» »

Tih napajalnik?!

Tih napajalnik?!

alex32 ::

Ker imam 24/7 vklopjen Pc in to v spalnici me moti brnenje ventilatorjev (dva) od napajalnika (Q-TEC 400W fun gold).
Imam pa PIV 2,8 DVD, 9600pro, 3 diske, floppy, plus se en vent v big tower ohisju,

Ali sem mi splaca modat ventilatorje z preduporom, da postanejo tisji ali kupit nov, dober, tih, poceni ;) ...dovolj mocan napjalnik?

Ima kdo ustrezno resitev?
thx

Caligula ::

KArkoli ti ze bodo svetovali, vse bo lazje, ce bos mel nizke temperature in zato probaj programe kot so softfsb in fsbspeed mislim da, ki omogocajo navijanje in odvijanje racunalnika iz windowsev. Pol si racunalnik cimbolj odvij kadar ga ne rabis navitega-downclockaj ga cimbolj in na cimnizjo voltazo. Se bo ful manj grel in pa se manj elektrike porabil.

glinik ::

Jaz sem pa vse ventilatorje na 5V priklopil. In delajo neslišno >:D . Na grafični sem ga kar zamenjal za eno 80 na 5V seveda. Vent. v napajalniku sem odščipnil in ga pravtako vezal na 5V. Zdaj me še samo moti disk, ki se ga malo čuje, a pa še pumpa seveda (od vodnega). Drugače pa sem tako izredno otišal "kištico".

lp

VASkO ::

ventilator v napajalniku ti ne priporocam, da ga das na 5V. je velika moznost, da se ti bo zacel napajalnik pregrevat zaradi tega (meni se je) pa racunalnik vgasevat - pa napajalnik je mel potem trajne posledice.

Spajky ::

Ja, vente v napajalcu dajat na manj kot 7V ni pametno, če res nimaš mašine, ki pije malo in PSU, ki je predimenzioniran (velikost hladilnikov in jakost Mosfetov dost pomeni!). 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

frenk ::

jest mam 5x120mm, 2x80mm na 5V, tornado pa na 7V:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim zvočno izolirat ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
827997 (5492) Kato
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292228 (1548) WinsuckeR
»

Chieftec 340W PSU glasen

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71331 (1154) Jaka83
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82045 (1776) DSmidgy
»

Fantje, dajte povedat ali je tole vredu ali ne?:)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51403 (1094) Hux

Več podobnih tem