» »

Neonki za v avto?!

Neonki za v avto?!

«
1
2

kajzer ::

Kakšni neonki kupit za v avto? Dal bi ju namreč pod armaturko k nogam (sj razumete).:)) Eno bi dal na voznikovo in eno na sovoznikovo stran. Zanima me kako dolge bi mogle bit in kako se obnese t.i. zvočni efekt pri teh neonkah?! Kupil bi namreč 12V, zato me zanima če pri teh (12V) tudi potrebujem štarter in dušilko in na kaj morem pazit?!

kajzer ::

LOL, nobeden ne ve???? :'( :)

profii ::

nabav obično računalniško neonko.
glih dons sva jo s frendov v njegov avto dala :)

Azrael ::

Štarterja in dušilke pri 12V ne rabiš oz. sta neuporabna. Te flouruscenčne žarnice (neonke je narobe, samo je lažje natipkati:D) imajo poseben elektronski sklop, ki napetost akumulatorja zviša v primerno napetost za delovanje žarnice (~400V). Sicer ni nujno da kupiš ravno "neonko" za računalnik (zna biti drago), se dobijo praktično iste zadevščine v raznih Bau haus / max, Sparu..., kot svetilke za avtomehanike. Če dobiš v akciji, te pride okoli 1500 SIT, v at. pa lahko pod 1000 SIT.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

kajzer ::

Profi, in kak se ti zdi učinek?! Kam sta jo pa dala?

Caligula ::

Ahmmm, morm povedat, da vse kolegice crkajo od smeha ko vidjo tipe z neonkami v in pod avtom,..

Si ziher, da bi se rad svetu ponoc?
To nekak ni tok cool kokr si ponavad tak folk misli. Ne da bi hotu unicit zabavo sam bos na kakem doticnem osebku lahko pustil vtis, ki ga ne bos mogel nikoli zbrisat pol se bos pa mogoce kdaj hotu parit pa ne bo slo :D

profii ::

dala sva jo pod zadnjo polico, na kateri je mreža, tk da se vidi odsev ven skoz mrežo.
učinek je enkraten. še posebej ponoči :P
priporočam modro barvo.

kajzer ::

Caligula neonke mislim dat sam pod armaturko in se ven ne bodo vidle, tko da... Pod avto jih pa ne nameravam devat, ker mi ni najbolj lepo pa še kazni ne mislim plačevat. Če bi bil avto ful zrihtan (vsi spojlerji, remus, široke gume, dobro ozvočenje,...) in vse to na kakmu dobremu avtu se zagotovo nebi smejale ampak bi pomoje kr skočle noter v avto in... Sam ko vsi montirajo neonke na star, "nezrihtan" avto pa res zgleda mal smešno.

profi sj nameravam dat modro kr mam temno moder avto.

Azrael čudno se mi zdi da ne rabiš vsaj štarterja, kako bo pa ustvarjalo tako velko nap. za vžig?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

ShowDown ::

Mene res zanima kako zgledajo kolegice od Caligule.......;)

Caligula ::

Na par njih strudlas pred TVjem kdaj. Kr verjem. So pa vecinoma mogoce mal prestare za folk z neonkami po avtu 0:)

frenk ::

Caligula LOL...kje si se pa ti spomnu besede štrudlaš?...mene to spomne na štrudl:D

sicer pa če je cel avto zrihtan in če se te lučke lepo ujamejo zna bit celo lepo...ampak kot je bilo že rečen dost folka to vrže na stare kripe, poleg tega se pa sploh ne ujema z barvo avtomobila...tiste ledice v havbi so pa totalno nagravžne:D

Vikking ::

igrca nfs je vse zbegala, pa si zdej hočjo vsi neonke noter dat!

Fury ::

Se najbl seka "knight rider effect" 8-) :D

jRk0 ::

ja malo je cefursko neonke met:)
jaz mam eno odvecno doma, heh. drugace pa na skuteru bi si rad dal ROZA neonke.




ker mam samo eno playboy nalepko spredi, pa si bom se zadaj po lucjo kot je vidno na prvi sliki ven izrezal v poliester (sam nardil ta del spodaj) enega zajcka se, pa mrezico prek in not roza neonko al pa ledice (ki jih itak ni v taki barvi menda) pa spodaj eno roza se:)

no, kje bi dobil roza neonke? :D


to samo tako za spas, pimp skuter, na avto ne mislim nic dajat, ker niti ni nekaj posebnega:) mam pa remus lonec pa lite felne in siroke gume :)
You fuck up once, you loose two teeth.

