» »

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming

««
10 / 20
»»

Gost ::

Smeh.

Pyr0Beast ::

Dober trailer :)

__
Saying that Java is nice because it works on every OS is like saying that anal sex is nice because it works on every gender.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gensi ::

Pozdravljeni,

Linux bi želel uporabiti kot "domači" sistem, a imam nekaj težav, zato vas prosim za pomoč.
V računalniku imam dva diska po 500 GB.
Na enem disku je Win 7, na drugem disku pa je bil do danes v velikosti 200 GB instaliran le Server 2008.
Danes sem disk (na katerem so Win 7) odklopil in na preostanek praznega prostora na drugem disku pa namestil Ubuntu.
V Ubuntu-ju sem preko Sinaptic-a namestil tudi pakete za GRUB.

A po "novem" se ne morem več prijaviti v Win Server 2008 (64 biten) - ob zagonu se samodejno prižge Ubuntu (32 biten).

Prosil bi vas za pomoč pri nastavitvah, da bo še naprej (poleg Ubuntu-ja) mogoč tudi dostop v Server 2008.
Hvala za pomoč in lep pozdrav.

Icematxyz ::

V Ubuntu-ju sem preko Sinaptic-a namestil tudi pakete za GRUB.


Nič ne rabiš nameščati. Za to najprej v terminal vpiši sledeč ukaz:

grub-install -v

In prilepi sem rezultat.

gensi ::

Icematxyz je izjavil:

V Ubuntu-ju sem preko Sinaptic-a namestil tudi pakete za GRUB.


Nič ne rabiš nameščati. Za to najprej v terminal vpiši sledeč ukaz:

grub-install -v

In prilepi sem rezultat.

grub-install (GNU GRUB 1.98-1ubuntu6)
(še vedno se zažene UBUNTU brez možnosti izbire sistema)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

Icematxyz ::

S tem ukazom si samo preverili verzijo. Ki jo imaš nameščeno. Nič še nisi spreminjal. Kot vidim imaš nameščeno najnovejšo verzijo v tem trenutku.

Zdaj boš pa komaj poskušal kaj spremeniti. Poskusi in vpiši v terminal:

sudo update-grub2

Ko se postopek konča. Pa znova zaženi računalnik in poročaj če si slučajno opazil kakšno spremembo...

Zgodovina sprememb…

gensi ::

Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-2.6.32-21-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-2.6.32-21-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
done

(še vedno se zažene UBUNTU brez možnosti izbire sistema)

Icematxyz ::

Mislim da razumem v čem je težava. Glede na vse kar si opisal. Najlažja opcija ki jo imaš na voljo:

Nazaj priklopi trdi disk na katerem je nameščen W7. In na to pojdi v Ubuntu in vpiši v terminal:

sudo update-grub2

Potem bo Grub izbirnik vseboval vnos ki bo kazal na Windows boot loader. In lahko boš iz Grub šel v Windows boot loader in izbiral tam med server 2008 ali W7. Z zgornjim ukazom ne boš na trdem disku (ki ima nameščen W7) seveda nič spremenil. To je skratka najlažja opcija ki jo imaš na voljo...

Zgodovina sprememb…

gensi ::

V kolikor sta oba diska priklopljena, potem je mogoča izbira med sistemi, če pa je priklopljen samo disk s Server 2008 in Ubuntujem ob zagonu izpiše: "BOOTMGR is missing".

Računalnik na katerem so naloženi trije sistemi pa naj bi bil uporabljen za različne namene.
Zaradi varnosti sem nameraval možnost priklopa posameznega diska izvesti kar s fizičnimi stikali.

Iz Win Server 2008 (sistem bo testno uporabljalo več uporabnikov) je namreč mogoč vpogled (na drugem disku) v W7 (sistem bi želel imeti zase).

Ali je mogoča tudi nastavitev, da bi med Server 2008 in Ubuntujem izbiral ob možnosti priklopa samo enega diska?
Icematxyz, hvala že za do sedaj zapisano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

Icematxyz ::

Gre za klasičen "dual boot" med Windows OS in Ubuntu OS. Če disk na katerem je W7 odklopiš. Na to pa disk na katerem sta WS 2008 in Ubuntu najprej izvedeš "popravilo" windows boot loaderja. Da se bo ob zagonu računalnika direktno naložil WS 2008. Za tem pa prepišeš s pomočjo Ubuntu LiveCD MBR z Grub2. In imaš klasičen dual boot.

