» »

ohišje iz pleksi stekla - homemade

ohišje iz pleksi stekla - homemade

urosh ::

halo

imam namen narediti ohišje iz pleksi stekla, sedaj pa pridem do problema in sicer tam na zadnji stranici, kjer se pritrdijo katrice pa to, bi moral narediti en okvir, pa me zanima, s čim se da lepo lepiti pleksi steklo. Navadno steklo se da z silikonsakim kitom, se da tudi to? Naj bi bilo kolikor se da trdno in lepo - pleksi pač...

Nadalje me zanima, če ve kdo, kje bi se dalo dobiti 10 komadov 1cmx1cm dolžice 50 cm pleksija? za pritrditev oziroma montažo vsega skupaj... Če ma kdo ali ve kje bi se to dalo dobiti, bi lepo prosil..


tnx

Jonnyy ::

Mene tut zanima kako bi naredu okvir za kartice pritrdit. Ker imam tudi sam narediti ohišje iz pleksija.

TribesMan ::

Za leplenje najdi čimdražje lepilo... brez heca. Ker edino profesionalna lepila ti bodo dala željen videz.

Ponavadi se cene začnejo nekje pri 10kSIT za eno spodobno lepilo, res da ga boš dobil veliko več kot ga boš porabil, vendar take zadeve se ne prodajajo v majhnih pakungah...

Silikon ni primeren, ker ne bo držal dovolj dobro, pa še grdo bo zgledalo...

Pleksi pa ima Pečenko...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Morph3us ::

REs je zadeva s pelksijem ne izgleda lepo, razen ce nisi 100% pazljiv za usako kaplico. sam se dela s silikonom in ne pride ravno najlepse.

lp

QuickShot ::

Zakaj pa hočete lepit? A še niste slišali za vijake?

TylerDurden ::

pleksi se lepi s kislino, da pride lep stik. S kakšno smo že enkrat debatirali.
Let\'s make some soap ...

TribesMan ::

Mravljična kislina sicer zlepi pleksi, vendar je stip slabo obstojen, ter zelo težko je narediti lep spoj, ker moraš met idealno ravno zrezan pleksi... Ne sme bit lasersko rezan, ker v lasersko rezanemu pleksiju je ogromno notranjih napetosti, zaradi načina rezanja, ki točkovno segreva pleksi in povzroča notranje spremembe, zato se pri lepljenju z kislino pojavijo male razpoke... kar je svinjsko grdo...

Svetujem vam da greste k kakšnemu profesionalcu in prosite za pol decilitra kakšnega dobrega lepila... podmažite z par jurji in ste zmagal... amaterske poizkuse na ravni mravljične kisline, UHU lepil in silikonskega kita pa pozabite.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mojsterpeter ::

hm tole temo sem najdu, iskanje po forumu mi pa ne dela...

sam imam idejo naredit čimmanjše ohišje
materiali: pleksi in aluminij

najprej sem hotel pleksi ohišje pa sem ugotovil da je v plastičnem ohišju najbrž bolj vroče zato bi kombiniral z aluminijem
poleg tega je lažje sestavit saj lahko uporabim vijake

zanima me če se je že kdo lotil tega projekta?
kje kupiti material?
kakšna orodja ste uporabli?
ali mi lahko kdo to naredi proti plačilu?

lp peter
ill communication

urosh ::

No, jaz sem dokončal svoj projekt. Ohišje je narejeno. Ni pa nič lepljeno - preveč zajebancije... Uporabil pa sem kombinacijo pleksija in lesa ter seveda vijake :D

Sicer pa zgleda takole:



Komentarji zaželjeni

PS: ja, počistit ga je treba teh opilkov...

Boki_ ::

Ql, sam les mi nekako ne gre zraven elektronike in stekla, tako da js bi uporabil kak alu L profil al pa kej podobnega. Al pa vsaj pobarval les v kako barvo.
I'm back

urosh ::

halo

jaz pa sem ga namerno uporabil - zaradi kontrasta. KEr vsak "normalen" človek tega nebi naredil, zato jaz sem :D

Lp

Boki_ ::

Zdej ti ostane da sam še kable urediš kot normalen človek.
I'm back

Nejc Pintar ::

zelo lepo ohisje, ampak kable bi pa res loh uredil
Lahko je biti prvi, če si edini!

xpozed ::

Zelo všečna zadeva, v bodoče prpravljam podobn projekt... samo da bom jz kr češnjev les vzel. Lahko mal bl natančno poslikaš detajle kako si naredil vodila za diske, cd-rome, sratka na kakšn način si vse pritrdil v ohišju.

Kot je bilo že rečeno... porihtaj kablovje pa bo dost cool. Za moj okus manjka še kakšna neonka :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xpozed ()

urosh ::

hehe, obljubim, da bom porihtal še kable.

Sicer pa je celotna zadeva izdelave z zelooooo podrobnim opisom na voljo od jutri dalje v PCFormatu... Žal zaradi pogojev v avtorski pogodbi ne smem tukaj objaviti celotnega članka, lahko pa ti zaupam, da sem vodila naredil na dokaj enostaven način in sicer sem izmeril potrebno širino in s pomočjo mini vrtalnika izvrtal luknje skozi prednjo stranico v dele namenjene pritrditvi diskov in nato vse skupaj pritrdil z vijaki - temu primerno tankimi. Je dokaj enostavno, prav tako tudi primerno močno. Po želji lahko vstavite več vijakov, a meni zadostujeta 2 na stranico.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pleksi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182798 (1939) Tomi
»

Kje bi dobil material za kadi oziroma kadi za jedkanje tiskanin v vertikalnem položaj

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111616 (1447) Brane2
»

Pleksi ohišje: FAQ :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162609 (2317) TribesMan
»

Pleksi okno v stranici

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281866 (1331) Boeing
»

Plexi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
266767 (4535) IR Babun

Več podobnih tem