» »

WLAN 4 Home...

WLAN 4 Home...

Cr00k ::

...torej situacija je taksna:
- v bajti sta 2 pc-ja (2 nadstropja narazen, brez moznosti povezave s kablom...), en pc ima kabelski dostop(staticen ip) do neta, drugi pa sameva v samoti...

- se pravi, jst bi rad ta drug pc spravu na net, in ker ne gre s kablom, bi to rad razresil z WLAN tehnologijo...

Kaj priporocate? Kako bi drug pc spravil do neta...
Kje kupit...
  • spremenilo: Cr00k ()

Gost ::

Nočem delati reklame za drug forum, samo tale je namenjen točno temu kar ti hočeš:
http://www.wlan-sat.com/

Kakor se meni zdi zna biti tole malo težko z WLAN-om povezati, res raje ne bi poskusil s kablom? Ker je vprašanje, ali ti bo čez vse stene lovilo, pa še svinjsko boš plačal za vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

pirpy ::

LP
imas dve možnosti kupis 2 brezžični wlan kartici (naprimer asus wl 138g) in naredis ad hoc povezavo samo bos moral verjetno na eni kartici naredit bolso anteno sicer nebo slo al pa na obeh konci h nardit reflektor za anteno da bos ojacal signal v doloceni smeri vendar dvomom da bo slo cez dve betonske plosce pa se tisti reflektor zadaj za racunalnikom je neroden.ali pa bolsa varianta da kupis acces point na eni strani ki ga botem postavis na mesto kjer bos nasel dobro povezavo z drugo kartico.AP je tudi asusov poceni varianta (skupaj s kartico 30 do 35 k sit .ce pa izberes cenejsi b standard pa te bo stalo 20 k vendar pravijo da ima b standard manjsi domet kot g

):)

ferdo ::

kabel varjanta! CENEJ in 100% zanesljivo.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

pirpy ::

se strinjam ampak tip je napisal "2 nadstropja narazen, brez moznosti povezave s kablom..
LP

pujsek_ ::

Karta pa ruter od asusa te pride, 34ksit...

Cr00k ::

Hvala vsem za pomoc...

Zdej ne vem...

access point (tazga da lohka en utp kablt not porinm) bom verjetn kupu... pa ne vem d-link, asus, rade končar :)...
pa wlan kartico...

zdej ce bi jst vedu... kako anteno rabm... bi jo naredu... (sem radioamater...)
pa ce je moznost ojacevalca...
(ma kdo kaksen link,nasvet...)

pol pa ma da ulece, 5 bajt stran...

||_^_|| ::

glede na najin telefonski pogovor>:D :

Zadeva je fina ker mas kablski internet in potemtakem ne rabis DSL routerja. Rabis samo navaden w-lan router kar pomeni nizja cena boljsa zanesljivost (po mojih izkusnjah:). in eno w-lan kartico za soseda, tvoj comp bo pa itak prkablan na router. Da se pa eksterne antene nabit in na router in na pci kartico tko da bi zadeva naceloma mogla spilat bp.

still searchin for treza:))

phoinix ::

Jaz sem do brata speljal preko 2x wireless kartica in ad-hoc povezave. Sicer je samo eno steno proč, ampak je preizkušeno delovalo tudi 6 sten (debelih) oz. 30 m. Zapravu sem 16k SIT, deluje pa prez problema - ko enkrat zakapiraš kako in kaj : ) Mam pa kabelski net.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phoinix ()

pujsek_ ::

Ja sam potem maš net na tisti drugi mašini samo takrat kadar sta oba PC-ja prižgana, če maš pa AP potem pa ni nobenih problemov!
:\

phoinix ::

Ja, tko nekak. Sicer pa skoz downloadam, tko da je itak skoz pržgan.

pujsek_ ::

Ja torej ce ti pa PC crkne pa bo on osta tut brez mreže....8-) Pa če boš šel na morje tut ne boš dl-jal...:\

phoinix ::

Če pa en crkne, prešraufam mrežno in dalje... če bom pa na morju, pa pustim laufat... sej mi laufa zej že skor en mesec brez problemov 24-7. Sam mal več je sporočil o napadih od Firewalla, to je pa vse kar se opazi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dolgi mrežni kabli

Oddelek: Omrežja in internet
181474 (1269) OldSkul
»

Začetek brezžične povezave!

Oddelek: Omrežja in internet
211912 (1345) Brane2
»

počasen WLAN?!?

Oddelek: Omrežja in internet
111684 (1540) pujsek_
»

Brezična adsl internetno omrežje/povezava

Oddelek: Omrežja in internet
61127 (1030) JIM22
»

Brezžična mreža!!!

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
252820 (2094) pujsek_

Več podobnih tem