» »

Intel v prvem kvartalu slabše

Intel v prvem kvartalu slabše

Hartware.net - Dober teden za AMD-jem je svoje poslovne rezultate prvega letošnjega četrtletja predstavil tudi njegov večni rival Intel. Medtem ko je šlo AMD-ju v prvem četrtletju odlično, so se Intelovi prihodki zmanjšali na 8,94 milijarde dolarjev, kar je za pet odstotkov manj kot v enakem obdobju lani. Prav tako je na račun nižjih cen procesorjev nižji tudi čisti dobiček, ki se je z lanskih 2,18 milijarde spustil na 1,35 milijarde dolarjev, kar pa je še vedno več kot je celoten AMD-jev promet. V drugem četrtletju pričakuje Intel še nižje prihodke. Situacija pa naj bi se po njihovih predvidevanjih spremenila v drugem polletju, ko si s predstavitvijo novih procesorjev za vse tržne segmente obetajo znatno večje povpraševanje po njihovih izdelkih in temu ustrezno višji dobiček, poroča nemški Hartware.

14 komentarjev

Good Guy ::

počakajmo še mesec ali dva do prihoda conroe,merom... procesorjev
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

OldSkul ::

Ja tako pač je, če imaš slabo linijo procesorjev. Z uvedbo novih procesorjev, se bo seveda stanje kar izboljšalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

m0LN4r ::

Če bodo cene in lastnosti conroe procesorjec True kot so napovedovali seveda da bo Intel spet prevladal
Sicer pa sem pristaš AMDja
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Bistri007 ::

>sadarj: Ja tako pač je, če imaš slabo linijo procesorjev. Z uvedbo novih procesorjev, se bo seveda stanje kar izboljšalo.
Kake pa imaš??? A nisi kot uporabnik vesel, da so pred kratkim močno postrigli cene procesorjev :\
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

jype ::

Odvisno... Jaz bi rajsi, da bi prisli ven z boljsimi procesorji, kot da stare trikrat precenjene procesorje cenijo.

LedStorm+++ ::

Intel dela prevroče proce, naj jih že shladi. AMDju lepo uspeva že od Durona naprej... :)
Pingvin :-)

LuiIII ::

Za Intel se bo stanje izboljšalo (vsaj tržni delež) šele v zadnjem četrtletju. Trg še vedno deluje z neko inercijo. Je pa zadnja pocenitev Intel-a kar panična. Verjetno s tem gasijo požar in se skušajo znebiti zalog procesorjev ter vsaj malo braniti tržni delež vendar s tako politiko tudi nižajo ceno procesorjem Conroe ko bodo le ti uleteli na trg. Imajo pa pravzaprav srečo saj AMD ne more proizvesti dovolj procesorjev. Jih pa zato lahko prodaja dražje. Konec koncev je in predvsem še bo za nas uporabnike to kar ugodna situacija: Conroe bo relativno poceni in kar zmogljiv (osebno sem prepričan, da bodo razlike v zmogljivosti med Conroe in AMD procesorji nekje 10%) tako, da bo moral AMD hitreje odgovoriti na izive. Kar je glede na njihov tempo v zadnjem času več kot dobrodošlo.

Lui

OldSkul ::

Kaj mi pomaga, če nižajo cene procesorjem, ki so vredni pol k***a.

elasto_mania ::

niso vredni pol kurca kot praviš ti ker vsem procesorjem nižajo cene.
Če ne bi moral biti conroe zelo dražji.

simnov ::

res da so znižali cene a je amd vseno cenejši

AtaStrumf ::

TO mi deli Intel :D

Smeagol ::

Zakaj je AMDjev rezultat oznacen kot odlicen?

Ker je bila v prejsnji novici napaka, ki je se vedno ni nihce popravil (o 70 procentnem povecanju prometa, v resnici je bila pa bolj 7%)? Meni se rezultat ni zdel glih odlicen ne glede na to kdaj pride conroe. Ce bi pa res bil 70%, potem pa ok. Potem bi pa res lahko rekli, da je odlicno, samo 70% je samo po slo-techu, po amdju pac ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

BoLhCa ::

Heh, spet nobenga pametnega odgovora, kar je tudi za pričakovat v temi Intel/amd:)

nodes ::

AMD bo vedno ostal slamnati mož Intelu...ni kaj za pametovat....lahko samo sanjamo... *nekaj konkurenčnega X386*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD se vrača na zeleno vejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7721123 (16615) Predator X
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178285 (6818) aerie
»

AMD in Google z dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
136261 (5419) OChack
»

AMD po dolgih letih z dobičkom

Oddelek: Novice / Rezultati
253844 (3086) Mitja358

Več podobnih tem