» »

Sprememba končnic

Sprememba končnic

Edelweiss ::

Kako bi lahko obstoječo Playstation 2 igro,ki je ali na CD-ju ali DVD-ju spremenil nazaj v obstoječ način, to je v CUE in BIN datoteko.
Nero recimo CUE in BIN posname kot Image Record in jih razčleni,ampak kako pa nazaj dobit CUE in BIN iz že razčlenjenih datotek.Vseeno ali BIN/CUE ali pa ISO.
Hvala za pojasnila.
Lp

Ziga Dolhar ::

Kot snemalno enoto izberi image recorder. [NERO]. Ali pa uporabi Blindwrite.
https://dolhar.si/

Edelweiss ::

Sorry, ne razumem kaj misliš.Vstavim PS2 igro v CD-Rom in ...... kako naprej.
Kako pretvorim igro v CUE/BIN.
Objasni Ziggga .

sash ::

če uporabljaš UltraISO izbereš NEW in potem potegneš vse filete iz CD-ja in nato izbereš SaveAs in določiš kot kaj bi shrano (npr ISO)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Edelweiss ::

Aha,Sash hvala za to info.Kaj pa recimo na Nerotu?

Edelweiss ::

Hmmmm ..
Malo mi je :8) .Nikakor mi ni uspelo naredit tega,kar ste svetovali oziroma svetovala Ziggga in Sash.Niti v UltraISO niti v NERO-tu.
Dajte probat bolj natančno opisat postopek,če vam je.8-)

Ziga Dolhar ::

Nero -> Recorder -> Select Recorder -> Image Recorder

Nato skopiraj ta CD/DVD.

Če sem se zatipkal v kakšni menijski izbiri, pa raziskuj.
https://dolhar.si/

sash ::

@Edelweiss, zadeva z UltraISO-tom 100% deluje

Vsatviš CD v pogon - zaženeš program UltraISO - kot izvor si izbereš CD pogon - vse filete iz CD-ja premakneš v drugo (spodnje) okno in izbereš SaveAs vpišeš ime in DELA.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Edelweiss ::

Ziggga, sedaj mislim,da me nisi prav razumel.
Jaz vem,kako se iz BIN/CUE , ISO , NRG , CCD... datotek naredijo igre za PS2.
To je čisto simpl in je postopek tak kot si napisal.
Jaz pa želim obratni vrstni red.Da bi iz PS2 CD-ja datoteke spremenil NAZAJ v CUE/BIN ali ISO.In probal sem z UltraISO in Nerotom ter z Alco 120% pa ništa.
S.O.S - vsi ki poznate rešitev.
Lp

Edelweiss ::

Sash, saj sem naredil tako in res je naredil v mapi ki sem jo določil datoteko z ISO končnico,ampak tukaj pa se pojavi nov problem,ker ni to to kar sem si zamislil.Ta datoteka je prekratka.Ko jo prenesem na drug računalnik in jo hočem posnet kot IMAGE RECORD in nato vstavim CD v konzolo NE DELA !!
Zakaj ne dela,ker to ni to .
Ko zlodaš te fajle z neta (CUE/BIN) so dolge okrog 350Mb,ko pa jih posnameš v Nerotu kot Image Record se pa razširijo na 700 in več.
Tako,da men ni ratalo obstoječih PS2 datotek pretvorit v Cue .... itd.

8-) 8-) Mislim,da sem uspel,saj postopek na drugem Compu že dela.8-) 8-)

Zgodovina sprememb…

Edelweiss ::

No,stvar je sledeča in spet sem prišel do perečega problema.Niti ne problem,ampak naj mi nekdo razloži zakaj in kako to spremenit.
TOREJ :
Popoldan sem se ubadal s tem,kako spremeniti že obstoječo igro za SonyPlaystation 2 v datoteke CUE/BIN ali ISO.No to mi je po vašem napotku tud uspelo.
Ampak sem se znašel pred novim problemom,ki pa je sledeč:
Danes sem vzel igro za PS2 ,ki je na CD-ju in jo spremenil s pomočjo UltraISO programa v CUE/BIN datoteko.Ko sem šel pogledat velikost teh dveh datotek sem pa opazil,da sta veliki cca. 1.1Gb !! 8-O
Nato sem šel to isto CD plato pretvarjat v ISO ! In .... datoteka je bila velika 981Mb !!8-O
Ko recimo v raziskovalcu pogledam velikost igre na PS2 CD-ju pa mi pokaže 703 Mb.
Nato sem v Nero-tu probal posnet kot se to dela "Image Record" in mi je vseen pokazalo 980 Mb ! Torej bi moral snemat na DVD.Dobro vse vredu in prav.
Ampak naj mi nekdo razloži,zakaj takšna razlika v velikostih 8-O >:D !!
Če imam jaz igro na CD-ju in dela vse brezhibno na konzoli zakaj potem ko jo spremenim takšna razlika v velikosti?:(

--- OPIS ---
Igra na CD-ju : 703Mb
Spremenjena v .ISO : 981Mb
Spremenjena v .BIN/.CUE : 1.1Gb
-------------------------------------------
Zakaj takšne razlike ??
Hvala .

