» »

Selitve forumov.

Selitve forumov.

Flamer ::

Zanima me če je mogoče forume kako preseliti brez izgube podatkov? Se pravi SQL bazo. A se da??

Gandalfar ::

exportas pa na drugi strani spet importas ... pa v config fajlu od phpja al na cimerkoli ze laufas nastavis nov username pa pass in ti kr kao dela :)

Flamer ::

QL, THNX!

Flamer ::

Hm, mam še eno vprašanje. Kje se nastavi charset pri forumih? Pregledal sem lang datoteke, index, Cong_global, ... anikjer ne jadem. Ce pa stran forum pogledam kot izvorno kodo je tam napisan chaset. A kdo ve kje bi ga torej lahko spremenil?

|SNap| ::

Si pa tudi smesen. Kaj ko bi napisal katere forume sploh uporabljas ?

Flamer ::

Ups :8) , sorry, uporabljam Invison PowerBoard 1.3Final

Rokm ::

Če se prav spomnim moraš sam v kodi popravit, če me spomin ne vare je to verjetno kje pod "teplates".

Flamer ::

Ja, sej sem ze gledau v kodi, sam nisem nasel. po tem ko si mi ti povedal zadevo o templates sem nasel v korenskem imenuku foruma naslednji fajl: install_templates.txt, kateri vsebuje tudi charsete, samo hec je da nic ne naredi (spremenil sem tabelo na UTF-8). POtem sem sel pogledat se v mapo ssi_templates, a tam sploh ni nic uporabnega. Edino akr se mi zdi se mozno je, da bi moral tisti fajl .TXt spremenit se preden sem forume postavil, ker ima install_ odspred. Kaj se ti zdi?

Flamer ::

Ok, nasel sem nastvitve charseta. Invison uporablja ocitno t.i. wrapperje, in charset mi je uspelo spremeniti na 8859-2, a kaj ko zdaj pa ŠŽ ne delujeta. Karneki.Z UTF-8 pa sploh nobenega ne pokaže.

Flamer ::

Yes! Ratalo je! Microsoft rula! Izkalazlo se je da je Windows-1250 pravi charset!!:)

andper ::

Ma teli charset-i mi bodo večno uganka..

Jest tud poganjam IPB in mam nastavljen charset=iso-8859-1 (aka western), kar naj bi po vsej logiki pomenilo smrt za strešice, a vendar se prikazujejo popolnoma brez težav. Heh. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
252932 (2436) jerneju
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423578 (2668) krho
»

Ocena Dizajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
564603 (3513) Tody
»

Šumniki

Oddelek: Izdelava spletišč
201946 (1717) root987
»

Kakšen program mi svetujete ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
886114 (5302) webfreak

Več podobnih tem