» »

preverjanje nakupov v iOS

preverjanje nakupov v iOS

Gandalfar ::

c00L3r ::

V prostem času razvijamo eno igro za iOS in Android. Zaenkrat ne gre prodajat iz Slovenije na Google Play, tak da se bomo koncentrirali na iOS. V sami igri bi radi implementirali "trgovino". Ne bi pa rad, da vsak item, ki ga uporabnik kupi stane 1$, ampak bi raje rešil zadevo z virtual currency. Torej daš npr. 3$ in dobiš za to 100 zlatnikov. S tem lahko potem kupiš 2 draga predmeta, ali pa 5 poceni, ali pa kupiš nekaj zdaj, nekaj kasneje.

Sama implementacija ni problema. Zanima me kako rešit problem nove naprave. Npr. uporabnik zamenja svoj iPhone ali pa si kupi iPad. Kako naj aplikacija na sveže nameščeni napravi ve, koliko "zlatnikov" še ima uporabnik na voljo. Obstaja kak web service za to? Kako sploh identificirat uporabnika, glede na njegov itunes id? Mogoče ponuja Apple kak API, da se lahko preveri ali uDID res pripada temu uporabniku?

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

bump. iOS developer-ji, nobeden še ni implementiral trgovino z virtual currency svojem app-u?

KlemenZagar ::

Jaz mislim da lahko shraniš podatke od in app purchuase v icloud. Možno je tudi da se shranijo v gamecenter racun, in ce uporabnik dobi novo napravo, se mora samo z istim računom vpisat. Nisem še nikoli uporabil teh dveh stvari, so pa skoraj zagotovo možne, ker sem že parkrat zaseldil v kakšnem appu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20527446 (17178) buttcrack

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024447 (21262) Mavrik
»

Čez dober teden prihaja macOS Sierra

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4214760 (11678) matijadmin
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2912037 (9574) hojnikb
»

Prehod iz Androida na iOS, mnenja za in proti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13236087 (31415) klinker

Več podobnih tem