» »

Flash bios upgrade

Flash bios upgrade

yoo ::

Lep pozdrav!

Mam problem upgrejdat bios, k ne najdem na netu ta pravga upgrejda za to konfiguracijo
racunalnika:

BIOS ID: 04/05/2001-694X-686B-6A6LJQ1BC
OEM Sign-On: P6V694X Advance 10E/B/F BIOS V4.3SLCP Apr.05,2001
BIOS Date: 04/05/01
BIOS Type: Award
Chipset: VIA 82C691 rev 196
Super I/O: VIA 686 rev 65 found at port 7h
OS: WinXP SP1
BIOS ROM Socket: Yes
BIOS ROM Size: 256K
Memory Installed: 384 MB
Memory Max: 512 MB
CPU: Intel Pentium III 733 Mhz MAX: 1600 Mhz

Ce kdo najde se v naprej zahvaljujem!!!!!

LP yoo

MyName ::

Ugibam da je to QDI Advance za Socket 370 procesorje (ne slot).

http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/suppo... (ne odgovarjam če ni pravi)

yoo ::

To je ta, sam je stara, to mam ze gor jest pa iscem ce je kaka novejsa k tista je stara 4 leta.

LP YOO

Zorro ::

Živ'jo, na tem linku imaš nekaj beta biosov za QDI plošče. Za tvojo bi bil najbrž bios <i>2004-08-21 A10B/E/F support 200G HDD BetaBIOS a10ev45.bin</i>. Kot lahko razbereš je edina sprememba, da podpira diske čez 137GB, kar je ob današnjih cenah diskov (kapaciteta/cena) zelo zaželjena stvar.

Jaz uporabljam podoben bios za QDI A6T, na kateri mi deluje 160GB WD brez problemov. Edina malenkost, ki pa zame ni moteča, je, da mi sedaj ob zagonu ne izpiše pravilne oznake in frekvence procesorja, vendar procesor deluje pravilno. Everest mi kaže, da je vse tako kot mora biti. Pač gre za beta bios in se moraš zavedati, da stvar uporabljaš na lastno odgovornost.

Lp, Zorro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Zorro ::

Tukaj imaš še en link z beta biosi samega proizvajalca.

Lp, Zorro

filtr ::

Zdravo:)

Rad bi si poflešal biose, ker mi plata podpira le p3 do 550Mhz, rad pa bi vse skupaj nekoliko navil:) Potem imam 1x 256 + 2x 128rama vendar mi plata sprejme na slot maksimalno 128rama, tako da 128mb rama ni izkoriscenega!

Tako moj sistem je sledec:

P3 550Mhz 512Kb L2
1x256MB + 2x128MB SDR rama
Plata nevem katere firme je, ime plate je pa AL6-> Model-> 694A/686A
-Chipset: VIA apollo pro rev:44
-verzija biosa je pa 4.51PG

Takole, ce mogoce kdo ve s katerim biosom bi lahko zamenjal starega, bi lepo prosil, ce pove. Pa se kaki postopek bi prav prisel:P

LP FiLtR
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Azrael ::

Kar najde Google je AL6 je QDI plošča za P4, tako da to ne bo prava oznaka.

Flashati na slepo srečo ne gre, oz. je rezultat nedelujoča plata...

Torej, če programi za detekcijo HW (npr. Aida) ne ugotovijo nič uporabnega, preglej ploščo in vse kar bi lahko bila oznaka vnašaš v Google. Oznaka plošče se nahaja ali nekje na vogalih ali med sloti.

Če ne uspeš najti oznake, prepiši oznake, ki se spišejo na dnu zaslona, ko plata šteje RAM in išče IDE naprave. Pritisni tipko Pause, da boš imel čas prepisati. Potem iščeš po teh oznakah.

To kar si navedel do sedaj je samo to, da imaš ploščo z VIA chipsetom in nič drugega.
Dokler ne veš točne oznake plate, ne moreš posodabljati BIOS.
Nekoč je bil Slo-tech.

filtr ::

zdravo, sem nekako pogruntal katero plosco imam! ABIT va6

Nerazumem zakaj mi ne sprejme vec rama, ko pa sem na netu nasel specifikacije za mojo plato! Pise da lakho notr das nekaj cez 700mb rama, meni pa ga noce sprejeti 512 ampak le 384!!!GRRR....

Bral sem tudi da se menda zelo lepo navija, a meni se navije le do 605Mhz!!! CPU je v originalu 550Mhz z 512Kb L2!! Pentium 3!!!! Pisali so o tem da so 550Mhz p3 spravl na 840Mhz za đabe!

Pri meni nic od tega ni identicno!!!

Cipovje imam Apollo pro 133Mhz!

Se vedno bi prosil katerega od vas, ce bi lahko nasel ali vsaj pomagal najti kake biose, da bi vse skupaj delovalo normalno!:P

LP Matej
jah takle mamo, talke se gremo, pa nkar ne porajtj:)

Azrael ::

Prvo kot prvo, kupi klicajev so moteči!!!

Koliko se ti bo procesor navil je odvisno od primerka do primerka, moj C366 brez višanja voltaže dela na 550MHz, čeprav je serija, ki ni bila OC prijazna. OC opise in slavospeve posameznih serij procesorjev je treba jemati z rezervo. BTW s tvojim Pentiumom boš lahko zelo srečen, če boš prišel do 730MHz(133x5.5), čeprav kot pišeš je meja že malo nad 600MHz.

Za identifikacijo plate, si naredil kar sem napisal v prejšnjem postu?

Tako na blef ne bo nihče pogruntal kaj imaš. To kar pišeš je tako kot bi rekel, avto ima 155/70 R13 gume, kateri avto je to? Ta el cheapo VIA čiperaj, so uporabljali skoraj vsi proizvajalci plošč. BIOS pa je vedno vezan na proizvajalca in dotično ploščo in nikoli ne samo na chipset. Torej poišči podatke.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gonilniki po instalaciji xp sp 2

Oddelek: Pomoč in nasveti
122257 (2063) Jakka
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212212 (1993) Gutjerez
»

Iščem bios za qdi advance 10t

Oddelek: Strojna oprema
121890 (1634) Gutjerez
»

kudoz KD7X-6A

Oddelek: Strojna oprema
101690 (1571) Arthur
»

BIOS upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
101401 (1231) Dead_Eye

Več podobnih tem