Trdi disk z W7 ostane nedotaknjen. In ko ga priključiš (da ga računalnik zazna) pa lahko na to zaženeš če v BIOS spremeniš vrstni red.

Če bi pa rad še iz Grub2 zaganjal W7 na drugem trdem disku. Pa ko boš imel usposobljen dual boot. Priklopi trdi disk na katerem je W7. In v Ubuntu vpiši v terminal:

sudo update-grub2

Če želiš vnos (W7) odstraniti izvedi isti ukaz. Le da pred tem izklopi trdi disk na katerem imaš nameščen W7. Ta ukaz se včasih izvede sam. Ob kakšni posodobitvi sistema. Toliko pač v vednost. Da se takrat v Grub izbirnik zapišejo vsi OS ki se zaznajo. Če pa želiš direkten zagon W7 iz Grub2. Pa odklopi trd disk na katerem sta WS 2008 in Ubuntu. In popravi še "windows boot loader" za W7. Da ne bo več "dual boot" med WS 2008 in W7 ampak bo se naložil direktno na tistem trdem disku W7.

Je pa že v tej temi o tem nekaj napisanega.

Če znaš s pomočjo Windows CD (WS 2008 in W7) popravi windows boot loaderja po želji in na način kot sem ti opisal višje. S pomočjo Ubuntu LiveCD pa popravi potem še Grub2.

Če katere faze ne znaš izvesti (uporabi google in preberi to temo) pa vprašaj. Vsekakor pa se najprej loti in usposobi dual boot na trdem disku kjer sta WS 2008 in Ubuntu. Trdi disk na katerem imaš W7 pa imej odklopljen. Tako praktično v tvojem primeru ne moreš ostati brez OS da bi ga naložil. Imaš pa še na voljo če vse drugo odpove Ubuntu LiveCD. In s tem dostop do spleta in informacij.

Če bo se ti na kateri stopnji zataknilo. Povej ob vprašanju tudi kaj si že pred tem storil in na kakšen način.

Da povzamem. Izklopi trdi disk z W7. Popravi "windows boot loader" s pomočjo inštalacijskega CD za WS 2008. Na to pa s pomočjo Ubuntu LiveCD prepiši MBR na tem trdem disku. V pomoč če ti postopek ni znan si lahko prebereš:

Odgovore od nekje tukaj naprej:

http://slo-tech.com/forum/t412162/p2736...

In pa morda postopek za METHOD 3 - CHROOT

https://help.ubuntu.com/community/Grub2...

Zgodovina sprememb…

gensi ::

Lepa hvala za pomoč.

Icematxyz ::

V primeru da uporabljate Dual Boot. In bi radi imeli sinhronizirane zaznamke in gesla med spletnima brskalnikoma v obeh operacijskih sistemih.

Seveda pa vas On-Line sinhronizacija preko tretjega ponudnika ne zanima. Vtičnik SyncPlaces za spletni brskalnik FF je to kaj iščete.

In most med gesli in zaznamki med vašima operacijskima sistemoma je vzpostavljen. In to brez pomoči ali odvisnosti od tretjega. Tudi zasebnost ni vprašanje. Vse se izvrši preko lokalne mape. Lahko pa tudi če imate na voljo kakšen ftp strežnik dostopate do zaznamkov in gesel od koderkoli.

Nastavitve vtičnika



Nastavitve vtičnika



http://www.andyhalford.com/syncplaces/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

poweroff ::

Fletno.
sudo poweroff

Icematxyz ::

Naj samo opozorim na to da preden naložiš zaznamke/gesla na strežnik ali v lokalno mapo. Da je najprej pametno sneti že obstoječe. Ki se na osnovnih nastavitvah vtičnika "združijo" z obstoječimi v brskalniku.

