» »

Kako omejiti download in upload med dvema računalikoma

Kako omejiti download in upload med dvema računalikoma

Dodgeviper ::

Živjo
Zanima me kako naj omejim download in upload kolegu, oziroma kaj rabim da to naredim???
Če se to da sploh? s tem da on ima isdn+adsl in jaz sem vezan na router.
Če se le da kako bi prosil za kak nasvet. če ne se bova .....
Hvala
Lp

mirage ::

Poskusi s programom NetLimiter.
Program omogoča omejevanje skupne UL/DL hitrosti In tudi omejitev UL/DL za posamezen program.

CaqKa ::

pa onemu kolegu ga skrij nevidno..

MrShadow ::

emmm....zakaj bi ti njemu omejil, ce ima on adsl...in je on kao admin nad tem???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrShadow ()

Dodgeviper ::

Vem da je on admin!
Sam on se popolnoma strinja s tem da jaz njemu omejim up/download. Tko da tuki ni problem v tem, ampak v tem da ko on naloži neka čuda meni negre nikamor, rabi 1 min da odpre popolnoma stran siol-ovo.
Hvala za predloge se moram malo poigrat s tem upam da mi kaj rata?
Če ve še kdo ve kako rešit to zadevo, kar na dan z nasveti

Lp

MrShadow ::

kaj on da gor da zacne delat pocasi?
tako ti povem ce so to p2p programi (kazza, emule, torrnet (ta sploh) ) potem se ne cudim zakaj tako dela...

torej ce poves kaj ima on gor potem ti lahko pomagam...

CaqKa ::

netlimitera mu inštaliraj pa fertig.. pa še sebi ga inštaliraj. upload pa razdeli pola pola .. oziroma pač kak sta se zmenla.

MrShadow ::

hja...glede net limiterja...morm prznat je zelo uporaben program, samo ce imas malo bolsko masino, drugace, pa zna delat probleme, sploh ce poganjas zraven se kako malo bolj zahtevno igro...al pa program

Dodgeviper ::

Naoženo ima Emule, Icq- nekaj takega mi je rekel pa še nekaj ima sam za tega zadnjega ga moram še vprašat?
Drugače moj sistem zgleda takole amd xp2700/2640, leadtek ti4200vivo 320/630, 512 pc4000 corsair, abit nf7s rev2.0, 1x 80gb wd 8mb, sata seagate 120gb 1x, ter maxtor 120gb, itd..
Mislim je kar o.k.
Morm pa sprobat te zadeve, dejte mi povedat a je to kaj komplicirano nastavit? ali je simpl?

LP

CaqKa ::

mrshadow.. jaz imam c566 in nimam težav z netlimiterom. mogoče imaš ti premalo rama ker meni na 384 vse lepo dela.

MrShadow ::

netlimiter je na preprost ko pasulj...tak da nebo problemov.


hja...jaz sm mel rahel problem na mojem "serverju" ki je 950mhz in ima 256 mb rama...laufal je pa gor homepage, emulo, torrent, in ventrilo server....in je na case zelo raz zmrznil...ko pa sem odstranil net limiterja je pa lepo delalo...

moja izkusjna


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Net limit programi

Oddelek: Programska oprema
51046 (877) `ripper`
»

Traffic limiter

Oddelek: Omrežja in internet
61348 (1249) SimplTech
»

Response time se dvigne ko se vklopi eMule-neuporaben internet

Oddelek: Omrežja in internet
111399 (1271) BattleMaster
»

Kako razdeliti ADSL na 50%50 na 2 racunala

Oddelek: Omrežja in internet
61188 (977) Dr Evil
»

Mula se na enem pcju muli, na drugem ne?

Oddelek: Omrežja in internet
111094 (963) Bakunin

Več podobnih tem