» »

NTFS problem--HELP!

NTFS problem--HELP!

blank3 ::

Torej...

Imam Windows 2003 in na disku dve particiji c: , d:. Se pred instalacijo W2K3 sem imel linux gor. No kot se dal gor W2K3 mi je ta povozil linux in imel sem samo c: in d:. No se spravim delat particije in v linuxu z cfdiskom in naredim eno parcitijo poleg prvih dveh, pa ni zasedla ves plac in se eno za swap. Se vedno ni bil ves plac zaseden. Ampak za nezaseden plac mi je reku, da je unusable... (najbrzt sem zajeb beginning/end...), zato sem postopek parkrat ponovil. Ker sem mislu, da mi W2K3 kaj serjejo, sem se vl recovery conzole, kjer mi je pokazalo samo en disk. Pa dam fixmbr pa ni blo dobr... od takrat naprej se W2K3 niso vec zangnali... neki sicer nalaga, sam se takoj spet restarta. Pol sm seu v linux (instalacijski cd) in tam pognal cfdisk pa rece neki error... mbr at the end of neki table. V galvnem ne dela. Pa grem se enkrat v recovry console, pa dam fixboot... no takrat pa je blo... reku mi je da je FS FAT16 in naki "popravu"... zdaj sicer se zazene neki, sam prvo stvar, ki jo vidim je moder zaslon da je neki narobe in takoj restarta.

Podatke pa rabm!!! Prosim za nasvete!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

roscha ::

Povzetek: mutil si NEKI, zdej maš pa NEKI. In od nas bi rad da ti ta NEKI zrihtamo??

Za začetek...

volkec ::

hehe blaz :D :D :D sj bo bol ... pa tud bl nurmaln se boš nauču pisat :))

blank3 ::

volko: Ma to je blo res v afektu napisan...

Roscha: Toliko NEKI se pa pojav zato ker dejansko ne vem kaj tocno je bilo tam... kako naj povem kva je za en error, ce se pa kista restarta instantno? (no ja sej zdej ne dela tega vec-boota ne sploh)

Mal sm pobrskal po netu.

Testdisk mi pokaze dve particiji (pravilno), vendar je na disk pripravljen zapisat samo eno. Za obe pa pravi: bad sector count.

Poizkusil sem tud z R-studio NTFS restorat podatke in mi prebere nekoliko tabele, vendar so vsi fajli večji od 1kb fentani (se pravi >blocksize >> zanic).

Active@ Partition Restore pa mi prav tako najde dve particiji in obe prepozna kot NTFS in ju zapise na disk (nekaj podatkov mu manjka, ker za c pravi,), sam se vedno ne morem na c: d: normalno. Pri c: pa sploh ne zazna polno (dopisem). Za d: pravi da nima boot sectorja.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

alesek ::

Zdej tuki jz neki ne razumem.A zdej mas sam Windows 2003 gor,pa ne mors notr???
Jz mislm da si si naredu neaktivno particijo.Dj notr CD od Win,pa probi se enkrat instalirat(vsaj mislm da je podobn kot pri XP-jih).Tam se ti,upam,pokaze kaksne mas particije.Ce je neaktivna ti bo to zravn pisal.

blank3 ::

Ah ce bi bla samo neaktivna particija bi se slo... ma fora je to da so W2K3, ki so (bili) gor narobe zaznal datotecni sistem. Ko sem dal fixboot v recovery console kot sem napisal, mi je reku FS = FAT16. Itak da ni moglo po tem 'popravku' dobr delat, ce sta pa NTFS in FAT16 jako razlicna.

No razveseljivo je, da sem zdaj en disk uspesno restorial (Testdisk, R-Studio NTFS Partition Recovery, Active@ Partition Recovery). Drug disk pa zdej se poizkusam obnavlat z Hard Drive Mechanic Gold... delal bo 9 ur da bo sestavil nazaj, kar bo lahko.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505167 (4579) Damjan Jagar
»

Kako pridi do diska, NUJNO!! (WD My Book Home)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111811 (1586) poweroff
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373449 (2679) smirnof
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233194 (2788) andrej
»

Particije in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
191659 (1461) kuntek

Več podobnih tem