Vezava para kartic v navezo QuadSLI bo zahtevala veliko, dobro prevetreno ohišje in zmogljiv napajalni podsistem
vir: techPowerUp!Mars 2 bo zasedel kar tri reže
vir: techPowerUp!Mars iz prve generacije je te razlike odpravil, pa čeprav za visoko ceno. Seveda je šlo za butično kartico, a Asus je podobno storil tudi z Radeonom HD 5970, kjer so pravi par dveh 5870 na eni tiskanini izdali v obliki kartice Ares. Z naslednikom, Radeonom HD 6990, so jo pri AMD-ju Asusu zagodli, saj navit profil že na tovarniških različicah izenači par Radeonov HD 6970. Na srečo Asusovih inženirjev to ne velja za nVidiinega konkurenta Radeona HD 6990, GeForce GTX 590.
V primerjavi z GTX 580 je par jeder na GTX 590 fizično sicer enak, a delujeta pri precej nižjih frekvencah, pri vsega 607 oz. 1215 MHz (jedro oz. senčilniki), v primerjavi s 772 oz. 1544 MHz na GTX 580. Nekoliko počasnejši je še pomnilnik z 855 MHz v primerjavi s 1002 MHz na GTX 580. Razlogi za to upočasnitev se skrivajo predvsem v visoki porabi GTX 580, torej so bili nVidiini inženirji zelo omejeni s 300-vatno omejitvijo standarda PCI-Express. Asusovi inženirji so to omejitev kratkomalo ignorirali in pripravili drugo generacijo Marsa.
Kartica je velika, saj skupaj s hladilnim sistemom zasede kar tri reže v primerjavi z običajnima dvema, kolikor večinoma zasedejo današnje zmogljivejše kartice. Točnih podatkov še ni, a je logično sklepati, da jedri in pomnilnik delujejo vsaj s hitrostmi GTX 580, če niso še hitrejša. Napajalni priključke so kar trije, vsi trije z osmimi žilami, ki skupaj kartici lahko dovedejo do 450 W električne moči, poleg 75 W napajalne zmogljivosti same reže PCIe. V primerjavi z referenčno GTX 590 je hladilni sistem močno izboljšan, saj vsako jedro hladi svoj hladilnik s toplotnimi cevkami in aluminijastimi rebri, na katere zrak piha 80-milimetrski ventilator. Oklep hladilnika sledi črno-rdeči barvni shemi Asusovega programa Republic of Gamers, sicer pa je na kartici mogoče opaziti par priključkov DVI ter priključka HDMI in DisplayPort v polni velikosti.