» »

Hardware za DV video

Hardware za DV video

allex ::

Zadnje čase se odločam za nakup enega od hardverskih obdelovalcev digitalnega videa. Iz preteklih izkušenj se zavedam, da je to področje precej razdeljeno na simpatizerje določenih sistemov, pa vseeno sem se, glede na reference osredotočil predvsem na Matroxova brata rt.x10 in rt.x100. Zanimajo me konkretne izkušnje uporabnikov, saj sem ob cenovni razliki med modeloma, nokoliko skeptičen do boljšega modela rt.x100, saj se želim približati profesionalni kvaliteti videa za čim manj denarja. Zanima me tudi kako matrox stoji v primerjavi s konkurenco, pinnaclom in canopusom, seveda ob zavedanju da delam predvsem z Adobovim softwerom.tnxx...alex

Caligula ::

Kaj ti kompliciras?
Imas digitalno kamero?

Ce ja, pol je vse kar rabis firewire kartico, ce nima firewire ze tvoja maticna plosca in je to to.
S tem dobis polnokvalitetni video na disk.
Pol pa sam se s softwerom, ki ga pac najraje uporabljas, to obdelas, oblikujes, obrezes, kompresiras,.. oz karkoli pac hoces s tem delat.

Ne rabis nobenega hardwerta za to.
Firewire kartice so po okol 5 jurjev, kabel pa se dobrega jurja.

allex ::

hmm, ne vem, mogoče tebi zadostuje navaden firewire, jest se pač s tem ukvarjam mal bol resno, pa sm si zamislu kšno stvar imet tud real-time obdelano. Pr obdelavi videa sem namreč ugotovil da je precej težje bit kreativen, če večino časa računalnik obdeluje zmontiran footage samo za preview...pač šel bi stopnico višje...:)

refosk ::

Poskusi Pinnacle Studio 9. Preview ti dela v real timu, brez preračunavanja ! Po mojih izkušnjah (sem probal že veliko softwera) Je trenutno Studio 9 najboljši program za montažo in obdelavo.

JohnyB ::

Ja Studio 9 je men čist dovolj!!! Zelo enostaven in uporaben. Sam mam 8ko gor ker 9ko moreš prek neta neki reg. za mpeg2 ;(
Apple iMac

Caligula ::

Fantje, on se s tem ukvarja bolj resno >:D

Mogoce te stvari zadostujejo nam, njegove potrebe pa so malo bolj resne. Skratka kaj naj kupi? :D

neki ::

Jst mam izkusnje z canopusovo kartico storm2, in morm rect d je kr dobra, kartici ki ju ti omenjas sicer ne poznam ampak z stormom mam same dobre izkusnje, no ja z racunalnikom v katerem se nahaja pa bl slabe, ampak to je druga zgodba....

allex ::

ja tud med stormom2 tehtam, sm pa sprobal pinnaclov studio 8, pa mi ni. A pr stormu2 dobiš kaksen kul software zravn, predvsem me pa zanima kako rendira ksne 3rd party plug-ine, recimo borisaFX, al pa ksne podobne mal bolj zahtevne?

neki ::

jst sm delov na lokalni tv in majo 2 storma2, dva kolega ga mata doma za montazo, pa se nekje so ga kupl pred kratkim za videomontazo, izkusenj z ksnimi 3rd plugini... nimam za montazo je pa super zadevca... na vseh masinah se pa uporablja z Adobe premierom 6.5 ali pro, after effekti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neki ()

allex ::

ja tud jest delam z adobom, so pa pol premiera in aefekta zame plug-ini (pač se jim ne morem upret:) in le ti poberejo precej več pomnilnika in procesorske moči za preview, kot pa tisti vklučeni v programa. drugač pa vseeno hvala za pomoč:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sam svoj režiser - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
91353 (994) Tear_DR0P
»

kaksen PC za grafiko, cad, video

Oddelek: Kaj kupiti
8994 (881) Dr_M
»

Matrox grafična kartica.

Oddelek: Strojna oprema
262533 (2133) opeter
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113253 (2955) pivmik
»

Povezava digitalne kamere in računalnika

Oddelek: Strojna oprema
91374 (1222) mrbungle

Več podobnih tem