» »

Stripi

Stripi

«
1
2 3

kuzifix ::

Glede na to, da najbrz nism edini k jih berem, me zanima kere kej berete, ste jih brali, so vam najljubsi ...
Jz sm zacel enkrat pri 6 letih z Zvitorepcem, pol pa Alani Fordi, fotrove Stripoteke, Asterix ... In sledila je doba interneta ter znanja francoscine :)) Pol pa lepo original Asterixi, Gaston, Calvin and Hobbes, Garfield, User friendly ... Pa neki cajta so bli v Delu ob sobotah tud dobri ... Skoda k jih ni vec
Pa ne mi rect da sm edini k jih berem >:D

PS: Ma mogoce kdo doma Asterix Legionar, trdo vezavo, izslo pr Didakti pred leti za prodat? Edini k mi se manka, pa se ga ne da nikjer dobit :'(
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

`DoC ::

Hmmm... kakšnih 10 let nazaj sem jst tud bral stripe une Blek Stena, Zagor, etc pa mam doma vso zbirko od Miki Mustra, te pa še tud zdej ko nimam kej delat ko za kkšno urco preberem posamezne bukve da se mal nasmejem:D:D:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Tjulenj ::

asterix in miki muster... zadnje cajte pa UF, dilbert in thin H line

abcde7 ::

Jest sm že pred 5. leti vse asterixe prebral... Pa tud zej bi jih!:D

Stripy ::

Bral vse od Stripotek, Zvitorepcev, Strip Eks, Zlatna serija, Magnus strip, Zabavnikov. Najljubsi strip pa je seveda Alan Ford.

Lara-K ::

Ene par let nazaj sm se brala stripe, zdej jih pa nimam vec casa in podobno. Brala sm pa: Dylan Dog, Gordon Link, Nathan Never, Conan, Zagor,...:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

bostjan1s ::

Se pridružujem skoraj vsem odgovormo:D

luni ::

hehe ja pa da vidimo: Alan Ford, Zagor, Kapetan Miki, Veliki Blek, Martin Misterija, Dylan Dog, Čelična pesnica... pozneje Lazarus Ledd, Nathan Never...

tega se je prebralo na tone :)
Artificial Intelligentia

Tomi ::

Ko sem bil še mlajši, sem najprej prebral vse Musterjeve stripe, potem pa še seveda Asterixa. Pa kakšnega Alana Forda, sedaj pa ni več časa, pa tudi stripov ne..
metrodusa.blogspot.com

Freak ::

Asterix, Srečni Luka, Zvitorepec, trdonja in Lakotnik---> Najboljši stripi!

jetam ::

Ghost, Spawn, Lobo, Creech, oz. karkoli od Todd McFarlane-a, pa Alien, Predator, Judge Dredd... In za konec obvezno Calvin&Hobbes...
Ah pa še Angela ampak je itak v sklopu Spawna...
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

Binji ::

Najljubsi sigurno Alan Ford, pol pa se od Miki Mustra, Asterixa (RULZZZ.. cakam zdej nove epizode:D) Drugace sem pa se Komandanta Marka bral sam so bli prevodi krneki.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

NoUse4AName ::

hehe jst pa mam rajsi online stripe kot so sinfest, dilbert...

crusader ::

Hehe kuzifix jest pa imam ta strip pa ti ga ne dam.Imam celo zbirko asterixa.Pa tudi alan ford je kewl8-)

misko ::

lucky luke ali srečni luka in asterix sta najboljša (vsaj zame)

kuzifix ::

cRUSader: grrr >:D Sej jz mam tud celo zbirko ... Edin Legionar je bil razprodan. Mam pa zato ze skori vse ostale u francoscini, k tud rulajo :D
Sometimes I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us.

abcde7 ::

poj so pa kuj k je strip uspešen nardijo špil-> kot asterix, lucky luke itd.

blue96 ::

asterix je cool! sm ga bral pri 7 letih, se spomnim...
.

Outcast ::

Zadnje čase mi zopet sedejo stripi; zadnji ki sem ga prebral je bil Snowpiercer Vol.1.
Fan postapokaliptičnih comicsov, kot so The Walking Dead, 28 Days Later, Y The Last Man, Wasteland začel pa ne dokončal....

