» »

Max velikost HDD

Max velikost HDD

Daedalus ::

Odlocam se za nakup Hitachijevega 160Gb diska, pa sem naletel na eno oviro: moja osnovna plosca "verjetno" ne podpira te velikosti diska. Plata je qdi winnex1 (i810) , mene pa zanima, ali odstaja kak program, ki bi mi sporocil, do kaksne velikosti diske lahko tlacim gor. Vem, da so zaenkrat znane omejitve velikosti 8gb (res stare plate), 32gb (malo manj stare plate) in 128gb (niti ne tako stare plate). Ali lahko kdo napise, od cesa je odvisna max velikost diska, ki ga plata podpira? Vem, da se da hitachijeve diske prepricat, da se predstavijo kot manjsi, samo nekako nima smisla 160gb diska manjsat na 32gb... Obstaja kaksen nacin (verjetno je), da izkoristis polno kapaciteto diska kjub BIOS/plata omejitvi? Sicer si bom v roku treh-stirih mesecev nabavil novo racunalo, samo zaenkrat mi res zmanjkuje prostora...:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jurre ::

najdi na netu podatke za tvojo plato (na strani od proizvajalca) pa more tam pisat med specifikacijam...

Sami ::

Pa downlovdi in si naloži najnovešji BIOS za plato...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Ch4N93 ::

ponavadi je za omejitev 32 GB na voljo BIOS update, za 128 GB pa programček od proizvajalca diska oz. service pack za XP-je

Lith ::

QDI pogledaš tukaj, pod BIOS je zadnji
11/16/2000 - W1_v23slc.zip WinneX 1 BIOS version 2.3 for SpeedEasy, LogoEasy and RecoveryEasy.

v FAQ pa ni ničesar, zato si mislim, da takrat v l. 2000 / 11 mes, ko še niso bili taki veliki diski da pač maksimalno nekje 40GB bi prepoznal, več pa ne

Imaš pa eno možnost, ki pa ne vem točno, da disk priključiš na ploščo z omejitvijo kapacitete (tako kot že omenjaš) in potem formatiraš z disketo od proizvajalca diska (ne FDISK ali format iz XPjev)

Daedalus ::

Na strani proizvajalca ne pise nic... BIOS je tazadnji, samo je iz novembra 2000... Programcki pa mi ne koristijo kaj dosti, kolko sem gledal po hitachijevi strani, se s tistim programom zgolj "zmanjsa" velikost diska. A obstaja kak nacin, da bi lahko koristil celotno velikost diska? OS je win2k in debian linux.

Si me malo prehitel...

Bom raziskal tazadnjo moznost, pa mogoce mi kaj rata ugotovit.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

jest10 ::

Max imaš lahko 128GB disk. Razen če imaš res eno levo verzijo plate potem je max40GB
Že kar nekaj plat z ATA33 kontrolerjem podpira do 128GB diske, tvoja ima pa ATA66 tako da skoraj nebi smelo biti težau

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

micron1 ::

Imam
VIB800DS
VT82C585VPX + VT82C586A
35-8331-00
http://www.pcpartner.com/support/bios/V...
Tu je nek manual za to ploščo pa za velikost diska nič ne piše.

Kaj mogoče kdo ve kaka je omejitev glede velikosti diska?
Bi šel 60GB disk gor?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212212 (1993) Gutjerez
»

250Gb ATA na stari plati

Oddelek: Strojna oprema
71217 (1119) _Sajmon_
»

Flash bios upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
81604 (1469) Azrael
»

maxtor 80GB v celerona 300

Oddelek: Kaj kupiti
7754 (671) der_Alte
»

BIOS upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
101401 (1231) Dead_Eye

Več podobnih tem