» »

Leadtek GF4 4200 brez velikega heatsinka?

Leadtek GF4 4200 brez velikega heatsinka?

lambda ::

Zanima me, če so bile te kartice sploh uradno prodajane kot verzije brez hladilnika, ki je pokrival GPU in še vse zame iz obeh strani. Dons me je namreč nekdo hotel na vsak način prepričati, da je njegova Leadtek Winfast A280 LE originalna s takim hladilnikom, kot je spodaj na sliki (kao referenčen nVIDIA design).


OK sem rekel, stvar nabavil, prinesel domov in glej, da je res je bila A280 LE, prepozna jo ne kot MyVIVO, zadaj pa pri priključku piše VIVO. Deluje normalno na 250/513, a s takim hladilnikom, kot zgoraj na sliki.

Ali je to potem res originalen hladilnik na moji kartici, ali je kasneje montiran?

WhiteWolf ::

Jaz imam Winfast A280 LeTD in ima kao sendvic cez celo kartico. Torej hladilnik cez celo kartico.

Dr_M ::

tako mam jest...je taprava leadtek a280le, ampak je to OEM verzija. se pravi namest philipsovega cipa za tvout ma gor conexant ki je sicer boljsi, ampak ne omogoca IN funkcije. drugac pa se tale zadeva izredno slabo navija.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lambda ::

Dr_M ti imaš torej točno tako (s tem hladilnikom)? Drgač je stvar kar v redu, v 3dMARK 03 da ~1400 pik (z XP1700+, 512MB 266 DDR, ..), ampak nimam čist ta novih driverjev (stari dobr pol leta). Pomoje je kar v redu...

Dr_M ::

jap tak hladilnik je biu original. sej so jih mel tut u bofu neki casa. pac oem verzija...brez velkega hladilnika. navija se slabo, kljub voltmodu.
ma pa izredno kvaliteten tvout, ki se odlicno ujame z odlicnim sonyevim tvjem :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dredd ::

Imam to kartico retail varianto, ki je cela v rebrih seveda in se odlično navija. Brez video vhoda ampak TV out je pa Connexant in je zares odlične kakovosti sodeč po v tv dostavljeni sliki.

morphling1 ::

Jep, jaz imam popolnoma enako GF4 4200 64 MB oem. Vse OEM verzije imajo tisti bogi zelen coolerček, retaili pa sandwich cooler.
Kam se da pa zadevo spravit z malo truda pa lahko vidiš v 3dmark temi :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

lambda ::

No, saj zdj mi je jasno, da ni bil pozneje montiran. A je potem razlika z retail verzijo samo v hladilniku (in pa tv-out čipu)? Kaj pa če namontiraš velika rebra gor? A se navijalski potencial kaj zviša?

Dr_M ::

jest sm jo z voltmodom spravu na ubogih 290/590mhz stabilno :\ :\ pa cela je kr solidno hlajena.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jero_no1 ::

jz mam lih tako s 128MB rama, kupu sm jo v BOF-u, pa sm jo brez dodatnega hlajenja naviu na 300/610 - brez voltmoda oz. kakršnihkoli predelav, pa so se v 3d Marku 2001 sam pr enmu testu pojavl manjši artefakti (dobu sm pa 14233 pik). mislm da pa ko nabavm nov hladilnik pa še rebra za na ram bo šla brez problema še dlje.

billy ::

Jaz imam takšno kot je na sliki.

Dela pa tam nekje na 290/590 brez dodatnega hlajenje. Z njim pa na 305/615

pingo76 ::

Jaz sem sicer imel dve (no eno še imam) leadtekovi in to obe v "sendviču". Ena je bila 64Mb tv-out druga ki pa jo še imam pa je 128Mb VIVO z malo počasnejšim clockom rama (444 Mhz). Tisti ki si blazno želi tistega sendviča lahko povem le da zgleda 600% boljše kakor dela. Izdelava je bedna ter če hočeš da dela prav ga moraš brusit, zvijat... Jaz sem dal gor box P4 cooler na 5v in dela super ter neslišno.
"Oklepe" sem podaril tistim ki so jim drugi hladilniki pocrkali. Ne pašejo pa na vsak ti4200. Na manli gre prav lepo.
Pa da ne pozabim bistva. Moje so bile tudi oem in ne retail a vseeno tiste sendvič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

lambda ::

No ja...jz mam sicer 128 MB verzijo s tem zelenim coolerčkom, pa conexant čipom. Original frekvence so 250/513
Sem se mau igral pa sem jo spravu na 300/570 brez dodatnega hlajenja - ampak pri odprti kišti (naprej si pa ne upam it brez hlajenja na ramih pa s tem zelenim coolerjem, ker ne vem kaj se lahk zgodi, čeprav do zdj še ni nč problemov delalo) --> 1605 3DMarks (512MB, 1800+,...).

A se lahk reče, da je stvar stabilna če nastaviš, da pol ure loopa prve 3 teste v 3DMark03, pa ne pride do nobenih zmrzovanj al pa artefaktov?

Dr_M ::

naprej si pa ne upam it brez hlajenja na ramih pa s tem zelenim coolerjem, ker ne vem kaj se lahk zgodi, čeprav do zdj še ni nč problemov delalo

v najslabsem primeru ti bo comp zmrznu in bos mogu resetirat.drugac pa pejt se po ene 5mhz gor, pa testiri s 3dmarkom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

lambda ::

No ... se mi je zdelo tako, pa nisem ziher. Zadnja stabilna točka z greeny coolerjem je 310, pri 315 po parih minutah zmrzne in sledi reset button. Ram sem zaenkrat sprobal do 590, pa je še vse v redu. Ampak nikakor nisem pričakoval, da se stvar tako navije, pa čeprav je zaenkrat še brez heatsinkov na ramih. So pa Samsungovi 4 ns.

Samo res ne vem, s čim bi zamenjal hladilnik na GPU-ju pa kaj bi na rame nalimov ...

Dr_M ::

mas pa sreco....kr solidno se ti navija.
jest niti z voltmodom ne pridem tok delec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flashanje biosa grafični (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
523442 (3033) planetparty
»

koliko se da naviti Leadtek A280?

Oddelek: Navijanje
391289 (812) DjTonic
»

Kje naj kupim GF4 Ti4200? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504039 (3029) frenk
»

Graficna kartica za cca. 35k

Oddelek: Kaj kupiti
211554 (1052) the_unborn
»

WinFast A280 LE TD

Oddelek: Navijanje
281337 (944) Tic

Več podobnih tem