» »

Router?

Router?

cisco ::

LP vsem skupaj....sem popolnoma "frišen" zato brez zamere.
Imam problem z WMP 9 na XP....pri odpiranju povezav na internetu...se mi noče povezati....omenja mi error codo ( cood11b3 )....kaj lahko storim...lepo prosim če ima kdo kakšno idejo....tako ki jo lahko tudi začetnik-jaz opravi....zasledu sem da je mogoče zaradi routerja...uporabljam 4-port-Cable Router firme Belkin...imam ADSL povezavo...je mogoče treba nastaviti router...ali odpreti kakšna vrata....katera....

Hvala lepa že vnaprej!

Dejancek ::

Glede routerja bi se lahko marsikaj napisalo, ampak glede Win. M. Player 9 pa kaj ne dosti ....

No če si uspel povezat adsl in router, potem se še mal potrudi nastavit router v Virtual Servers...

Btw. kateri IP si si naštimal za tvoj komp 192.168.1.???

Čakam na odgovor da vem kako naprej, ker tud sam sem čas nazaj zgubljal živce pr routerju in potem ga zaštekal :)

Lp

Groovy ::

kle ni kaj dosti za nastavljat, če je router za cca 10-15k sit
Vklopiš DHCP, poženeš Wizarda za WAN.... če se ti router poveže, potem se ti mora tudi comp, če comp.a v DHCPju ne najdeš, resetiraš computer in ma da je notri...oziroma drugače povedano potem je tvoj rač. že na netu in se ni treba na novo connectat. ;)
I am the captain of my soul

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groovy ()

cisco ::

Evo me...sem že skoraj obupal da ni nikogar ki bi imel podoben primer....

Glede IP...ne vem....štimal sem 192.168.2.88
sicer ne vem kje sem to snel sam zgleda ni prav....

drugače pa moram povedat da res pojma nimam kako naštimat router, sem nekaj probaval pa vse skupi ni blo nič...pa sem se spomnil na to stran...

Če je mogoče še kaj upanja se toplo priporočam....zaenkrat pa hvala lepa!

P.S. bom še mal pregledu kaj sem delu pa probu kaj več napisat....

Groovy ::

za ppovezavo z netom ti ni treba nobenih portov odpirat...

Kot prvo poskrbi da se ti router poveže z netom... (uporabi WAN Wizard)

Potem ali mreža dela (ali vidiš ostale računalnike v mreži preko routerja)

IP od računalnikov naštimaj na Avtomatsko in ne privzeto na neko cifro.

192.168.2.88.... kje si dobil to cifro ne vem, nič ni narobe z njo, samo ni smiselna....

198.168.0.1 re recimo router, 192.168.0.2 privi kompjurer, 192.168.0.3 drugi, itd.
IP za router naštimaš sam, za kompjutre ti dodeli router, ti samo poveš območje od kok do kok lahko.

Povej kje se zatakne, pa veliko sreče - ni težko.

:P
I am the captain of my soul

Dejancek ::

Groovy:

Če ma naštiman PING OFF na routerju je velikamožnost da ga jebe, kaj pa še ostalih zadev IMHO :/

cisco ::

Ojla!

Evo mene spet....sem skeptičen...sploh ne vem če sem prav opisu svoj problem....

Računalnik, oziroma obe mašini sta se mi povezali z routerjem....za oba tudi imam IP...za enega je...2.88 in za drugega....2.83
Ne vem od kje je sicer vzel te cifre sam take sem najdu (je pa v območju do 100)
Tko mislm da je to to....problem je ....naprimer če hočem pogledat videospot na siolovi strani pod glasbo....takrat se mi kao povezuje z serverjem...povezati pa se noče in tudi nič ne odpre samo napiše mi kodo napake kot sem jo napisal prvič...

Zato sem mislil da bi mogoče mogu kje router odpret...sam kje to pa ne vem...tam mam en cel kup IP (statičnih), pa DHCP client list,pa DNS adress...vsaka cifra je drugačna...pa ta in oni port...mislim da sem zdrkau še tist kar je blo v redu....

Če je še kakšna ideja bi bil res hvaležen ....LP

Dead_Eye ::

Po mojem je problem v media playerju........ velikokrat tudi pobira razne kodeke in pol napiše error....

odpiranje portov nima veze ker ne bi metalo errorja ven....
The one and only

cisco ::

Hmmm....mislte da je problem v WMP....a bi mogoče ker drug player to bolje opravljal...ne vem...mogoče Realone player...bi ga lahko naštimu za take stvari odpirat...
Samo toliko da vem če se mi ga sploh splača dol jemat....če res ne bo druge rešitve...:(

cisco ::

No tole sem še pozabu povedat kaj mi spiše WMP....in ko kliknem na (more informacion) mi pa še kodo ven vrže....
...če bo komu kaj povedal naslednji "verz"

Windows Media Player cannot play the file because the server is not responding. If you entered a URL or path to play the file, verify that it is correct. If you clicked a link to play the file, the link may not be valid.

Groovy ::

NO, saj vse piše! :\

Tuki ni nobene veze z routerjem...:P
I am the captain of my soul

cisco ::

Ja...najlepša hvala za pomoč...sam še zmeri ne vem kako naj rešim problem...al se ga ne da?...a mogoče kdo ve če bi ker drug player laufu take stvari....sam še to mi povejte...please....(do kake druge težave):8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226992 (6615) Lukael
»

level one ROUTER FBR-1418TX- nastavitve

Oddelek: Omrežja in internet
475856 (2839) OmegaBlue
»

Wireles internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
191808 (1474) Mitch
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222173 (1947) TribesMan
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211824 (1409) kajak33

Več podobnih tem