» »

Moto Racer 1

Moto Racer 1

Vesoljc ::

no, motoracer 1 je bila ena izmed prvih iger v katero je ugriznil moj prvi ter tudi eden prvih serijskih 3d pospeševalcev diamond stealth 3d 2000 (s3 virge "GPU"), zato mi je igra ostala v lepem spominu. tudi igralnost je tedaj ter tudi še danes precej dobra.

po dolgem času sem se zopet dokopal do omenjene igre ter jo hotel preizkusiti na današnjem pc-ju. no, očitno je directX (igra zahteva vsaj 3.0 verzijo) podpora bolj švohotna, namreč igro mi je uspelo zagnati le v softwareskem rendranju, vse ostalo štekne... no, kjub temu sem odpeljal par dirk po ne bilinearno filitriranem asfaltu. filing se je precej hitro vrnil v prste in rekordi so začeli padati. speed bay proga mi je seveda najlepša ;)

že takrat sem namreč iskal "optimum" oziroma fastest lap, čas, ki sem ga takrat naredil mi ostal v zelo dobrem spominu, kolikšen pa je bil pa ne povem, zaenkrat :P

za pokušino le današnji rekordek:


zna kdo bolje? >:D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...
  • zavaroval slike: Vesoljc ()

Tomay ::

Še za nove igre nimam časa, komu se še da z starim shit-om ukvarjat.

BTW na tetrisu sem tako daleč prišu, da mi je začel v minus štet.8-O
Voodoo 4Ever

Tilen ::

jaoooooo casi motoracerjaaaaa uu kaka legenda je to bla ! To sm na P200 igral ko je kolega dobil racunalo pred xxx leti mislim da je ta spil izsel leta 1997 tu nekje in smo cele dneve nabijali motoracer, res noro! Sli smo v shop, nakupli za jest pa pit pa celi dan nabijali ta legendarn spil za tiste case. Motoracer je bla revolucija, vsaj zame, teh ur igranja ne bom nikoli pozabil. Stali smo pri racunalo bulili not, gledali na stoparico kdo bo za kaksno stotinko zboljsal kak cas kdo bo bolje vsekal ovinek itd... igralnost na visku. da ne govorim o 2 player mode. Saj so nove igre zunaj pa so efekti pa to in ono samo to kar je takrat pomeno motoracer ne vem ce bo se kdaj kaksna igra prnesla taksn orevolucijo >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vesoljc ::

časov se pa ne spomniš? >:D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tilen ::

neee sam vem da je blo res tezno podret case kr smo nabijali cele dneve ti recem in ko je kdo podrl rekord je pol bla kr kriza ze kr smo se ponavadi menajvali kak je kdo rekord podrl pol pa smo kr na neko casovno obdobje si omejili al pa vsak eno rundo :) CAsi so bli hudi res hudi na koncu se mi je zdelo brez veze ze ... sem pa potem ko sem jaz dobil svojega 533 celerona sprobal spil in nism mel niti priblizno takih casov kot takrat. Dobesedno padli smo not v igro in igrali dokler nismo tja padli :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vesoljc ::

brez konkretnih dokazov ti prav nič ne verjamem ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tomay ::

Pa še neka finta je bila, da če si imel hitrejši računalnik si imel boljše čase...
Voodoo 4Ever

Tilen ::

aja? to pa nisem vedo :) Jaz mislim da je bla sam pr resoluciji neka fora da ce si mel na manj je kao bol letelo vse :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vesoljc ::

@tomay

kak pa veš to?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tomay ::

Če se še prav spomnim je bilo tako.
Voodoo 4Ever

OrlyTM ::

hud spil ... takrat sm zapregu mojga p133 in 3dfx voodoo monster (ka ti je ta kartulja sekala!!! takrat :)) in samo sopaj :) ...

nostalgija indeed :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

PrimozR ::

Kpa 2?? Jest sm to z dvema frendama špilov na 3 igralce (jest na joystik onadva pa na keyboard), pol je pa sam jostick šu po gobe:D

Vesoljc ::

po brklanju po internetu, sem zasledil, da je nekaj na tem kar je tomay rekel tudi res. namreč, če detail level butneš na 1 (najmanj) dobiš daljše sekunde ter posledično boljše čase. screw pa tak software... realtime engine my ass :|

najboljši cajt ki sem ga našel za speed bay znaša 36.13 >:D

če pa uporabiš cheat za pocket mode (mali motorčki) pa ta čas pade na okoli 33 sekund. jest, tak poštenjak kot sem, pa že ne bom goljufal ;)

trenutno je moj čas še vedno 36.14, moj PB pa znaša 35.98 (če se prav spomnim)

vglavnem, najhitrejši na svetu sem :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

andrej ::

ne vem ce si res, ker jaz sem mel pred casi brez cheatov pod 36 ;) na netu je tak bla lestvica voznikov samo je zdaj vec ocitno ni...

andrej ::

definitivno pa je spil sekal. bo ga treba zopet vzet s polic :) se spomnim, kot so ga takrat ko je ven priso terali na Ce-bitu. so meli tekmovanje pa to. pa sem sel spilat, pa me je en nemec zaje... ko sem ga prehiteval za krog pa sem se zabil. Sicer sem bil prvi v tisti rundi, samo pri skupnem casu mi je sfalilo... je pa dober spil...

andrej ::

drzi, da mas pri manjsih resolucijah boljse case. Pa tudi pri manj detajlih mas pa se boljse. zato smo za rekorde spilali brez tekstur brez vsega na najnizji locljivosti... spil je zgledal ko kas spil na commodorotu, ampak terali pa smo ga vseeno :)

Vesoljc ::

ehh, pol pa to cist spremeni stvari...
grem raj ET nabijat...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

andrej ::

ccc. kak hitro se date eni ;)...

jRk0 ::

detaile si lahko cisto odstranil da so bli samo neki kvadrati. to smo ze takrat vedli ko smo spilali, ful je letelo vse:D jap, tako:D

znizujes pa z minusom pa zvisujes s plusom na numericnem delu tipkovnice. huh. se pa res spomnim prelepih casov takrat:D

pa se kaka legendarna tistega casa -> carmagedon 2 :D
You fuck up once, you loose two teeth.

PrimozR ::

A so se pr enki al dvoji vrata odpirala??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo igra 20 let stare igre? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Igre
755124586 (1474) Gagatronix
»

Igre prejšnjega tisočletja - jih še igrate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
606994 (5023) blaz1233
»

Age of Empires III

Oddelek: Igre
232011 (1552) Neon87
»

naj stara špila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
1029418 (7272) glinik
»

Lestvica iger

Oddelek: Novice / Igre
213562 (3562) tiborrr

Več podobnih tem