Priporočate kaj na to temo?:D

Ales ::

Ooo! Obudil si temo, ki se je začela dober mesec preden sem prišel na forum! 8-)

Ni čisto postapokaliptična tematika, vendar je čisto far out: Preacher.

Toplo priporočam strip, serija pa je tudi odlična. No, vsaj prva sezona, pri kateri sem se trenutno ustavil.

Sam sicer še vedno najbolj uživam v Alanu Fordu (stari prevodi Vjesnika iz Zagreba), zelo rad pa se vračam tudi k Cortu Malteseju.

Outcast ::

Ok zanimiv predlog....sicer serija mi ni bila všeč stip zna biti pomoje precej bolj odbit.

Ammm jst sem se pa spomnil na Mad Maxa: Fury Road ker mi je bil film všeč ter Winter World imam na lagerju (In a bleak and desolate future, when our world has been encased in ice from pole to pole, an amoral adventurer and an orphaned girl form an unlikely alliance, and together fight tooth and nail to stay alive!)


P.S. moderatorji: je možna selitev te teme med Sedem Umetnosti?

2dark ::

Outcast je izjavil:

Zadnje čase mi zopet sedejo stripi; zadnji ki sem ga prebral je bil Snowpiercer Vol.1.
Fan postapokaliptičnih comicsov, kot so The Walking Dead, 28 Days Later, Y The Last Man, Wasteland začel pa ne dokončal....

Priporočate kaj na to temo?:D


Hmm..

Mogoče kaj takšnega?

Zombiji in 2 svetovna vojna..

https://readcomiconline.to/Comic/Mother...

Podstapokaliptična akcija

https://readcomiconline.to/Comic/Savage...

Outcast je izjavil:



Ammm jst sem se pa spomnil na Mad Maxa: Fury Road ker mi je bil film všeč


Potem si preberi še strip Mad max : Furry road, ki pojasni oazdje od Furiose, Mad maxa ( kdo sta punčka in ženska , ki ju max vidi skozi prebliske , kdo je Immortal Joe )

https://readcomiconline.to/Comic/Mad-Ma...


Predlagam tudi Wolverine: Old man LOgan -- zgodba se dogaja v prihodnosti, večina mutantov je pobitih,,, Wolverine je ostarel..
https://readcomiconline.to/Comic/Wolver...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Outcast ::

Uf hvala dobri predlogi, sploh Savage Highway se mi zdi pisan na kožo...prav tako Mother Russia

Glede Mad Maxa se pa nisva razumela, mogoče sem tudi malo čudno napisal: imam strip ker me ravno zanima ozadje filma;)

2dark ::

Outcast je izjavil:

Uf hvala dobri predlogi, sploh Savage Highway se mi zdi pisan na kožo...prav tako Mother Russia

Glede Mad Maxa se pa nisva razumela, mogoče sem tudi malo čudno napisal: imam strip ker me ravno zanima ozadje filma;)


Ok..

Savage Higway si preber.. men je super zadeva.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Vanich ::

Outcast ::

Savage Highway vol.1 v šusu prebral včeraj,super je res:D

Hehe Pepca sem začel nekaj let nazaj pa sem prenehal pa ne zaradi nazornih prizorov...hvala za priporočilo se bom vrnil oz začel od začetka čeprav se mi zdi da ni fore kje začneš brati ali je zadaj kaka zgodba ki povezuje vse izide?

Tody ::

Jaz dobim svojo dnevno dozo kr v email vsak dan... https://www.gocomics.com/

Vanich ::

Outcast je izjavil:

Savage Highway vol.1 v šusu prebral včeraj,super je res:D

Hehe Pepca sem začel nekaj let nazaj pa sem prenehal pa ne zaradi nazornih prizorov...hvala za priporočilo se bom vrnil oz začel od začetka čeprav se mi zdi da ni fore kje začneš brati ali je zadaj kaka zgodba ki povezuje vse izide?


Drugače zgodbe niso povezane, samo je vseeno fino brati zaporedoma, ker se gre tudi za evolucijo Crossed obolelih. Glej datume objave posameznih zgodb. Ali pa poglej zaporedje na wikipediji.

