» »

Istočasni prižig pumpe in PC-ja

Istočasni prižig pumpe in PC-ja

Floyd ::

Pozdravljeni!
Vem, da je bilo o tem že govora a takrat nisem najbolje razumel.
Priključil bi si pumpo na napajalec. Na katere žičke naj jo pricinim? A na + in - ki prideta iz vtičnice (kjer so +, - in ozemljitev)? Ne vem kje je izmenični in kje (že) dvosmerni! Pumpa je na izmeničnem torej bi jo lahko tam gor priključil, sam pol bi pa non - stop delala, al ne?
Prosil bi za podrobnejšo razlago in vsekakor kakšne slikice če se le da!

L.P.
Če posilstvo je neizbežno, lezi in uživaj! KONFUCIJ

OwcA ::

Najboljši nasvet, ki ga lahko dobiš je, tega ne počni. Niti od daleč se ti ne sanja kaj počneš, tok iz vtičnice pa te (ali tvojo opremo) lahko resno poškoduje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

m.i.h.a. ::

Najbolje je, če greš po nasvet v oddelek "Elektrotehnika in elektronika", kjer ti bodo vedli pomagat, in še kakšno sliko so pripravljeni narisat.
Sam sem imel podoben problem le, da sem jaz hotel črpalko vezat na osvetljeno stikalo, tam sem kmalu dobil odgovor in shemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

Tilen ::

za to uporabiš rele vsaj men so tk rekli ce bi hotu met sam je PC itak 24/7 tako da tega sploh ne rabim in se glede na to kaj je Owca povedal sm vesel da ga nimam >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Fury ::

Itak je tko...

a) computer mas al skos ustekan v strom pa ga ugasas samo preko knofa
b) ko ugasnes computer ugasnes se kaksen razdelilec, na katerga je zadeva uklucena in ti gre vse lepo ven iz stroma

Ce mas A varjatno ti tvoja vezava itak ne bi pomagala, ker bi pumpa skos delala - cim je napajalc prklucen na tok (tut ce je comp ugasnen) je tam 220V in bi ti pumpa delala nonstop

Ce mas B je pa itak brezveze prckat po napajalcu, k rajs lepo kabl od pumpe napeles ven iz ohisja in direkt na razdelilc. Zakaj bi naredil tako in ne preko releja? Ker bo rele slej ko prej crknu in se pumpa ne bo uzgala, ti ne bos dojel, ker ne slisis pumpe tok dobr in bos pognal igrco in bo voda nad procesorjem zavrela .. pol pa sledi da ti cevi dol potrga oz. privre voda ven skos odzracevalno cev.. skratka.. cela pizdarija :)

Torej - al prek releja (220V, 12V startne napetosti in pol vezes na 12V linijo napajalca - kar na molex), ampak ni 100% varno, al pa direkt v isti razdelilc kot napajalc od computra - tuki ne more it nic narobe.. razen ce ti mama odkluc pumpo ko sesalc uklapla :D

steev ::

Zato se pa u BIOSU naštima, da se ti comp avtomatsko izklopi pri 60 C.
:|

Fury ::

To ze, ampak si raje ziher a ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaporedje sistema vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212187 (1927) BluPhenix
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910205 (6074) gamer
»

Neki glede pumpe za vodno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81101 (945) Wannabi
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242138 (1638) TESKAn
»

Vklop vodne pumpe

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191983 (1761) Kaboom

Več podobnih tem