Radeoni bodo na voljo v treh serijah - Entertainment, ULTRA PRO Gaming in Enterprise. V vseh primerih gre za 2 GB-čipe, ki delujejo pri napetosti 1,5 V. Razlikujejo so po frekvenci delovanja, zakasnitvah, propustnosti in seveda ceni. Podatki o prvih dve serijah so že znani (1333 oziroma 1600 Mb/s in zakasnitve 9-9-9 oziroma 11-11-11), na zadnje pa še čakamo.
Japonske strani poročajo, da so moduli iz serije Entertainment tam že naprodaj, in sicer za 1570 jenov (14 evrov). Preostalih še ni zaslediti. Za zdaj se zdi, da AMD dejansko tudi proizvaja module in ne zgolj lepi nanje svojih oznak. Doslej so le enkrat poizkusili s pomnilnikom, in sicer leta 2010 smo videli grafično kartico MSI GeForce 210, ki je imela pomnilnike čipe iz ATI-ja (AMD je prevzel ATI že leta 2006), a je pri tem tudi ostalo.
hja, če bodo zares delali, potem podpiram. če pa le lepili, pa je brezveze, ker je dosti igračev na trgu. drugače pa zanimivo, da bi lahko ponudili zaokrožen paket za komp: cpu+gpu+ram+mb, pa še morda ssd čez čas.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
Včasih so bile razlike velikanske, na račun latenc, zdaj pri BD naj bi bile spet manjše in bo frekvenca tista, ki bo doprinesla večji delež k hitrosti. So I've heard somewhere. :P
Najverjetneje so se spustili v to, ker naj bi prihodnje mamaplate uporabljale že DDR4 ali DDR5, ne vem točno iz glave, se je pa o tem že pisalo. In če si nabereš dovolj proizvodnih izkušenj, lahko čez čas predstaviš tržišču mamaplato na F1 socketu, Llano proc in hitro DDR5 spominsko banko... pa imajo ponovno konja za dirko
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.
Fusiok paket, ki vsebuje cel komp integriran na matični plošči. Sam še diske, pa tipkovnce, pa ekrane, pa lahko kmalu svoje laptope začnejo delat:)
sumim da ciljajo na ssd s tem nabiranjem izkušenj z rami
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
Sicer je test na platformi Sandy Bridge, pa vendar.
Finally, although the effects of low latency memory can be seen in our bandwidth tests, they don't show any real world advantage over their higher latency (ahem, cheaper) counterparts. None of the real-world tests performed showed any reason to prefer low latency over raw speed.
Even though there's merely a $34 price difference between the fastest and slowest memory tested today, I still don't believe there's any value in the more expensive memory kits on the Sandy Bridge platform. Once you have enough bandwidth (DDR3-1600 at a small $9-$10 price premium), there's just not enough of a performance increase beyond that to justify the additional cost, even when it's only $34 between 4GB kits. Once you jump to the 8GB kits, the price difference for CL9 DDR3-1600 is a mere $8, but it becomes much more pronounced at $92 to move to DDR3-2133. We simply can’t justify such a price difference based on our testing.