» »

ni več slike

ni več slike

Jan987 ::

imam problem. namreč med igranjem različnih iger včasih v monitorju ni več signala zvok pa gde naprej in pa tudi strelja se še lahko.

ne vem kaj bi lahko bilo. zamenjal sem napajalnik in je nekaj dni delovalo BP, potem pa je spet začeki.

zanima me, kaj naj naredim?

Azrael ::

Znanec je imel podoben problem. Vzrok je bil 2 leti star Samsungov CRT monitor (nekaj 17"), ki mu je prekinjal VGA kabel.

Poskusi malo zvijati VGA ali DVI kabel ali še bolje monitor priklopi na drug računalnik ali na tvojega priklopi drug monitor, odvisno kakšne mopžnosti imaš.

Če monitor ni, potem je težava z grafično.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jan987 ::

podkusil sem že z drugim monitorjem, pa je zadeva ista. nekako mi deluje tudi tako, kot da bi sistemu zmanjkalo in vrže v windowse (ko recimo hodiš streljaš, imaš približano sliko in zamenjaš pogled vrže v winse).


Aja pustu sem delat memtest86 celo noč pa ni bilo erorjev.

Azrael ::

Monitor torej ni, driverji najbrž tudi ne, ker je nekaj časa po menjavi napajalnika bilo O.K.(ko si pretresel celo kišto) in če me spomin ne vara, si imel tako kratkotrajno izboljšanje tudi, ko si menjal procesor?

Si poskusil, kako dela, če snameš stranico s kište? Lahko se ti pregreva ali crkuje NB.

Mojemu bratu je na sličen način odpovedala Concord plata za Slot1. Začelo se je z zmrzovanjem v igrah, nadaljevalo kot si opisal in na koncu je nastalo še kup napak na disku. Zanimivo pri vsej stvari je bilo to, da je po menjavi katere od komponent (Slot1 Socket 370 adapter, procesor, RAM, napajalnik, grafična, disk) zadeva nekaj dni delovala BP, potem pa po starem.

Memtest tudi ni našel napak, ampak zadevi se je zmešalo, ko je bilo treba delati z diski in 3D grafiko.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jan987 ::

ma dons je spet delalo BP. NB se 100% ne pregreva ker ma 28stopinj ob full load-u ker mam na stranici 2 ventilatorja gor.

A se da preverit plato na kakšen način?

Azrael ::

Mislim, da lahko samo z zamenjavo, najbolje z identično ploščo (isti tip, pcb in verzija BIOSa).

Tudi jaz nisem vedel, da je Concord plošča fuč, dokler ni bilo zamenjano vse ostalo. Najprej sem (v mojem primeru) sumil predvsem nekvalitetne cheap Slot1 Socket 370 adapter(ker so težave izginile, ko se je vgradilo drugo ploščo na S370), ampak ko so se s to ploščo začele dogajati enake stvari, čeprav so bile vse ostale komponente druge, potem ni bilo več dvoma in je plošča postala darovalec kondenzatorjev. BTW, so kondenzatorji na tvoji plošči lepi valjčki, ne napihnjeni sodčki?

Skratka poskusi kje sposoditi za kakšen teden tako ploščo ali grafiko kot jo imaš in potem testiraj.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jan987 ::

ma sej problem je v tem da teh plošč sploh ni. Lohk bi pomoje dobu kakšno abit-ko nf7 kej več pa že ne ker je takih na socketa a in so vsaj malo računalniški zanesenjaki zlo mal, ostali pa imajo itak vsi zapečatene sisteme. pa tud grafo je težko tako dobit zato ker je bla pač ta grafo kot nova draga za to kar ponuja sam jest sem dobu rabljeno za 15k sit!


kakšne so pa možnosti da je grafa fuč?

Azrael ::

Če imaš možnost jo vtakni v drug comp, namesti driverje, potem pa gasa.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Celeron II, 633 MHz

Oddelek: Pomoč in nasveti
172240 (1981) Spajky
»

Procesor na 1/2 hitrosti

Oddelek: Strojna oprema
91102 (838) nodes
»

Slot-T

Oddelek: Kaj kupiti
131064 (895) ali3n
»

ABIT BE6, staró ja...

Oddelek: Kaj kupiti
251443 (1222) dvokolaš
»

Katera plata podpira 2 celerona?

Oddelek: Strojna oprema
171124 (949) burekar

Več podobnih tem