Šele na to pa naložimo posodobljene zaznamke in gesla na strežnik ali v lokalno mapo. Se pravi posodobljene. Ker če ne naložimo verzijo kakršna pač je v brskalniku. Ki nadomesti zadnjo verzijo na strežniku oziroma v lokalni mapi. Kar pa si največkrat ne želimo.

Vtičnik podpira tudi različne profile. Se pravi lahko imaš v "službene namene" eden profil zaznamkov/gesel. Za domačo rabo pa drugega. In tako naprej...

Najlepše pri vsem skupaj pa je seveda to da imamo dostop do zaznamkov/gesel z enim klikom miške v vseh operacijskih sistemih na računalniku. Pri Ubuntu v kombinaciji z Windows pa priporočam da se lokalna mapa nahaja na razdelku kjer se nahaja Windows OS. Ker zaradi pomakanja podpore v Windows OS. Kakšen drug datotečni sistem kot njemu lasten ne pride v poštev. V Ubuntu pa pod nastavitvami vtičnika nastavimo potem celotno pot do te mape. In razdelek na katerem je Windows OS mora seveda se pred sinhronizacijo priklopiti. Naj še opozorim na ikono os SyncePlaces desno spodaj v FF. Ta vtičnik je odličen primer "software portability". In demonstracija kaj uporabnik v praksi s tem pridobi.

gensi ::

Pozdravljeni,

Zagotovo že kje zapisano, a vendar...
V Ubuntu-ju ne znam posodobiti programa Thunderbird. V Synapticu je prikazana (in naložena) samo verzija 3.0.4, dejansko pa obstaja že verzija 3.1 (pod Help ni najti možnosti posodobitve).
Vnaprej hvala za pomoč in lep pozdrav.

P.S.
Linux sem pričel uporabljati nedavno - zaenkrat sem pozitivno presenečen. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

poweroff ::

Posodobil se bo ko bodo vzdrževalci skladišč programskih paketov novo verzijo prenesli v skladišče.

Lahko pa namestiš "testno" verzijo iz PPA skladišča: https://help.ubuntu.com/community/Thund...
sudo poweroff

gensi ::

Aha...
Sicer imajo malce zamude, a princip niti ni napačen.
Tako nevednemu uporabniku ni potrebno postoriti kaj veliko in ima vedno (vsaj približno) ažurne programe.

gensi ::

Še eno vprašanje...
Pod: Sistem/Skrbništvo/Gonilniki strojne opreme
sem namestil Ati-jeve gonilnike. Po namestitvi se je računalnik znova zagnal - sedaj (prosojno) piše v spodnjem desnem kotu: AMD Unsupported hardware.

Ali in kako je mogoče ta napis odstraniti brez, da odstranim dodatne gonilnike?
L.P.

Icematxyz ::

Katero grafično kartico imaš? Model.

gensi ::

Integrated ATI Radeon HD 4290 graphics (DirectX10.1)
(Kartica je integrirana na osnovni plošči GIGABYTE GA-890GPA-UD3H).)

Icematxyz ::

http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu...

Dobro naštudiraj (preden kaj narediš v praksi). To je vse kaj potrebuješ. Ker želiš uporabljati zaprto kodne gonilnike. Imaš 2 opciji. Verjetno ti v Lucid Lynx Sistem -> Skrbništvo -> Gonilniki strojne opreme ponudi verzijo gonilnikov Catalyst 1.4. Ki pa kot kaže povzročijo, da se ti pojavi to sporočilo.

Lahko ročno nadgradiš na verzijo gonilnikov Catalyst 1.6. Ali pa poskusiš in prekopiraš iz verzije Catalyst 1.6 control file v nameščeno verzijo Catalyst 1.4. Oba postopka imaš opisana višje v povezavi. Vsekakor pa če boš ročno nameščal gonilnike Catalyst 1.6 najprej:

-Snemi gonilnike verzija Catalyst 1.6 iz ATI/AMD spletne strani
-Pod Sistem -> Skrbništvo -> Gonilniki strojne opreme izključi zaprto kodni gonilnik.
-Morda boš moral izvesti po tem tudi postopek odstranitve trenutno nameščene verzije Catalyst 1.4 (glej povezavo višje kako to storiš). Ne vem pa če izključitev Catalyst 1.4 samodejno to opravi namesto tebe.

