» »

Prescott

Prescott

userc ::

Danes sem na sihtu sestavil masino z P4 2.8E in MSI PT880 Neo plato. Procesor je imel v IDLe temparaturo 49°c z box coolerjem, maximum pa skor 60°C pri tem pa je bil hladilnik zelo glasen in kr vroč. Ampak zadeva se je noro navila. Spravil sem ga na 3.5GHz z zalmanom 7000A ki je na ful loadu kazal 55°C. ni intel več tih in hladen... sicer pa smo to že vedeli... Danes ko smo dobili asusa sem probal še z p4p800-e deluxein mi kaze podobne temparature, kar je za moje pojme preveč. A ima kdo podobno izkušnjo? Kolk vam grejo prescoti kaj navit? kter cooler uporabljate?
lp

p.s. moj A64 pa prav lepo teče na 31°C :D

OwcA ::

Prescotti so pač nekoliko bolj "topli". 3,5 GHz pa ni pretresljiv dosežek (še za 2,4 ne).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zheegec ::

Hja, to je pa pač 103W na default :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BoLhCa ::

men je zadeva na P4C800 Deluxe kazala lepih 37°C, v full loudu pa prisla do 53, kar pa ni hudic za box cooler..=)

Boki_ ::

Kak stepinga pa ma? Moj je BX0546PG3000ESL79L. Pa ga nism še sprobal, ker še čakam disk in ostalo, da zmontiram nov komp. Namesto tistga trakca bom pa dal Arctic Silver 5. Sam me mika, da bi odstranu še tisti heatspreader.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

BoLhCa ::

ne vem. Proc je ze pri srečnem lastniku:D
Dns mam zlo zanimiv posel v sihtu --> 2xXeon, 4x72Gb diski, 2Gb ram,....
ZAKON ZADEVCA=)))
bom probal par benchew narest, ce bo sefe pustil>:D

ajde

OwcA ::

@Tom DeLonge: stepping imajo tako vsi enaki, kar šteje je FPO, natančneje tovarna in teden izdelave (prvi 3 znaki).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BoLhCa ::

P4c "naj" bi se najboljs navijal, če je bil izdelan v Maleziji...
Kar pa Morphling-a ni brigal>:D
Za Prescotte pa ne vem, če še to šteje?!

PrimozR ::

Jest mam P4 2.6GHz 800MHz HT pa sm ga z BOX coolerjem nenavitga spravu na 63°C. Laufal je F@H pa 4 BitTorrenti pa še nekej drobnarije:D :D

OwcA ::

@BoLhCa:
Kar pa Morphling-a ni brigal

V končni fazi ga je. ;)

Za Prescotte pa ne vem, če še to šteje?!

Veljalo je za vse procesorje do zdaj (v kolikor jih v Maleziji sploh delajo, M0 in Xenonov recimo niso).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Boki_ ::

P****!!! Sm pogledi, pa mam proc s Costa Rice. Userc, ti maš trgovino ne? A bi se dalo kako zmenit, da bi mi ga na črno menjal za enakega sam z Malezije?
I'm back

BoLhCa ::

Jst ga mam tud sz costa rice, pride pa do najvec 274fsb-ja, zadnja stabilna in skoz aktivna pa je meja sz 272fsb-ja...
to se prav to znese 2.4 @ 3.2, pa se neki malega!:)

Boki_ ::

Ja bom vidu kak se navija. Userc vseeno mi lah odgovoriš na vprašanje, pa da bom meu rezervo, če ta ne bo šel nikamor.
I'm back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

intel

Oddelek: Kaj kupiti
431156 (921) Caligula
»

koliko?

Oddelek: Navijanje
141097 (892) PrimozR
»

I P4 2,66 Ghz ali A Athlon2600+

Oddelek: Strojna oprema
211162 (958) Good Guy
»

amd athlon xp 3000+ 333/400

Oddelek: Strojna oprema
211384 (1182) Sami
»

Intel P4 2.4C navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
36115964 (8921) Freelancer

Več podobnih tem