BigWhale ::

Obvezno treba kupit tud tisto Power Fuel nalepoko za na pokrov od tanka... tist rula... sploh ko vidis BMW z4 brand new s tako nalepko...

jRk0 ::

ma da ste nori:) sovrazim nalepke. sploh pa take za na kesl, se orginal iz kovine pokrov zgleda grdo.


btw, s cim najlazje odstranit ostanke lepila od stvari, ki so nalepljene na avtomobilu (model avta, pa masina pa to)... sem vzel 80% alkohol pa ni slo nic kaj lepo dol:(
You fuck up once, you loose two teeth.

Vikking ::

jRK0 to je pa treba znat! vzameš wap ki ima možnost ogrevanja vode pa ga z wapotom (vročo vodo) opereš! gre dol k šus!

vpraši taxi-ste kok se devajo nalepke gor pa dol!

ShowDown ::

ne jemat viskokoprocentnega alkohola, ker poškoduje plastiko. Petrolej je best choise za nalepke

jRk0 ::

nimam wapa na zalost. pa barve si tudi ne bi rad dol postrgal:> saj nalepke drugace gre odstranit ponavadi, pa dobi se tudi en sprej s kirim zglacnas, p s spiritom gre fajn, samo to lepilo pa je neko ful cdno
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

saj pucal sem s pleha, tako da ni blo panike za plastiko na sreco :)
mislim pa tisto odzadi ko pise na avtu, naprimer pr meni sunny 1.4slx pa sem dol vtrgal 1.4slx pa je ostalo nekaj spodi:(

zdaj pa sunny ne upam vec :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Vikking ::

če se boš lotu z kakšnimi razredčili, bencini in podobnim,,, se lahko zgodi da boš uniču lak!

Lith ::

no ja, bencin je topilo za razne tiste ostanke lepila od nalepk, samo če pa razžre lak pa ne vem, ker nism probal (na črni se lahko hitro pozna :D )

perci ::

Če nimaš nekih zajebanih nalepk, bi morala it dost na izi dol, če bi jo segrel s fenom (ne tistim za barve lupit) ;))

Caligula ::

Jz predlagam sledece dodatke:

mucke za na volan
kocke za okol ogledala
plasticna soncna streha
ratkape s spriklami
ovcje al pa tigraste prevleke za zice
armatura oblecena v mucke
uzadi par tistih plasticnih nalepk z zajci v spolnih aktih-vec je boljse
par napisov biturbo, 4krat4, compressor, rally, formula 1-vec je boljse
neonke na pragovih, znotraj pa se zadaj na havbi kaka-vec je boljse
dva para meglenk spredaj-veliko orogle od Saturnusa-vec je boljse
avspuh nastavk z napisom "REMMUS ORIGINAL"
aluminijasta pedala
mucke na salter
par dodatnih stevcev za vse mozne temperature pa obrate-vec je boljse
plasticne zascite na vrata
plasticni spojlerji na vseh straneh-vec je boljse
avto cist spuscen, da ga pol pustis na lezecih policajih pa dam mas hrbtenico razrito od kucljev
satovje namest maske
kot je BW rekel-nalepko na pokrov posode za gorivo
kak ogenj ali strele po havbi
hude odprtine za zracenje an bokih in havbi-vec je boljse
par ful dolgih anten-vec je boljse
kak 3D znak spredaj na havbi-po moznosti Ferrari znaki na vseh straneh
avto pobarvan v fluoroscentno barvo
distancniki na kolesih pa uiber majhna kolesa z ful sirokimi gumami cist nizkega profila


>:D

Sam neki predlogov kako ratat "taprav"

kajzer ::

Ka se delaš norca?!;(( Raje povej kako se obnese "zvočna aktivacija" pri teh neonkah?! :\

Caligula ::

>:D

Lazy ::

Svašta :D ...je pa zelo zanimivo, da vsi gledajo samo na pleh...če bi se jaz ukvarjal z tem bi še mašino kej navijal....če že računalnik, zakaj ne še avto >:D Bi bilo zanimivo vidit kak na pogled svohoten avto k gre mimo kake makine po avtocesti WROOM WROOM :D

BigWhale ::

Caligula, pozabil se povedat se ozvocenje, pri katerem se ti trese auspuh....

