» »

Linux/Windows C/C++ programiranje

Linux/Windows C/C++ programiranje

uros678 ::

Pozdravljeni!

Zanima me ce ma kdo mogoce kaj izkusen z razvijanjem GUI aplikacij, ki bi bile portable med linux in windows okoljem... Nameravam napisat en mali programcic.. c/c++ znam nekaj malega (za moj program bo mislim dovolj :) ). Nimam pa pojma v cem naj razvijam, da bo program cim lazje prenosljiv med sistemoma oz. kak naj GUI skup sklamfam da nebo vecjih tezav pri prenosu...

Nekaj sem gledal v smeri wxWindows, GTK...anyway vse ideje in predlogi so dobrodosli...Kaj pa ta BuilderX je kdo kaj sprobal se splaca v njem kaj delat???

Hvala...

lp,

uros

BigWhale ::

Qt je tudi resitev....

noraguta ::

pomoje najlažje z wxWidgets.Pa se zastonj so. qt licenca za windowse je dokaj draga, gtk port na windowsih je pa bolj tako tko.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

uros678 ::

@noraguta: pa si kaj delal z temi wxWidgetsi...nea stekam zakaj se rece wxWidgets ponekod drugot pa temu pravijo wxWindows....

ja, moram rect da sem v tej smeri ze kr nekaj gledal...samo rabo bi neko pametno literaturo z primeri.. :)

lp,

uros

noraguta ::

ja jih uporabljam. wxWidgets so po novem preprosto zato ker je MS nekaj tezil okrog imena windows.

v ftp://biolpc22.york.ac.uk/pub/2.4.2/wxAll-2.4.2.tar.gz je vkljuceno vse. referenca , malo morje primerov , preprost form designer, etc. zadva vsebuje tudi podporo za xml definicijo formov. malo razisci vso zadevo. mislim da bos po kaksnem mesecu kar preceeej domac za vso zadevo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

uros678 ::

te lahko se zagnjavim kaj uporabljas za pisanje kode oz. v kerem okolju prvo napises program (linux al win)??

lp,

uros

ghaefb ::

Sam delam z GTK+ oziroma z gtkmm(official C++ interface for the popular GUI library)
Če znaš C uporabljaš GTK, če pa c++ pa gtkmm. Na njihovih straneh najdeš vse kar potrebnuješ(tutoriale, dokumentacijo)
Za linux je super. V windowsih pa ti ne koristi kaj :)
_ghaefb

Vesoljc ::

ce rabis C++ okolje poglej za DevCpp (win) in pa Anjuto ali KDevelop za lunix ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

uros678 ::

kaj pa MinGW developer studio poznate?? Malo sem ga sprobaval...nisem neki ekspert samo se mi je zdel ok...ma za windows okolje ze prilozeno skompajlano wxWindows knjizico...tak da lahko kr izberes New Project --> wxWindows project... kewl...no whatever...

v bistvu sem v dilemi ker ne vem v kero smer se naj obrnem...tisti Devc++ sem nekaj v soli uporabljal, pa kaj te vem..skoraj se mi zdi da ma prevec moznosti za moje bogo znanje... a obstaja za linux verzija tudi??

lp,

uros

Vesoljc ::

preveč možnosti? :\

ne, za linux ni verzije, sej pravim poglej anjuto ali kdevelop
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

uros678 ::

mogoce sem se narobe izrazo... :))

lp,

uros

noraguta ::

na obeh platformah premake.
Na win visual studio. Na linuxu scite in ddd
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Portanje MFC aplikacije na Linux in Mac

Oddelek: Programiranje
10909 (686) Mavrik
»

java

Oddelek: Programiranje
71165 (1062) whatever
»

Delphi ali c++?

Oddelek: Programiranje
363024 (2581) mspiller
»

linux in p2p

Oddelek: Operacijski sistemi
201256 (1020) moj_nick
»

Grafični vmesnik c++

Oddelek: Programiranje
151261 (1021) snow

Več podobnih tem