» »

Remote deskop

Remote deskop

mikimali ::

Zanima, me kak narediti remote deskop preko kabelskega omrežje katero imam doma z internetom na faxu. Se pravi želim se z faxsa povezati domov na svoj računalnik.
Ker imam doma kabelski internet in uporabljem motorola router pa mi ni jasno kako bi se lahko povezal. Mogoče rabim kaj dodatnega da mi bo zadeva špilala?

Hvala za vse odgovore.

gokky ::

Svoj usmerjevalnik doma (Motorola) moraš nastaviti tako, da ti dovolit priklop na računalnik znotraj lokalnega omrežja bodisi po principu port-forwarding, bodisi Virtual Private Network (slednje je varneje a ni nujno, da usmerjevalnik ima).

mikimali ::

Svoj usmerjevalnik doma (Motorola) moraš nastaviti tako, da ti dovolit priklop na računalnik znotraj lokalnega omrežja bodisi po principu port-forwarding, bodisi Virtual Private Network (slednje je varneje a ni nujno, da usmerjevalnik ima).


Hvala za odgovor

Nekaj sem iskal v nastvitvah pa sem našel edino naslednje:
"DHCP Server Enabled
The SURFboard cable modem can be used as a gateway to the Internet by a maximum of 32 users on a Local Area Network (LAN). When the Cable Modem is disconnected from the Internet, users on the LAN can be dynamically assigned IP Addresses by the Cable Modem DHCP Server. These addresses are assigned from an address pool which begins with 192.168.100.11 and ends with 192.168.100.42. Statically assigned IP addresses for other devices on the LAN should be chosen from outside of this range."
Je mogoče ta zadeva. Ker sem iskal pa drugega ni za nastavljat.

mastah ::

teamviewer ftw

gokky ::

Če vztrajaš na RDP, Poglej pod DMZ ali Port-Forwarding. Port 3389 moraš usmeriti na lokalni IP svojega računalnika na port 3389.

Obstajajo pa tudi druge rešitve a'la zgoraj omenjeni teamviewer, pa logmein,...

mikimali ::

Hvala deluje.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 Online igre visok ping (igre leggajo)

Oddelek: Pomoč in nasveti
111908 (991) ABX
»

Kabelska TV + Internet

Oddelek: Omrežja in internet
61207 (1067) Tilen
»

Remot desktop problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151864 (1711) Omelo
»

A kdo ve kako v Linuxu skonfigurirat zunanjo mrežo

Oddelek: Operacijski sistemi
161508 (1307) Yohan del Sud
»

težave z lowid-jem (router)

Oddelek: Pomoč in nasveti
81600 (1460) Cokolesnik

Več podobnih tem