Pa skozi okno mora vedno gledat komolec. Tudi pozimi jasno!
Pa na vzratnem ogledalu mora biti obesen en star CD. Zato, da vas na radar ne dobijo.

Caligula ::

Ma dobr, sej ze, ce se tablca trese je neki. Sam more pa na zvocnikih-po moznosti tistih v skatli na zadnji polici, pisat najmanj 3000w.
Pa uzadi more bit se tista guma, da ma avto ozemljitev ob udaru strele. Pa zavesce za kolesi sm pozabu-take, k so se mal prpete, da ne visijo neugledno pr gumah.

PA dodatne troblje-lajanje pa take zadeve.
Pa zajcji rep na antenah.
Pa sirikokotna ogledala.
Pa po moznosti se rollbari notr pa Recaro na zicih napisan pa tisti rdeci traki na varnostnih pasovih, da zadeva ornk zgleda.

Pa prtiskat gas cez centr z govejo musko pr odprtem oknu na vs glas. Nek se vidi razkos :D

Zenske majo rade tipe, ki so opazni >:D

Pa sej res-kako bi tah avto lahk sploh prezivu brez uiber zatemnjenih sip!?!

:D

flipflop ::

A ti maš avto sam zato da te ene plehpičke gledajo al kaj?|O

jRk0 ::

enim ni pomoci. ne vem kaj se norca delate, ce je nekomu vsec pac naj bo.
tuning masine pr avtu ni kar tako in majstrov dobrih ni, ce pa so pa al ti sploh ne nardijo, al pa mastno zaracunajo, zato rajsi sam kaj nardis al pa s kolegi. saj jaz tudi isecm 2.0 masino od sunny-ja in ko jo bom kdaj nasel, jo bom dal not...prej pa pac poskrbis za zvocno podlago pa malo izgleda, ne stilirajo vsi avta v neko kicasto skropucalo in kaj en vem kaj. ce si skrbno izberes elemente stylinga, lahko dobis ven dosti lepsi avto kot prej. pa tudi ce gor obesis par drugih pragov, kaksen odbijac al pa kaj. nalepk se sevedea treba izogibat, sploh pa nekih bednih kvazi aluminjastih, karbonskih al kakih ze pac pokrovckov pa nekih cdjev navesenih po avtu...

ce si avto spustis (3,5cm je normalno z vzmetmi naprimer) in das vecje feltne ter sirse gume gor ne bos nic zgubil, samo pridobil. no, mogoce pol litra vec porabe, s tem da se ti bo avto v ovinku precej lepse obnasal in se ne bo zvijal in nagibal kot stara katrca. pa ce ga spustis bo lepse zgledal pa nic kaj trsi ne boc e izberes dobre proizvajalce teh reci...

vse treba v mejah normale, ki pa je na zalost vecina nima in nardijo iz avta grdo skropucalo...
You fuck up once, you loose two teeth.

Giller0 ::

Caligula, na koncu bomo ugotovli, da opisuješ svoj avto >:D

Joke..

Jaz se popolnoma strinjam s tabo.. Mi sploh ni všeč ves ta kič. Še mal da nardim izpit pa si nabavim nekega Twinga, pa si sam mal boljšo muzko nardim not. En orenk radio in kakšne MAL bol glasne zvočnike in je to to.. Nič več. Škoda dnarja.. Itak je bencin predrag ;)

Wad@ ::

pa kaj tazga tudi ni napak>:D >:D >:D :

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

jRk0 ::

ne vidijo se slike.
You fuck up once, you loose two teeth.

Wad@ ::

moraš dat copy/paste....:|link addres
oziroma odpri v novem oknu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wad@ ()

Azrael ::

@ kajzer:

Debata je šla čisto v drugo smer, samo odgovor zakaj ne rabiš dušilke in štarterja za 12V. Tu je razlaga delovanja teh dveh elementov, Klik!

Pri napetosti 12V teh pogojev ne moreš doseči in se v tem primeru uporablja poseben pretvornik iz 12V na napetost, ki je zadostna za štart žarnice, potem pa je ta pretvornik deluje tako, da tok ne preseže največjega dovoljenega toka za tako žarnico. V bistvu so žarnice v takih svetilkah povsem enake, ne glede ali je svetilka za 12V ali 230V, razlika je samo v napajalnem sklopu take svetilke.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

T0RN4D0 ::

Priznam, da nisem prebral še) teme, samo povem da so mel zadnjil neonke za v ato (sicer samo zelen1 za 12V (modrih za 24 niso mel)).

