» »

Težava pri dostopu do diska v mreži

Težava pri dostopu do diska v mreži

boyan64 ::

Najprej bi rad vprašal, kdaj bo delovalo iskanje po forumu?
Drugo pa imam sledeči problem.
Na novo sem naložil XP-je na računalnik katerega bom imenoval PC-XP. V mreži imam omenjeni računalnik in računalnik katerega bom imenoval PC-98(naložene ima Win 98).
Ta dva računalnika sem imel v mreži že prej pred novim nalaganjem XP-jev in mi je vse delovalo kot mora.
Torej s PC-98 ne morem dostopati do diskov in podatkov PC-XP, obratno pa lahko. Prav tako brez problema dostopam iz PC-98 preko PC-XP do interneta.
Na PC-XP imam nastavljeno dovoljenje, za dajanje diskov v skupno rabo in nimam nobenega požarnega zidu. Antivirusni je PC-Cillin )požarni zid je izklopljen). Ko hočem iz PC-98 dostopati do diska mi javi: Ni dovoljenja za dostop do sredstva"
Ali ima kdo kako idejo, kaj mi je storiti.

hruske ::

1) iskanje bo verjetno prišlo z novim strežnikom.

2) na pc-98 moras za prijavno geslo in uporabniško ime nastaviti popolnoma enako, kot imas na pc-xp. Krivi windows, ampak tako je.

boyan64 ::

Hvala za odg.
Na PC-98 ne uporabljam nobenega gesla ali kaj podobnega. Ali moram morda nastaviti ime računalnika enako kot na XP-ju?

hruske ::

Ne, ime racunalnika pusti tako kot je.
Moraš pa narest uporabnika za prijavo v windows, to pa.

Lonca7 ::

jst mam pa problem mal drugačen. mam tut 2 pc-ja pa na obeh so xp winsi. Vsake toliko lahko dostopam iz pc1 na pc2 pol pa kr crkne in reče, da nimam dostopa. pc2 pa pc1 sploh ne zazna v mreži. če sem npr igrala warcrafta prek mreže, sem morala na pc2 odpret igro in se s pc1 povezat gor, obratno pa ne gre.
Aja pa router mam.

Lith ::

pri XPjih je najlažje enkrat nastavit mrežno povezavo za GUEST uporabnika in potem pri deljenju povezav omogočit Guest pravice

kje ?
My Computer /desni klik/ - manage, Local users and Groups, Users / Guest -> properties -> odkljukaj account is disabled (to lahko enako narediš v control panel - user accounts, pod Guest account is off)


Ko to omogočiš, potem tisto mapo ki jo želiš dat v skupno rabo nastaviš Sharing And security -> gumb Permissions in potem skupino Everyone nastavi Full control

... bi moralo delat potem vse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

hruske ::

pa za to da dela, moras imet firewall od windows izklopljen.

Lith: nisi dobr popucu slike, še zmer še vid ime računa.

Lith ::

:D he he, /me šupljoglavi :D
bom drugič boljš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omrežje - public/private - zaščita

Oddelek: Omrežja in internet
91056 (825) imagodei
»

skupna raba(v omrežju

Oddelek: Omrežja in internet
153636 (2985) Kankan
»

računalnik zahteva geslo, ki ga nisem določil

Oddelek: Omrežja in internet
252723 (2283) vbohinc
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263249 (2874) Mati
»

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161926 (1727) Microsoft

Več podobnih tem