Outcast ::

Vanich je izjavil:

Outcast je izjavil:

Savage Highway vol.1 v šusu prebral včeraj,super je res:D

Hehe Pepca sem začel nekaj let nazaj pa sem prenehal pa ne zaradi nazornih prizorov...hvala za priporočilo se bom vrnil oz začel od začetka čeprav se mi zdi da ni fore kje začneš brati ali je zadaj kaka zgodba ki povezuje vse izide?


Drugače zgodbe niso povezane, samo je vseeno fino brati zaporedoma, ker se gre tudi za evolucijo Crossed obolelih. Glej datume objave posameznih zgodb. Ali pa poglej zaporedje na wikipediji.


Bom hvala...vem da sem prebral ene 2 številki pa se mi je zdelo da so pač samo random zgodbe, ki niso nekak povezane med seboj/si ne sledijo...

2dark ::

Outcast je izjavil:

Savage Highway vol.1 v šusu prebral včeraj,super je res:D

Hehe Pepca sem začel nekaj let nazaj pa sem prenehal pa ne zaradi nazornih prizorov...hvala za priporočilo se bom vrnil oz začel od začetka čeprav se mi zdi da ni fore kje začneš brati ali je zadaj kaka zgodba ki povezuje vse izide?


Ne. Dejansko so različni avtorji. zadaj je seveda zgodba o posebnem virusu, ki ljudi spreminja v pobesnele ubijalce, posiljevalce in izgubijo delno intelekt, ne znajo več dobro govorit.. dejansko bi lahko nekako potegnil vzporednico z okuženimi oz filma 28 dni kasneje.. zelo podobno vedenje okuženih ( okužbe se zgodi na podoben naćin , dovolj je, da pridemo vs tik z tekočino - kri, slina okuženega in neokužen človek takoj postane okužen) ..

Tukaj imaš dejansko https://readcomiconline.to/Comic/Crosse... -4 in pod vsak volume vsaj 22 številk.. Tukaj spremljamo zgodbo manjše skupine neokuženih, ki so se utrdili na otoku sredi reke. Se splača zadevo čekirat.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

2dark ::

Predlagal bi ti tudi odličen francoski postapokaliptični strip Hombre ( obstaja sicer v hrvaškem oz srbohrvaščini) , ki se ga da dobit na sbrski stripovski strani http://www.stripzona.com.

SUper zadeva, brutalno..

https://stripi.si/izdelek/hombre-1-inte...


Predlagam ti tudi postapokalištični western od Hermana Huppena z naslovom Jeremiah - zdaj je verjetno že kakšnih 33 številk ( spremljamo dogodivščine Jeremiaha in njegovega sopotnika Kurdya Maloya ).. prve epizode so precej v stilu postapokalitpičnega westerna.. kasneje se tudi civilizacija začne malce postavljat na noge ..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Ales ::

Jeremiah smo že pred leti brali, ja. Ven je prišel konec '70 in je izhajal tudi v Stripoteki in Politikinem Zabavniku.

Machete ::

Kupim Asterixe iz Didaktine serije, če se komu valjajo (ca pol jih nimam).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Outcast ::

Wow hvala za vse zanimive predloge in obrazložitve; Jeremiah ne poznam, zgleda mi pa precej dobro...

@belidihur če prav vidim obstajajo tudi pdf-ji stripa Hombre, ki so najbrž (normalno) v ang jeziku?

2dark ::

Outcast je izjavil:

Wow hvala za vse zanimive predloge in obrazložitve; Jeremiah ne poznam, zgleda mi pa precej dobro...

@belidihur če prav vidim obstajajo tudi pdf-ji stripa Hombre, ki so najbrž (normalno) v ang jeziku?


Hombre zagotovo obstaja tudi v angleskem jeziku. Jaz sem si ga potegnil dol iz stripzone v srbihrvascini.

Jeremiah se dogaja po ameriški državljanski vojni , ki je bila v 20. Stoletju v Zda med belci in crnci. Sicer v prvi stevilki stripa v epilogu vidimo, kako oseba v obleki stisne rdeci gumb in sprozi atomsko/ke konice? Ni pojasnjeno kdo je zacel nemire, ali temnopolri ali belci... hermann je bil 40 let nazaj dejansko prerok, kar sedaj gledamo v ameriki...

