazno obliko, pri Redhatu pa na žalost...


LP!

roscha ::

Bzagozen: saj nima *.bin fila. Tip je potegnil dol cel direktorij in poddirektorije. V glavnem rekurzivni wget, če veš o čem govorim. Če pa ne pa nič hudega :)

Lp!

ABX ::

roscha: to bo to. Jaz sem pobral dol en kup šare :)

Grem pogledat za iso.

Po readhat.com sem malo brskal ma vse povsod moraš nekaj plačat. Nisem v življenju enkart plačal za WinXX, pa nevem zakaj ne mislim zdaj začet z Linuxi :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

roscha ::

ABX: Tkole je. Teli Redhati, Mandraki in podobna šara je vsaj za moj okus za en qurc. Če potegneš dol le tisto kar ti oni dajo zastonj je tega prekleto malo, za cel kupček CDjev pa je treba dat $$$. Ampak to še ni vse! Inštalacija v stilu klik, klik, next, next je fina in super in oh in sploh samo do tedaj dokler vse deluje iz prve in bog ne daj da se kje kaj zalomi, saj potem nimaš pojma kaj (in kje!) je nekaj narobe. Da povzamem. Sam prisegam na Debian distribucijo, je POPOLNOMA zastonj, inštalacija pa je nekako sprejemljiva. Se pravi, da je treba kar veliko reči (do)povedat kišti, ampak je plus, saj se več naučiš in pri težavah se ti tudi svita, kaj si mogoče narobe naredil.
Samo toliko.

LP!

ABX ::

Zdaj pobiram iso od radhat 7.1 preko www.linuxiso.org.
Bom videl če se mi kje med inštalacijo zalomi bom gledal kam drugam, ampak mislim da ne bo frke ker imam precej "standard" pc.

Thx za vse.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

simon ::

ABX: Potreboval bos 3 iso-te, v glavnem sta dva instalacijska in se powertools z dodatnimi programi. Mimogrede ce ze snemas ti priporocam da si potegnes dol SGI-jev predelan prvi instalacijski cd, ki ti da moznost njihovega XFS datotecnega sistema. Tako bos imel na racunalniku enega najbolsih datotecnih sistemov.

zlickon ::

Downloadaj si *.iso iz www.linuxiso.org ali iz www.redhat.com in ga posnemi na CD.

krucymucy ::

Ja men redhat iz neta dela cist kul - pobran iz rehat.com - mam pa vse tri CD-je!!! Je pa en problem znanja treba:D

ABX ::

Ok kolega mi je dal RH 6.2 (7.1 bom pobral dol če bo nuja).
Zdaj imam problem za KDE okolje. In sicer zadeva ne prepozna 810 chipset grafikulje. Kaj mi storiti?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

simon ::

Problem je Xserverja ne pa okolja KDE (to je neodvisno od graficne kartice in tece nas Xserverjem). S tvojo kartico je tako, da najdes driverje na support.intel.com . Lahko si pogledas stanje na RedHat HCL spisku
Aja, med 6.2 in 7.1 je precej velika razlika, (novo jedro, kde2..) zato ti priporocam slednjo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev Linuxa...

Oddelek: Operacijski sistemi
271441 (1232) jype
»

Ali je Linux res zastonj?

Oddelek: Operacijski sistemi
131337 (960) atlet
»

SUSE 8.1

Oddelek: Operacijski sistemi
472045 (1614) shock
»

Download Linux

Oddelek: Programska oprema
53848 (3745) dr.J
»

Linux REDHAT 7.1

Oddelek: Omrežja in internet
8741 (657) minimetro

Več podobnih tem