Pridejo pa mislim da dobrih 5k sit, pa dolge so ene pol metra. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kajzer ::

Thanks Azrael!

Wad@ ::

@Tornado Boy: saj jo je brez veze brat;)

Caligula ::

Zakaj brezveze?

MAs cel seznam-se bos ravno spraseval kaj je se treba nabavt, da bo zadeva sekala in mas vse v tej temi >:D

T0RN4D0 ::

JA no, sem preživu kljub tem da sem prebral. :)

Nor onle avto. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kajzer ::

Poglejte zdej kako bi naj to zgledalo:


To sicer ni moja slika, vendar neonki sem že noročil, tko da... bo v kratkem!

Caligula, ne take brezvezne poste pisat, pa se delaš norca! Če ti pač ni všeč, raje za sebe zadrž komentarje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Wad@ ::

U..sej bo hudo!! 8-O
sam caligula ni moderator;)

kajzer ::

Aja sj res! Sm kr tk na blef napisu, ne da bi pogledu. Sory! :\

Ja...bo hudo! Pa še po glasbi bodo svetle, tko da... Bo kr cool. V sredu grem po njih, pridejo pa cca. 4k obe. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

T0RN4D0 ::

J kr lepo ja... poročaj kak boš ti naredu. ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

kajzer ::

Ne vem še. Bom probu ka bo pršlo lepše (pod sedežem oz. pod armaturko).
Evo vam še slikce kjer je neonka pod armaturko:



Verjetno bom dal kr pod sedež, ker po slikcah zgleda lepše. 8-) Mojih slik pa žal ne bo, ker nimam digitalca. :(

Caligula ::

Joj, ce bi biu jz moderator,.... >:D

Je pa fajn ta slikca k si jo dau. Ce si nohte na nogah postrihas s tapravo barvo se bojo ful svetl fluoroscentno pol :D
Zdej ze bolj stekam zakaj vse to.

Zakaj nisi takoj omenu zarecih nohtov na tacah? :D

kajzer ::

Žal mam zvečer (v temi seveda) vedno adidaske gor tk da... Z UV barvo bi si jih mogu poštrihat pa UV neonko kupit. :P Js ne bom meu teh problemov (z nohti), kaka bejba zraven pa že verjetno. :D Če se bo pa kdaj nardilo da kdaj ne bom mel adidask, bom pa neonke izklopu, logično!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

Šimpanz ::

Moje mnenje je da so neonke na avtu čefurske oziroma kmečke. Prvi avto ki sem ga videl je bilo dobro pogledat zdaj pa jih ima že vsak čapac. Pa še nekaj ponavadi je tako da bolj je beden avto več ima dodatkov (neonke, spojlerji itd).

wolftrix ::

Prvo vsi k hočte met neonke al pa jih že mate:
- so prepovedane ampak vas policaj ne bo ustavil zaradi tega in vam pisal kazni
- tudi tablic ali avta vam ne bo sasegel
- če bo tečen, ker ima doma težave vas bo opozoril da to ni dovoljeno, toda ne bo vam pisal kazni
- v izrecnih primerih, če ga bote podjebavali ali mu ugovarjali povrh tega pa bo imel še slab dan potem pa se zna zgodit da vam bo le napisal kazen, avta ali pa tablic pa vam ne bo sasegel


Pa vsi k neki pljozate, da to ni res:
- so me že ustavili s prižganimi neonkami pod podvozjem pa jih nisem ugasnil niso rekli ne bu ne mu
- sm vprašal kolega k ma celo familijo k so policisti ali kdaj napišejo kazen; rekliso da niso še nikoli napisali in da tudi ne nameravajo


Tk da dečki in deklice ljubitelji neon ne se usrat k nau nč. sigurno pa ne neon montirat na yugece, 100enke ali kake 5ke. To paše na kak športn avto, al pa saj novejši. Pa ne kiča delat, tk da vas opazjo 100km daleč.

LP vsem stylerjem avtov
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predelava avtomobila

Oddelek: Na cesti
359934 (5173) Vikking
»

neonka v avtu - kaj pa ob zaganjanju motorja?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222364 (1912) Klemenn
»

am... neonke...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
222555 (2229) Azrael
»

Pregorjeno vezje za neonko

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
343270 (2774) Azrael
»

Kje kupiti neonke za ohisje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131102 (896) xpozed

Več podobnih tem