Potem pa izvedi namestitev Catalyst 1.6 po navodilih iz povezave. In to je to.

Zgodovina sprememb…

HeMan ::

Zdravo, spet jaz. :)

Imam še en problem v ubuntu, streamani videoti mi delajo zelo počasi. Youtube se gre, vendar karkoli višje ločljivosti pa je zelo zatikajoče. V windowsih sem to vse lahko brez problema gledal. Je to problem, da radeoni nisto dovolj dobro podprti v lucid? Ali je problem v flash playerju?

BaRtMaN ::

V flash-u je problem.

P.S.: Če se ti da, rtmpdump zna downloadati vse videe prek RTMP protokola, ki ga uporablja flash klient. Videe lahko potem gledaš lokalno. Je pa precej dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

kriko1 ::

Ali pa počakaš da se video naloži in ga pobereš iz predpomnilnika.
Downloadhelper počne to na lep način (FF extension).

BaRtMaN ::

kriko1: Odklikaj na South Park Studios pa da vidmo, kako ti tam pomaga.

zk_eu ::

Prosim za pomoč, nikakor ne morem urediti osvežitev monitorja, da mi nebi šle one črte po ekranu ki plešejo, poskušal sem z preureditvijo une X11 datoteke, vendar brez uspeha, grafična je nvidia gefore 8500 GT, tudi pri originalnih gonilnikih ni ustrezne osvežitve...

nvidia



Res prosim za pomoč

Druga stvar pa je, da mi noče predvajat slike v katerem koli predvajalniku, ko hočem gledati kakšen film, tudi tukaj sem inštaliral kodeke za avi,mpeg,... z ubuntu software centra, vendar slike mi noče predvajat, a kdo ve kako lahko to uredim prosim :(
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Potem pa preveri predvajanje video datotek.

Zakaj se najprej vsi (začetniki) zaženete na nVidia uradno stran in ročno nameščate gonilnike? Sistem -> Skrbništvo -> Gonilniki strojne opreme. Poskusiš tiste 3 verzije ki so na razpolago. In jih lahko poljubno z enim klikom miške vključiš ali odstraniš (+reboot). Šele potem če so težave. Začneš razmišljati o zadnji verziji na uradni strani. In o vsem kaj to prinese zraven.

Se pravi če prav razumem. Pojavljajo se ti črte na ekranu. In so se pojavljale ko si namestil Lucid Lynx. Z privzetim nouveau gonilnikom. In isti problem imaš tudi po tem ko si ročno namestil zadnje gonilnike iz nVidia strani?

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

sej sem namestil tiste gonilnike ki so bili na razpolago in probal med dvema različjima, isti problem sem imel v windows 7, le da sem tam lahko naštimal osvežitev, tu je pa ne morem, tak da se mi zdi, da bo vseeno če namamestim novejše ali ne, ker vse kar morn naštimat je osvežitev monitorja, v sedmici mam na 73 Hz, tu pa imam samo možnosti 75 in 60 ...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

zk_eu ::

sllike mi pa še vedno noče predvajati, samo zvok je :/
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

stvar je taka, da ko dam dol te nvidine gonilnike, dela slika v playerju, ko jih dam gor, pa ne več, isto se ne morem znebiti teh črt ki mi plapolajo in me delajo živčnega, čisto sem obupal, niti google nima reštive :/
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Icematxyz ::

Še vedno pa nisi napisal. A se črte pojavijo šele ko namestiš zaprto kodne gonilnike. Ali so bile prisotne že takoj po namestitvi. Se pravi že preden si namestil gonilnike.

