» »

Kratkocasnik za vse ljubitelje alternativnih novic

Kratkocasnik za vse ljubitelje alternativnih novic

Vizy ::

www.kratkocasnik.com NOV portal ... obljubim, da ni isti kot vsi ostali :)

Za vse ljubitelje novic iz sveta tehnologije, glasbe, filma , tv serij, in drugih zanimivih tem!

Vizy ::

Vase mnenja, pripombe in pohvale so dobrodosla ! tako da kar pogumno ! :)

Gandalfar ::

In od kje ti novice?

V-i-p ::

Vizy, en nasvet: ko objaviš novico, pa tam ko recimo klikneš "preberi več", pod novico le napiši vir, od kod ti. To je nekako "bonton", da se pač spodobi napisati od kod novica, nekako fer bi naj blo. Drugače pa nadaljuj dobro delo, mogoče boš nekoč "velik"...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Marjan ::

Fajn, edino z validation imam tezave:
>Sorry, I am unable to validate this document because on line 1506 it contained one or more bytes that I cannot interpret as utf-8 (in other words, the bytes found are not valid values in the specified Character Encoding). Please check both the content of the file and the character encoding indication.

Pa pri RSS Delo so linki na sveli podlagi tezko berljivi.

2tiLen ::

I like it...

:))

Vizy ::

Hvala vam za vzpodbudne komentarje.

Stran je se v izdelavi in zato nekaj stvari se manjka. Hvala za opozorilo na VIR, ki ga bomo od sedaj naprej navajalali.

kar se pa tice w3.validatorja, se pa z njim borim ze nekaj dni in odpravljam napake. A problem nastane zaradi RSS feeda, ki ga jemljem od dela in sicer zaradi njihovih napak v character encodingu. Oni posiljajo novice v UTF-8 encodingu, zaradi cesar sem UTF-8 privzel tudi za celotno stran. A problem nastane, ker je v tem rss feedu vedno kaksna napaka (en ali vec znakov ni v pravem encodingu) in zato validator ne spusti skos.

Ce rss izklopim pridem na zaenkrat ogromnih 200 napak, ki pa se jih trudim popravit. A je to sploh mogoce, da validator najde v tisti eni vrstici od CENTRAL IPROMA kar 27 napak ? ... se pravi tudi ce odpravim vse moje napake stran ne bo valid ali kaj ?

Lep pozdrav pa vracite se na stran, ker bo delezna nekaterih sprememb in upam da vam bodo vsec (predvsem navigacija).

Lep pozdrav

Vizy ::

Aja ... pa vrjetno ste opazl, da je strna IE unfriendly .... Za IE sem naredil kolikor se da , a na zalost nekatere stvari preprosto niso vredne truda, ker je IE 6 preprosto zastarel. Stran sem testiral na Mozili, Firefoxu, Netscejpu, Operi, Galeonu, Gnome browserju, Konquerorju .... vsepovsod dela stran brezhibno le IE ne opravi dela zadovoljivo.

Pri rss feedu bi morali biti naslovi novic oranzni na sivi podlagi. Ce se vam to zdi slabo berljivo bomo pa spremenil !

Pocakal bom na izzid IE 7 , potem pa bomo videli ce bo nov M$ izdelek sposoben razumeti .css tako kot ostali browserji.

Ce ima kdo kaksno idejo naj jo prosim sporoci.

Vizy ::

Zdravo,

http://www.kratkocasnik.com

Nekaj casa je minilo, in stran je bila delezna kar nekaterih sprememb.
Upam da vam bo vsec.

Feedback bi bil ful dobrodosel. Thnx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vizy ()

Sergio ::

Majhen nasvet -- daj prosim prevedi datume v slovenscino.

Trenutno mi pise pri novicah (06 March 2005).
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Vizy ::

ok thnx za opozorilo, sem cist pozabu :)

Marjan ::

Povezava na originalno novico / članek bi bila zelo dobrodošla.

Pa jaz imam izredne probleme brati oranžno pisavo na svetlo sivi.

Vizy ::

Marjan, sem ze poskusil nekaj stvari glede oranzno sive kombinacije, a zaenkrat se nisem nasel lepe in uporabne varjante.

Bom spravu neki ocem prijaznejsega skupi. Obljubim, k mene tud enmal moti :)

Vizy ::

Zdravo

Pposkusil sem vse mozne nacine za izpis datuma v slovenscini, a mi server tega ne omogoca, ker ne uporablaj slovenscine za server language.

Upam da bo na novem hostu drugace.

Sporocite, ce bi rajsi videli datum v formatu 13.2.2005 .... jst osebno mam vseeno rajsi nekaj anglescine in mesec izpisan z besedo.

Gandalfar ::

za 'locale' si ze slisal?

Vizy ::

sem probu pa ne rata...maybe delam kej narobe /shrug

kaka ideja?

Gandalfar ::

kaksna besedica vec o tem 'kaj ti ne rata' ne bi skodila.

Zgodovina sprememb…

CerpinTaxt ::

Kratkocasnik

Stran/blog je ponovno prenovljen. Komentarji, pripombe in obisk zaželeni.

Hvala in lep pozdrav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Line rider

Oddelek: Igre
142276 (861) opeter
»

XML parsing failed

Oddelek: Izdelava spletišč
6970 (845) DiTi
»

Težave z Matlabom

Oddelek: Programska oprema
91525 (1304) register
»

ne dela vam rss feed!

Oddelek: Slo-Tech
81521 (1276) NavadniNimda
»

Windows Vista aka Longhorn

Oddelek: Operacijski sistemi
342160 (335) Spc

Več podobnih tem