» »

Open Office 1.1 Writer - pretvorba CE fontov

Open Office 1.1 Writer - pretvorba CE fontov

civava23 ::

Imam večje število dokumentov napisanih še v prastarem Wordu 6.0 z fontom Arial CE.
Problem se mi pojavi, ko želim te dokumente, ki jih dnevno uporabjam, odpreti v Open Officu 1.1. Večina šumnikov (Č.ć,Đ...) se mi pretvori v neke e in ae ...
V OO je kot font dokumenta prikazan sicer Arial CE, vendar tudi če cel dokument označim in zamenjam font z Arial (navadnim), problem s šumniki ostane. Če pa v OO pišem nov dokument ali celo nadaljujem obstoječ(ustvarjen v Wordu 6) ima Arial vse šumnike.
Če iste dokumente odprem v MS Office XP, pa je vse OK, font Arial CE se avtomatsko pretvori v font Arial(navaden) in vsi šumniki so OK.
Na podlagi tega predvidevam, da je očitno nekje problem v Open Officu-Writerju, ki ne zna (oziroma mu manjka kakšna kljukica- nastavitev), odpirati dokumentov z pravilno pretvorbo šumnikov.

Če mogoče ve kdo za rešitev problema bi bil zelo vesel!

Hvala in Lp!

Poldi112 ::

Ne vem ce ti bo pomagalo, ampak ko sem se uporabljal word sem imel isti problem in sem ga resil z macrom (add replace save close). V 10 min sem imel vse svoje datoteke spet delujoce. Rabis pa znat macro v OO napisat, in sumniki morajo biti v znakih, ki se ti ne pojavljajo v tekstu in vsak v svojega.
Drugace pa vprasaj raje na njihovem forumu:
http://www.oooforum.org/

Tomay ::

Označi cel dokument, pa preveri, če imaš jezik nastavljen na slovene.
Voodoo 4Ever

jest10 ::

Bom kar tukaj vprašau.
Kako se vključi oštevilčenje strani?

Poldi112 ::

1.Choose Insert - Footer and select the page style that you want to add the footer to.
2.Choose Insert - Fields - Page Number.
If you want, you can align the Page Number field as you would text.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[php] PHP -> PDF šumniki

Oddelek: Programiranje
234765 (1925) mtya
»

Nadgradnja softvera in zato problemi s šumniki

Oddelek: Operacijski sistemi
172724 (2416) zeutrino
»

MS Frontpage 2003

Oddelek: Programska oprema
51082 (1065) Ziga Dolhar
»

Zakaj ni šumniki v pdf datoteki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
52758 (2659) lopov
»

office

Oddelek: Operacijski sistemi
211537 (1316) CaqKa

Več podobnih tem