Predvajanje video datotek pa torej ne deluje zaradi težav z zaprto kodnimi gonilniki. Tako da s tem se je nesmiselno ukvarjati dokler se ne reši vir težav z grafičnimi gonilniki.

zk_eu ::

Pojavijo se takoj ob namestitvi samega sistema. Na Identičnem sistemu sem imel gor že Ubuntu 9.10 in je delalo isto, le da je tam, ko sem namestil gonilniki težava takoj izginila.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

BlaY0 ::

A imaš monitor priklopljen prek VGA-ja?

zk_eu ::

ja tako je, a bi blo bolje preko digitalnega ?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

sem priklopo prek dvi in stvar je res izginila, to si pa res nikol nebi mislim :)

A mi lahka še kdo pomaga kako zdaj dobim še sliko v playerju, codeki so vsi doli 100%, ko izklopim nvidine gonilnike slika dela, probal sem v dveh različnih playerjih in je isto :/

hvala
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Icematxyz ::

Glede na vse napisno. Je ena od možnosti tudi da je VGA kabel defekten.

Glede video predvajanja. Ali nimaš ustreznih kodekov. Ali pa je težava v grafičnih gonilnikih. Glede na vse napisano gre verjetno za slednje.

Preveri tako da storiš sledeče: desni klik na namizje -> Spremeni ozadje namizja -> Vizualni učinki -> Brez.

Če video predvajanje dela brez vključenih 3D učinkov namizja. Potem je krivo nekaj glede grafičnega gonilnika. Potem pa vklopi nazaj 3D učinke. In stori sledeče:

Pritisni tipki Alt+F2 in vpiši v okno gstreamer-properties in pritisni gumb Zaženi. Pod zavihkom Video Privzeti Izhod (Output) nastavi na X Windows System (Ne Xv). Na to pa preveri v predvajalniku Totem ki ga najdeš pod Programi -> Zvok in video -> Predvajalnik posnetkov. Če ti predvaja video datoteke tudi takrat, ko imaš vključene 3D učinke namizja!

Zgodovina sprememb…

Hexx ::

Kot je rekel Icematxyz, bi si rad namestil driverje, ki so od Ubuntu razvijalcev. Ker imam trenutno nameščen driver od Nvidie, bi ga rad odstranil pa ne vem kako. Bi mi znal kdo pomagat?

BaRtMaN ::

Sistem -> Skrbništvo -> Gonilniki strojne opreme.
Pogledaš, kateri šofer od NVIDIA ima zeleno lučko, ga označiš in nato desno spodaj pritisneš odstrani.
$ sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.disabled

Reboot. Sedaj naj bi bli aktiven odprtokoden gonilnik nouveau. Pazi - le 2D pospeševanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Hexx ::

Ker imam KDE(Kubuntu), odprem Hardware Drivers, kar je verjetno enako. Tukaj pa ne najde nobenih driverjev...

Icematxyz ::

Za to ker si ročno nameščal zadnje gonilnike z nVidia spletne strani. Ali celo morda po kakšnem vodiču na spletu pobrisal vse kaj se tiče nVidia gonilnikov?

Če si nameščal zadnje gonilnike z nVidia spletne strani si tudi ali odstranil ali dodal v blacklist nouvea gonilnike. Se pravi moraš najprej odstraniti gonilnik, ki si ga ročno namestil iz strani nVidia. Potem ponovno namestiti nouveau ali izvzeti iz blacklist. Če želiš uporabljati nouvea. Na to pa ročno namestiti nvidia-current gonilnik. Ki se ti bo potem pojavil v jockey. Sistem -> Skrbništvo -> Gonilniki strojne opreme.

https://help.ubuntu.com/community/Binar...

Zgodovina sprememb…

zk_eu ::

Stvar deluje, ubuntu sem tak moral nanovo naložiti, ker sem ga ponesreči naložil na prenosni disk, ampak sedaj vse dela, hvala za pomoč :)
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

alexmarsic ::

Ejla.
No zdj sem se odloču spakirat od Windowsov imam pa eno vprašanje glede OpenOffice na Ubuntuju
Pobral sem si en extension in sicer za sinkronizacijo OpenOffice z Google Docs in me zanima kako namestim ta extension .oxt ...

dux ::

V urejevalniku besedil v meniju orodja izberi upravitelj razširitev in nato Dodaj ...
Upanje je v nasih odlocitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dux ()

Icematxyz ::

Dovolj časa (uporabe) je minilo da podam oceno glede tega kar je Canonical obljubljal.

