» »

Rezanje ohišja...prvič

Rezanje ohišja...prvič

Dobius ::

Naj mi prosim nekdo mal pove kje pa kak je treba začeti.. pa kakšno orodje je treba imeti (kakšno žago, liste itd.). Kje je kak dober vodič?
Na žalost search ne dela... :\
hvala in lp

sinko999 ::

EHMMMMMMMMMMMMMMM EHMMMMMMM
a bi gospodič pogledali malo pod članke tam so modifikacije ohišja in prebereš tisto kar rabiš
zdaj pa bejži lepo brati.

!!!:\ :\ :\ :\ :\
Ni? ni ve?no !

Vikking ::

prvo zarišeš luknjo ki jo hočeš izrezat,,, nato vzameš v roke trimblic (kotna brusilka)... in trpko delo sledi! seveda pile so obvezen pripomoček!
in potem nekako zgleda takole:









nato je blo še dovolj časa da si nardim še mizo! en ovinek okol hiše in tako se nabere nekaj starega železa ki bo uporaben za mizo!









in vse skupaj na koncu zgleda nekako takole!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Lio ::

ej, kako prsramfate ventilator na stranico?


Zdele sm razmislju, pa se ne morm nikakor domislt, kako bi ga prsramfu, da nebi luknj rezu(za šramfe)

Vesoljc ::

ce noces lukenj za sraufe, si ne zasluzis ventilatorja! :|
je res tak problem vzet bormasino?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Lio ::

ni to to. Ampak pr kr neki folka sm vidu, da nimajo lukn, al je pa vsaj tko zgledal, pa sm pač prašu

sonac ::

Da ne odpiram nove teme bi si kar to malo sposodu.
Nabavu sem tisto mašinco (kot dremel), pa me zanima, kje naj nabavim kvalitetne rezkarje, tko da bodo lepo trajali (chieftec je iz kar debele pločevine).
LP

Slowenc ::

Bauhaus, Merkur,... in ostale trgovine ki imajo takšen material. Toliko kot boš dal denarja, tako kvaliteto boš imel.
Skiny gate.

dwinxp ::

aja glede ventilatorjev, ce glih noces vijakov pol pa kupi vroci silikon, pa lepo zalepi ventilator gor pa pazi roke ker una rec ma vec kot 200 stopinj (izkusnje) :D

Wad@ ::

Zakaj mora biti vroči, a navaden ni zadosti ql?

dwinxp ::

Vroci silikon je poseben, so tudi take posebne puntice za vsatlavljenje... ni navaden in se tudi zelo zeloooo hitro strdi in je trden in za odsranjevanje je potrebno samo z veliko silo odtrgati ga pol proc, je najbolj primeren za racunalniske zadeve.... jst sm znjim si prou lepo speljav kable po kotih ohisja tko da se jih ne vidi...... z unim silikonom prej ko se strdi.....:D mislm probaj ga bos vidu zelooooo uporabna zadevca sam res pazi prste ker ma 200 stopinj tisto lepilo ki pride iz njega..... :D :D

TribesMan ::

A ti slučajno govoriš o pištoli za vroče lepljenje? Tisto ko se notri daje take valjaste prozorne palčke ki se nato v pištoli stopijo in potem ko se ohladi se spet strdi? Vsaj jest ne poznam noenega vročega silikona... poznam pa vroče lepljenje... Kr uredu zadeva in tudi drži OK...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mazy ::

zadeva je super nevem pa zaka vsi neki o vročem silikonu govoriju k sploh to ni

Lio ::

ja, pištolo za vroče limanje mam, ampak to ni nikaki vroči silikon

dwinxp ::

Ja no tista rec :D , sam a niso une palce iz silikona??????

TribesMan ::

Nop tiste palice so lepilo, ki se pri visoki temperaturi utekočini... Če bi ble iz silikona potem bi morale bit malo bolj upogljive, pa bolj "silikonaste"... sej k se silikon strdi ni čist trd ampak je bolj gumast... Ko pa se strdi vroče lepilo, je pa popolnoma trdo... kot na začetku...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

matias ::

Pa kakih 200°C?!??! Si hecn :D
He who thinks he knows, knows nothing.
He who knows, says nothing.

dwinxp ::

Da da, na moji pistoli, mislm na prirocniku za uporabo pise.....
Delovna temperatura od 170 stopinj pa do 200 stopinj.

In nism nec hecen!!!!!!!!!
;(( ;(( ;(( ;(( ;((

Wad@ ::

a...tisto pa imam:D
ja...kolikor jaz vem je tisto kar daš notr pač plastika, ki se strdi ko se ohladi....je pa hirto;)

Vikking ::

ka ztlele so slikce pa se zjasnite s čim lepite

slika1:



slika2:



povem samo to, da je silikon edina dobra izbira, slika1 se pa uporablja za zavijat darila! pa kakšno diodo mal zalepst če preveč pleše! silikon prime na površino (skoraj kakršnokoli) tista stvar ki vroče lepi pa če malo s prstom dotakneš takoj vstran pade!

Res pa je treba s silikonom dlje čakat da se posuši! je odlična stvar ker ostane elastična! v glavnem če bi lepu ventilatorje na ohišje ne bi niti pomislu na stvar ki je na prvi sliki amapk samo na silikon! Silikon je zadeva ki je uporabna za miljon stvari!

Lio ::

me use glue gun:D

Nejc Pintar ::

ja pomoje silikon bols ublazi vibracije -> tišje!
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aluminijasto ohišje-JestMade

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
202203 (1591) m.i.h.a.
»

ohišje iz pleksi stekla - homemade

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
144149 (3703) urosh
»

S čim zlepit pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
275764 (5357) frenk
»

Snov za fizično utrjevanje kontaktov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121558 (1395) frenk
»

pritrditev plexija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131362 (1189) matias

Več podobnih tem