Tomay ::

Uporabljaš raw read?
Včasih imajo igre cross-linkane file, kot zaščito, tako da ti isti fajl večkrat prebere al nekaj takega.
Voodoo 4Ever

Edelweiss ::

Tomay,kaj to misliš na metadatoteke?
Ne, nisem uporabljal raw read.
Nimam niti pojma,kaj to nastavim nekje al kaj?

Tomay ::

Ja to nastaviš v programu, da bere sektorje na cd-ju in ne datotoeke. V tem načinu prekopiraš vse z zaščito vred.
Voodoo 4Ever

Edelweiss ::

Tomay, ali se to nastavlja v kakšnem določenem programu ali tud v UltraISO-tu ?
UltraISO ter Alco120% ter Nero sem preiskal,celo pomoč sem prelistal in nisem našel,kje bi se to dalo nastaviti,zato prosim če mi lahko poveš za kateri program in postopek,kako pridem do "raw read" .
Če je to v Nero-tu možno bi prosil za postopek v Nero-tu.

Tomay ::

Za recorder izbereš virtual image recoreder.
Menu, "recorder", izberi "copy disc", zavihek read options, obklukaj "read sectors in raw mode"
Voodoo 4Ever

Edelweiss ::

Tomay, thenx mi je končno uspelo.8-)

Edelweiss ::

Ja stvar deluje,ampak zaščitenih CD-jev se pa ne da naredit oziroma povrnit v prvotno stanje (.iso , .nrg , .cue ...itd). Za ostale pa ni frke.

Ziga Dolhar ::

Edelweiss: jaz te čisto razumem, le ti ne slediš mojim navodilom ;).
https://dolhar.si/

Edelweiss ::

Zigga: no,sedaj ko vem kaj sem moral narediti, sem opazil da so bili tvoji napotki ki si mi jih prvi posredoval točni.Hvala.
Lp. :)

Egii ::

Seos! jaz pa mam eno vprašanje v zvezi z playstation2! Jaz sem potegnil igro formula2005 for playstation2 zdaj pa ne vem kako jo morem speči da bi igrica laufala na playstation2.Lepo prosim če kdo ve da mi čim prej pomaga in napiše postopek! HVala v naprej!
S.O.S vsem ki veste!
Lp
Egii

SaXsIm ::

kupi si tole
potem pa si preberi tole
SaXsIm

Egii ::

hm kaj pa sem pol zdaj naredo napačno? saj neje vem :( povej keri člen si naj preberem al kaj ?
Lp
Egii

SaXsIm ::

ne sej ni blema, sam ne pisat da si iz neta skinu (waever) Poskusi iso image spečt tak kot je, mislim da bi moglo delovat.
SaXsIm

Egii ::

Ups ! pardon tega pa res nisem razmišljal! Hvala da se me opozoru!
Hm veš u čem je problem da mam jaz datoteke v rar formatu in sem jih odraral!Zdaj pa ne vem kako jih naj spravim v .iso ker sem že z ultraiso programom poskušal pa mi ne gre!Hm pa mislim da mi zato ne gre ker je v ultraiso formatu da ni v .iso! Kaj bi mi lahko pomagal kako bi spravil te datoteke ki so v rar oz so zdaj že od rarane v novo mapo spremenil v iso!? Prosim če veš da bi mi pomagal!aja kaj sem mislo potem jaz to iso datoteko samo zapečem na dvd in je toto ? al v katerem formatu mora biti ko je na cd-ju?Hvala prosim te za pomoč če veš sliučajno!
Hvala!
Lp
Egii


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti image audio CDja?

Oddelek: Programska oprema
7796 (662) pisco
»

bin

Oddelek: Programska oprema
101208 (1074) Matek

Kako posneti BIN & CUE datotek ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
274666 (3972) shemenko
»

odpiranje file-a z končnico .BIN ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
51106 (1078) garg
»

NAJ SOFT za SNEMAT

Oddelek: Programska oprema
151479 (1138) BaRtMaN

Več podobnih tem