»

Trigigaherčna vojna

UK Gamer - Dandanes svetovno tržišče preplavlja vedno več računalniških izdelkov. Letošnje leto je bilo predvsem v znamenju procesorjev in grafičnih kartic. Pri procesorjih sta glavna tekmeca podjetji AMD in Intel, njune procesorje so si ogledali tudi na spletni strani UK Gamer. Najprej so primerjali AMD-jeve procesorje med seboj, nato pa še z Intelovimi proizvodi. V testu so sodelovali Athlon XP 3000+, osnovan na zmogljivem Barton jedu, Athlon XP 2700+, ki deluje na Thoroughbred jedru, in Intel Pentium 4 3.06GHz s 533 MHz-FSB vodilom. Triindvajsetstranski članek obeta zanimivo branje in rezultate.

0 komentarjev

Abit NF7 2.0 in Bartoni s 400 MHz FSB

Abit NF7 2.0

vir: X-Bit Labs
X-Bit Labs - Abitova najnovejša revizija njihove matične plošče NF7 2.0 je že kar nekaj časa na trgu. V tem času so internetne strani izvedle mali miljon testov. Tokrat pa so si na X-Bit Labs postavili zanimivo nalogo. Namreč: Združitev najnovejše Abitove inačice matične plošče NF7-S in AMDjevega Athlon XP procesorja z Barton jedrom in 400 MHz prednjim vodilom, katerega naj bi malo prej omenjena plošča podpirala. Na test so postavili 3200+, 3000+, ter 3000+ s 333MHz FSB. Primerjali so jih s Pentiumoma 4 3,06 GHz ter 3,0 GHz z 800 MHz FSB. Rezultati testov so kar zanimivi, saj v nekaterih pognanih testih prevladujeta Intelova izdelka, v drugih pa AMDjevi. Klik!

5 komentarjev

Gigabyte 7VAXP-A Ultra

Viina umetnija

vir: Icrontic
Icrontic - Viiono pred kratkim izdano čipovje je pred splavitvijo obetalo veliko. A ko so ga izdali, ni bil tako hiter kot smo vsi pričakovali, saj so nekateri predvidevati, da bo pometel z nForce 2. Na Icrontic so si ogledali Gigabyteovo matično ploščo, ki je ena izmed prvih s tem vezjem. Podpira procesorje z hitrostjo največ 333 MHz prednjega vodila. Ima tri reže za DDR, sprejme pomnilnik največje hitrosti 400 MHz ter največje velikosti 3 GB. Vgradili so tudi pet PCI rež ter en AGP 8X vtič. Na izvedenem testu je bila na kar nekaj testih na vrhu, a dostikrat tudi zadaj. Članek, ki ga najdete na 17 straneh, je kar zanimiv, zato ga priporočam. Celoten test.

0 komentarjev

Asus P4SDX Deluxe

Hardware Zone - Ob poplavi testov najnovejšega Intelovega čipovja za Pentium 4 procesorje z 800 MHz prednjim vodilom podjetja Intel so na Hardware Zone spisali test matične plošče podjetja Asus, ki temelji na nedavno izdanem čipovju podjetja SIS. Pri Asusu so jo poimenovali P4SDX, temelji pa na zadnjem SISovem izdanem čipovju SIS 655. Podpira vse Intelove Pentium 4 procesorje od 1,4 GHz pa do nazadanje izdanega 3,06 GHz ter Celerone od 1,7 GHz naprej. Kot vse novejše plošče tudi ta podpira 533 MHz. Ima tudi 4 DDR reže, v katere lahko vtaknemo module do največje hitrosti 400 MHz. Seveda boste na njej našli tudi AGP 8X režo ter 6 PCI vtičev. Ker pa je to Deluxe verzija, pa ima le-ta še en kup opreme. Kako...

0 komentarjev

Athlon XP 3000+: končno procesor, ki prehiti P4 3,06 GHz?

Hardware Analysis - Podjetje AMD je nedavno izdalo njihov najnovejši procesor, temelječ na Barton jedru. Zgrajen je v 0,13 mikronski tehnologiji, ki bo tudi uporabljena v prihajajočih Athlon-64 procesrjih. Deluje pri 333 MHz FSB taktu. Za razliko od tistih procesorjev z Thoroughbred jedrom ima ta Barton tudi povečan drugostopenjski pomnilnik iz 256 na 512 kB.

