» »

Ima kdo izkušnje z Micronet ruterjem

Ima kdo izkušnje z Micronet ruterjem

Kebab ::

Če mi lahko kdo prosim pove, kako forwardaš porte pri tem ruterju (točen model je Micronet DLS/Cable VPN Router). Hvala!

Tody ::

Ne znamo dobr slovensk znamo pa dobr kebab spečt pa serach tud ne znamo uporabljat....

Na hitro: Poiščes virtual server napišeš notri svoj lokalni IP in porte ki bi jih želel forwadirat ne pozabi shranit zadeve

Kebab ::

Hvala za odgovor Tody. Iskanje sem uporabil, in verjami, da nikoli ne vprašam, preden ne preverim podobnih vprašanj in odgovorov.

Kar si predlagal, sem tudi že naredil in ne deluje; v Virtual Server Settings imam opcijo :

DMZ 192.168.100.1 - kar je ip ruterja in potem
pod internal IP določim 192.168.100.12 kar je ip strežnika in service port range, ker določim porte.

Odprl sem enake porte kot pri prejšnjem ruterju (kjer je stvar delovala), tukaj pač ne deluje, zato sprašujem, kaj sem naredil narobe oz. kaj sem pozabil.

Tody ::

Uh nevem
1.) DMZ je ful nevarn delat in nevem zakaj bi ga šel delat, ker si odprt na zunanje vire.
2.)Narediš svoj lokalni ip statičen oziroma naročiš ruterju da ti vedno dodeli tega
3.)dopreš porte samo na svoj lokalni ip in zadeva naj bi delovala.
Mel 4 ruterje razlčnih znamk in pri vseh je to delovalo.

CaqKa ::

zakaj je dmz ful nevaren.. a ni to isto kot da sem direkt na modem prikloplen?

Kebab ::

Rešil problem: port 80 je uporabljal ruter kot remote dostop in tega nisem opazil :P

Tody ::

DMZ naj bi uničil pomen firewalla ki ga imajo ruterji navadno notri (t.i. naravani hardware firewall) in izpostavlja vse računalnike iz omrežja.

CaqKa ::

in če imaš softvare fw na dmzju.. to še vedno izpostavlja nevernosti ostale računalnike?

Tody ::

Neuki maldobudi računalničar sploh neve kaj je fw :D In samo še ena pizdarija za mislit....

CaqKa ::

torej je to kar praviš.. meni kot ne neukemi računalničarju le pesek v oči in imam prav..

Tody ::

Okey nevem :P Tole je kar sem najdu na netu :

In computer networks, a DMZ (demilitarized zone) is a computer host or small network inserted as a "neutral zone" between a company's private network and the outside public network. It prevents outside users from getting direct access to a server that has company data. (The term comes from the geographic buffer zone that was set up between North Korea and South Korea following the UN "police action" in the early 1950s.) A DMZ is an optional and more secure approach to a firewall and effectively acts as a proxy server as well.
In a typical DMZ configuration for a small company, a separate computer (or host in network terms) receives requests from users within the private network for access to Web sites or other companies accessible on the public network. The DMZ host then initiates sessions for these requests on the public network. However, the DMZ host is not able to initiate a session back into the private network. It can only forward packets that have already been requested.

Users of the public network outside the company can access only the DMZ host. The DMZ may typically also have the company's Web pages so these could be served to the outside world. However, the DMZ provides access to no other company data. In the event that an outside user penetrated the DMZ host's security, the Web pages might be corrupted but no other company information would be exposed. Cisco, the leading maker of routers, is one company that sells products designed for setting up a DMZ.

In da ne bo več vprašanj še tole :
Kako stvari delujejo ?!

CaqKa ::

torej ravno obratno kot ti praviš..
dmz je v bistvu namenjen zato da če se že zgodi kak napad na strežnik , potem pač pade ves napad na strežnik ki je v dmzju...
hovever domače userju to nič ne pomeni.

Tody ::

mnja pomoje je bolj to da ruterju poveš kater računalnik je DMZ in če nastaviš da je tvoj računalnik dmz bodo hekerji prišli notr in počstl vse razen če dmz naštimaš nakako pII masiono ki jo imaš za router.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekomov broadband router optika

Oddelek: Strojna oprema
81272 (1044) Daniel
»

Remote deskop

Oddelek: Pomoč in nasveti
5658 (575) mikimali
»

Ping

Oddelek: Omrežja in internet
81030 (892) Blisk
»

router FBR-1418TX in fowarding

Oddelek: Strojna oprema
6994 (923) Tomay
»

resitev: Kako nastavit router

Oddelek: Omrežja in internet
162999 (2693) nicjasno

Več podobnih tem