Prvih nekaj delov ima mocan pridih westerna, osebki so tako obleceni, uporabljajo tok in revolverje, prevozna sredsta so v 99% konji in vozovi, avtomobilov in motorjev je v začetku malo... kasneje spremljamo kako se civilizacija pocasi postavlja nazaj in glavna akterja v zadnjih epizodah vozita kross motorja.


Osebno ima scenarij nekaj lukenj,ker ga hermann pise sam in na trenutke deluje kr neki, samo da zapolni vrzel. Risalni slog je odlicen. Glavni junak je mladeni
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Outcast ::

Ok prebral Savage Highway, zelo všečno, dobra zgodba, liki....fajn. Škoda ker je zaključen

Trenutno berem (čisto na začetku) kar Hombre stip zaradi priporočil ter seveda nazornih coverjev hehe...beremo tudi z očmi seveda:D
So far so good!

2dark ::

Outcast je izjavil:

Ok prebral Savage Highway, zelo všečno, dobra zgodba, liki....fajn. Škoda ker je zaključen

Trenutno berem (čisto na začetku) kar Hombre stip zaradi priporočil ter seveda nazornih coverjev hehe...beremo tudi z očmi seveda:D
So far so good!


Jaz ti svetujem tudi old man logan in old man hawkeye. Alternativna prihodnost, kjer sta wolwerine on hawkeye źe v letih. Se splaca cekirar. Sploh logana.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Outcast ::

Če prav razumem je Hombre-ju najbolj podoben Jeremiah?

2dark ::

Outcast je izjavil:

Če prav razumem je Hombre-ju najbolj podoben Jeremiah?


Mmm.. sta podobna in nistam hombre je resnicno brutalen, ljudje nosijo raztrgana oblacila, zamazani, krvolocni, ubili bi za koncek svezega mesa. V Hombrevom svetu, je vlada s pomočjo vojske zablokirala vse izhode iz mest, postavila ogromno min, zato so ljudje obticali v mestih in glavna hrana do jim podganje meso. Seveda spremljamo tudi hombreja izven mesta, ker je prekupcevalec in pozna poti iz mest.

Se pozna da je to francoskega porekla in ni olepsave. Hombrejev svet je grd, umazan, nasilen, ubijalski... nekako tako kot so francoski akxijski filmi precej bolj nasilni kot ameriski. V osnovi sta si podobna.. hombre jezdi konja, mene sicer spiminja vizuelno na jasona stathama... sam vizuelno svet v katerem se dogaja precej bolj spominja na cas po kaksni atomski vojni.

Na drugi strani je herrmanov jeremiah ameriske zasnove, saj se dogaja po ameriski drzavljanski vojni... precej bolj human, ljudje imajo moralo, nosijo cele oblacila...

Hombre je precej bolj hatdcore verzija postapokalipse, kjer te bodo za boljsi par cevlje ubili, zeno posilili in psa pojedli

Jeremiah je za nezne duse, hombre je za korenjake. Oboje je uzivancija.

S tem da v svetu jeremiaha se skozi cas zacnejo szvari obracati na boljem ljudje zacnejo obnavljati hise ...


Pri hombreju tega ni. Civilizacija propadla popolnoma in samo tone.

Sicer obstaja elita in vojska, vendar nisem bral niti ene zgodbe ki bi malce pokazala tudi drugo stran. Kako zivijo bogati, kje se nahajajo...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Outcast ::

Uf Hombre mi je bil najboljši od vseh dosedanjih prebranih...še kak podoben predlog bi bil dobrodošel;)

Začel brati Jeremiah, ki je precej različen od Hombre-ja vendar mi je všeč...sem pa šele na začetku.

2dark ::

Outcast je izjavil:

Uf Hombre mi je bil najboljši od vseh dosedanjih prebranih...še kak podoben predlog bi bil dobrodošel;)

Začel brati Jeremiah, ki je precej različen od Hombre-ja vendar mi je všeč...sem pa šele na začetku.




Na še nekaj. Mislim, da ti bo zadeva všeč.

https://readcomiconline.to/Comic/Sink
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Outcast ::

2dark je izjavil:

Outcast je izjavil:

Uf Hombre mi je bil najboljši od vseh dosedanjih prebranih...še kak podoben predlog bi bil dobrodošel;)

Začel brati Jeremiah, ki je precej različen od Hombre-ja vendar mi je všeč...sem pa šele na začetku.