Na Hardware Analysis so testirali ta procesor. Za primerjavo so mu dodali še Pentium 4 3,06 GHz ter Athlona XP 2700+. Izvedli so nekaj testov, kot so 3D Mark 2001 SE/2003, SiSoft Sandra 2003 ter SYSmark 2002. Ugotovili so, da se najnovejši AMDjev procesor zelo približa najhitrejšemu Pentiumu, vendar ga v izvedenih testih ni nikoli prehitel. Verjetno je Pentiumu pomagal tudi Hyper Threading. Test je kratek, a zanimiv, zato...

37 komentarjev

Athlon na steroidih

The Register - Po podatkih na The Register bo AMD resnično izdal AthlonXP procesor s 400 MHz vodilom. Uradne AMD-jeve izjave pravzaprav še ni, a imamo dokaj trdo Abitovo zagotovilo, ki pravi, "da so razvili matične plošče, ki podpirajo tudi najnovejše 333 in 400 MHz FSB-Barton procesorje". Prav tako je japonska stran PC Watch pred kratkim pokazala svoj primerek Bartona s 400 MHz vodilom, tako da nas do nove generacije Bartonov očitno ne loči več veliko časa. DDR400 bo tako končno lahko pokazal svojo pravo moč. Več o tem.

1 komentar

AMD 400 MHz sistemsko vodilo

PC Stats - AMD se je odločil, da bo presedlal s 333 MHz na 400 MHz sistemsko vodilo. Poglejmo si, kaj lahko od tega pričakujemo.

Ni dolgo tega, odkar je AMD prešel iz 266 MHz vodila na 333 MHz -- vse to se je zgodilo lanskega oktobra. Sedaj pa že govorimo o tem, da bo AMD presedlal na 400 MHz v prvi četrtini tega leta.

Kot že vsi overclockerji dobro veste, je FSB (Front Side Bus) zelo pomeben pri celotnih zmogljivostih sistema. V preteklosti smo že videli, kako je Intel z nizkim FSBjem Celerona omejil zmogljivost celotnega sistema ne ozirajoč se na hitrost procesorja.

S prihajajočim 400 MHz vodilom se bo tako veliko kupcev vprašalo "ali počakati na novo izvedenko".

Da vas rešimo tega vprašanja, so na na PC Stats testirali AMDjev Athlon XP 3000+, ki je deloval na 333 MHz sistemskem vodilu, in isti procesor na 400 MHz sistemskem vodilu, pri tem pa so poskušali obdržati čimbolj enaki hitrosti procesorja, tako da se pokaže prava razlika med hitrostima sistemskega vodila. Več o tem.

1 komentar

Novi AMD Athlon-64-Benchmark

Chip Online - Na CeBit-u, ki se - mimogrede - danes končuje, se je pojavil test prihajajočega AMD-jevega procesorja Athlona 64. Test so izvedli na sistemu, ki je vseboval VIA K8HT8 nabor čipovja, 256MB DDR333 pomnilnika in seveda Athlon-64 z 1,6 GHz in 1 MB L2 predpomnilnika. Sistem so stestirali s SiSoft Systemanalyse-Tool Sandra (32-bitna različica) in dobili sledeče rezultate:
  • Dhrystone ALU 6.459 MIPS
  • Whetsrone FPU/ISSE2 2.414/2.721 MIPS
Več so preberite na: Chip.de.

1 komentar

Kaj je narobe?

BXBoards - Na BX Boards sem zasledil še eno lepo. Se spomnite, ko se je nekaj ljudi v našem forumu pritoževalo nad SiSoft Sandro? Hehe, niste edini... SiSoft Sandra ima (presenetljivo) še en hrošč. Čipovje KT133A uradno podpira 133 MHz, to pomeni da ima PCI količnik 1/4 ter AGP količnik 1/2. Navkljub temu dejstvu pri 133 MHz Sandra izpiše, da se PCI švica pri 44 MHz. To je malo nemogoče... Nato je sledila polemika, kaj je narobe - osnovna plošča ali program... Rezultat je logičen: program, seveda. Tale nova Sandra mi iz dneva v dan izgleda bolj sumljivo...

4 komentarji