Čas zagona OS in sam izklop. Sta naravnost fantastična. Predvsem ko primerjam (dnevno) s kakšnim drugim OS. Odzivnost OS je pa tudi nespremenjena. Se pravi vse je tako kot ob namestitvi. In se v nekaj mesecih uporabe ni spremenilo niti za milisekundo.

Zgodovina sprememb…

ManDriver ::

Imam problem pri remote desktop, kjer je Ubuntu mašina server, na katerega se povezujem. Namreč ko se iz clienta hočem povezat, mi na serverju vedno vrže popup od keyringa, kamor moram vnest default password. A je to bug? Any idea?
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Icematxyz ::

Če prav razumem tvoje vprašanje. Potem ni BUG. Ampak se gre za to da Ubuntu ima vgrajen "urejevalnik" gesel in ključev seahorse. Seahorse shranjuje razna gesla za IM račune, brezžično omrežje, druge aplikacije... In skrbi, da so vsa za gesla šifrirana in zaščitena z "glavnim geslom". In to glavno geslo moraš na to vpisati po prijavi v sistem.

Če tega ne želiš. Obstaja možnost da vsa gesla shranjuješ v navadni datoteki in nimaš svojih gesel šifriranih. Pomeni, da jih lahko prebere prav vsak. Saj se nahajajo nezaščitena v tekstovni datoteki na trdem disku. Se pravi (glede tvojega prvotnega vprašanja) ni BUG ampak gre za zaščito (šifriranje) vseh tvojih gesel. Preden (če) jo odstraniš pa pretehtaj če se splača. Vsekakor imaš obe opciji na razpolago!

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Naj še omenim, kam vse to vodi. Izklopiš vpisovanje gesla za administrativne račune, šifriranje gesel več ne uporabljaš... To so takšni najljubši nasveti na forumih ponavadi. Ki se hitro primejo!

Vse skupaj je malenkost bolj udobno. To je morda res. Pluvaš pa v lastno skledo. To pa verjetno tudi. In to ugotoviš tako vedno šele, ko so težave že tu!

Zgodovina sprememb…

ManDriver ::

Icematxyz je izjavil:

Naj še omenim, kam vse to vodi. Izklopiš vpisovanje gesla za administrativne račune, šifriranje gesel več ne uporabljaš... To so takšni najljubši nasveti na forumih ponavadi. Ki se hitro primejo!

Vse skupaj je malenkost bolj udobno. To je morda res. Pluvaš pa v lastno skledo. To pa verjetno tudi. In to ugotoviš tako vedno šele, ko so težave že tu!


Se strinjam z napisanim in hvala za odgovor. Ampak pri opciji šifriranega gesla bi moral ob vsakokratnem povezovanju klienta z VNC serverjem na serverju vnašat "master geslo", kar pa ni opcija. No anyway... to bom nekako rešil. Me pa spet pesti nov problem in ta je, da se mi mašina, ne da bi imel priklopljen monitor sploh ne zboota, kar se mi zdi sme... ne, v bistvu za zjokat.. :-(
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

noraguta ::

kuko pa ta inux pod virtual pc ištaleram.a on hoče bit skoz ta glavn? archa sma lohk tegalga uibr linuxa pa ne gre
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Icematxyz ::

Ampak pri opciji šifriranega gesla bi moral ob vsakokratnem povezovanju klienta z VNC serverjem na serverju vnašat "master geslo", kar pa ni opcija.


Poskusi sledeče. Spremeni Keyring geslo da bo enako geslu, ki ga uporabljaš za uporabnika:

Programi -> Pripomočki -> Gesla in šifrirni ključi

Desni klik



Vir slike

Me pa spet pesti nov problem in ta je, da se mi mašina, ne da bi imel priklopljen monitor sploh ne zboota


Katero grafično kartico uporabljaš?

kuko pa ta inux pod virtual pc ištaleram.a on hoče bit skoz ta glavn? archa sma lohk tegalga uibr linuxa pa ne gre


VirtualBox? Kaj ne gre?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()
««
10 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061176571 (45410) poweroff
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478745 (7957) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093158820 (116413) Icematxyz
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166306 (138953) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 10.04 LTS - Lucid Lynx (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
17033329 (27828) poweroff

Več podobnih tem