Na še nekaj. Mislim, da ti bo zadeva všeč.

https://readcomiconline.to/Comic/Sink


U fajn bom prečekiral, hvala lepa!;):D

Outcast ::

Našel seznam potencialno zanimivih stripov, pozna kdo katerega od:

Breaklands (comiXology Originals)
Black River
Analog
Wild Blue Yonder
Lola XOXO
East of West
The Dark Tower

2dark ::

Outcast je izjavil:

Našel seznam potencialno zanimivih stripov, pozna kdo katerega od:


The Dark Tower


Tole poznam. Od stephena kinga zadeva.

Westrn pomešan s fevdalizmom. Tisti film, ki so posneli je kurac od ovce. Stripi so ta prava zadeva. V njih spremljamo življensko pot mladega zadnjega Guslingerja Roland iz rodbine Deschain, .. zelo zanimiva zadeva.. maš na spodnji strani 20 različnih serijalov, vendar vsi niso po moje dobri. najboljpi serijal je po moje ta, kjer spremljamo, kako Roland postane Gunslinger..



https://readcomiconline.to/Comic/Dark-T...

https://readcomiconline.to/Comic/Dark-T...

Outcast je izjavil:

Našel seznam potencialno zanimivih stripov, pozna kdo katerega od:
Black River



Tudi tole poznam. Dogaja se v postapokalipsi.. zanimiv trd grafični slog, brutalno precej.. fina zadeva.,.

https://readcomiconline.to/Comic/Black-...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

2dark ::

Outcast je izjavil:

Našel seznam potencialno zanimivih stripov, pozna kdo katerega od:

Breaklands (comiXology Originals)
Black River
Analog
Wild Blue Yonder
Lola XOXO
East of West
The Dark Tower


Samo si res našel seznam samih odličnih zadev,. Hvala.

https://readcomiconline.to/Comic/East-O...

https://readcomiconline.to/Comic/Analog

https://readcomiconline.to/Comic/Wild-B...
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Vanich ::

Tudi tole poznam. Dogaja se v postapokalipsi.. zanimiv trd grafični slog, brutalno precej.. fina zadeva.,.

https://readcomiconline.to/Comic/Black-...


Brebral par let nazaj, na vlaku na poti na delo. Res pa ni za ljudi, ki so pretirano občutljivi & empatični. No happy end here.

Predlagam še: "Sweet Tooth" z podobno tematiko, z zelo originalnimi liki.

Wiki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

2dark ::

Vanich je izjavil:



Predlagam še: "Sweet Tooth" z podobno tematiko, z zelo originalnimi liki.

Wiki




Wow... odlična zadeva. :)) hvala.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Outcast ::

:)):)):))

še se bo bralo, hvala tudi vama!;)

Vanich ::

2dark je izjavil:

Vanich je izjavil:



Predlagam še: "Sweet Tooth" z podobno tematiko, z zelo originalnimi liki.

Wiki




Wow... odlična zadeva. :)) hvala.


Pa še ena dobra novica - tudi Sweet Tooth gre na TV! Če bo vsaj pol toliko dober, kakor so "The Boys", smo že zmagali...Če ga bodo pa usrali, tako kot z Locke & Key, potem pa - hebi ga...:

...On April 9, 2020, it was announced that the series has been moved from Hulu to Netflix. On May 12, 2020, Netflix had given the production a series order for a first season consisting of eight episodes.

Čakam samo še, da nekdo premore toliko jajc, da naredi "Crossed" za TV ali film.

2dark ::

Vanich je izjavil:



Čakam samo še, da nekdo premore toliko jajc, da naredi "Crossed" za TV ali film.


Dvomim, da bi kdaj to dočakali. je zadeva preveč grozljiva, ker vsebuje preveč seksa.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Dark Tower (2017) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5915664 (1324) oo7
»

Zombie movies (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11019789 (5775) Outcast
»

Captain America : Civil War (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12234974 (11003) opeter
»

Stripi in njihovi superheroji

Oddelek: Sedem umetnosti
354955 (1885) 2dark
»

APad in razni iPad kloni - ima kdo?

Oddelek: Kaj kupiti
428207 (6511) Limit-sky

Več podobnih tem