» »

HTML Vprašalnik oz Anketa?

HTML Vprašalnik oz Anketa?

`DoC ::

Lee pozdrav.

Pojavil se mi je sledeč problem. Rad bi naredil anketo v HTML-ju in jo dal na net da bi mi jo ljudje izpolnal, rabim namreč za punco ki dela seminarsko nalogo iz psihologije. Zdej me pa zanima kje bi dobu takšno anketo oz vprašalnik na netu da bi jo lahka oblikoval in kasneje pogledu rezultate. Naj povem da znam samo ene par osnov glede delanja pagov (Dreamweaver).

Nekaj podobnega kar bi potreboval se nahaja
TUKAJ!



Hvala!:8)
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+
  • spremenilo: `DoC ()

marS ::

To je anketqa, ki tjo pošlješ na e-mail - pohglej kodo boš videl :
form action="mailto: jozicas@volja.net" method="post" enctype="text/plain" name="vprasalnik" id="vprasalnik"

torej= kr shrani si celo anketo na svoj disk, preoblikuj vprašanja po svojih zahtevah in pri atributu action zamenjaj mail na kterga želiš da bo anketa prispela.

če bi pa hotel kaj bolj kompleksnega pa bi moral uporabit kak perl ali php.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Skrat ::

Ce bos naredil takole formo, ki ti podatke poslje prek e-maila bos imel tezave, kako potem te podatke spravit v neko bazo in jih obdelat :-/

Na netu obstaja par brezplacnih aplikacij, ki ti omogocajo postavit brezplacno anketo. Vecina je narejena tako, da ti omogocajo urejanje ankete prek spletnega brskalnika in sploh ne rabis poznavanja htmlja ali cesa drugega. Malo pogooglaj... V tem primeru ti vecina omogoca, da podatke izvozis v neko tekstovno datoteko, ki je primerna za uvoz v Calc, Excel, SPSS...

Namig za en slovenski software, ki ti omogoca brezplacno izvesti kaksno mini anketo: http://www.anketa.info/
Free software is a matter of liberty, not price.

joghi ::

Pa da se ne bo odpirala nova tema. JAz pa bi rabil takšno skripto za anketo kot je tukaj na slo-tech forumu. SAj oblika in ostalo se predela. Vendar rabim skripto da mi dela arhiv in statistiko. Pa je glih ne vem sestavi:'(
Vrlo uskoro vrlo uskoro čim bude struje...

talmai ::

dr_gee ::

Brezveze novo skripto pisat, ko pa jih maš na hotscriptsu na stotine pa jih downloadaš in malo spremeniš po svojih merah pa maš anketo v bistveno manj časa...

M.B. ::

@Skrat tista stran http://www.anketa.info/ ne dela. Me pa zanima, kaj je sploh to.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

joghi ::

tnx for skripto. Sem našel eno čist simpl in je php. Zdaj pa spet drugi problem skirpto predelal. dela kot sonce. Vendar ko pa jo dam zraven strani pa nič. Ne morem je dat not stran da bi dobro delal. Recimo kot je tukaj tale anketa. Nevem mogoče nimam pojma ali pa nekaj ne delam v redu. Ker stran je drugače narejena in shranjena kot html. SKripta je php. Do zdaj z drugimi nisem imel težav zdaj pa imam. :( blah

Če ma kdo kaki nasvet prosim
Vrlo uskoro vrlo uskoro čim bude struje...

talmai ::

Hmm.. Si mogoče pozabil, da je to PHP? Večina ljudi ne razlikuje med server in client side jeziki. Če imaš PHP dokument, potrebuješ podporo za PHP na serverju.

joghi ::

Je podpora Php-ja Sigurno. Ker imam tudi narejene skripte za pošiljanje E-maila s strani direkt na email in to s php-skripto. Težava je samo v tem da ne morem Skripte vnest v stran notr da bi se potem pokazala kot se tukaj na tejle strani Levo :)
Ker ko to naredim mi pokaže celoten tekst kako je skripta napisana ne pa tudi da bi skripta delala. Ce pa jo dam na server brez moje strani pa dela normalno..

Nevem če sem sploh pravilno razložil oz. obj:\ asnil moj problem.
Vrlo uskoro vrlo uskoro čim bude struje...

talmai ::

V conf fajlu od Apacheja maš napisane konlčnice fajlov, ki jih server obravnava kot php fajle. Verjetno prime na ".php", medtem ko po defaultu na ".htm" in ".html" ne. Samo spremeni končnico strani v .php, pa bo verjetno lepo delal.

joghi ::

Sem že probal pa še vedno ne gre.
Verjetno sem nekje drugje naredil napako. Boš še nekaj preveril pa če ne bo šlo se javim :O :O
Vrlo uskoro vrlo uskoro čim bude struje...

joghi ::

Hvala lepa za pomoč Vse lepo deluje kot treba :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTML vprašalnik preko e-pošte

Oddelek: Izdelava spletišč
222195 (1872) MihaFirst
»

Ankete

Oddelek: Izdelava spletišč
51070 (1022) opeter
»

Upravljanje s spletno stranjo

Oddelek: Izdelava spletišč
81850 (1631) MRB0rYS
»

Statistika strani

Oddelek: Izdelava spletišč
101571 (1482) alex32
»

php - news skripta

Oddelek: Izdelava spletišč
141947 (1681) Loki

Več podobnih tem