» »

dvojno stikalo, najboljsa resitev

dvojno stikalo, najboljsa resitev

wrong ::

lp, zanima me kaj bi bila najboljsa resitev za tale problem; Potrebujem dvojno stikalo (dpdt) ki bi preklapljalo med dvema tokokrogoma od zunaj. Vem da se to da narediti z relejem, ampak baje poka.
Stikalo bi se uporabilo za akustični signal. Da se malo bolj obrazlozim: signal pride do stikala in gre ali direktno v ojačevalec (prva linija) ali pa gre preko predojačevalca (druga linija), liniji morata biti loceni zato tudi dvojno stikalo (true baypas).

za vse resitve bom NESKONCNO hvalezen
saso

(p.s. prosim cim bolj po domace)

Highlag ::

Ker ima stikalo podobne lastnosti kot stikalo v releju ne pričakuj kakšnih hudih razlik.

Dobiš sicer rotacijska stikala, ki so namenjena prav za to kar ti rabiš. So pa zadeve precej drage. Ne vem če se znebiš pokanja.

Za preprečevanje pokanja bi pomagala le uporaba kakšnih čipov. Igral sem se že z c-mosi: serije 4000 - oziroma CD4052, ki ima stereo štirikratni preklopnik. Zadevo krmilliš digitalno. Z določeno kombinacijo enic na kontrolnih pinih je izbran eden od štirih vhodov, ki je spojen na izhod. Po izdelavi vezja in uporabi sem bil presenečen, ker se je zadeva obnašala precej nevtralno. In pa nič pokanja. Jaz sem uporabljal preklopnik za izbiro med CD-jem, Radijem in PC-jem, ki so bili preko tega preklopnika priključeni na ojačevalec.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva dvojna stikala

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253443 (3295) RejZoR
»

Vezava luči in senzorja (luč dela na senzor, luč dela vedno)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1118589 (13317) fpbs
»

Izdelava tipke

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172641 (2160) jernejc
»

Kateri kontroler ventilatorjev?

Oddelek: Kaj kupiti
6957 (888) Tattoo-
»

vezava 5v/7v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221954 (1710) singular

Več podobnih tem