» »

PHP pomoč

PHP pomoč

demokedes ::

Torej v PHP-ju bi rad naredil sledečo zadevo. Poiskušal bom razložitina čim enostavnejši način.
Torej recimo, da smo na eni strani, kjer imamo neho formo v html-ju. In potem glede na to, kaj vpišemo v okence, naredimo neko if zanko. In sedaj glede na to, čeje pogoj v if zanki izpolnjen, gremo na eno drugo stran, če pa ne, se nam izpiše napaka.
Troej nekako takole

if(sprem1>sprem2)
{
//ta funkcija nas da na eno drugo stran
}
else
{
echo "Napak"
}

Torej,da si boste lažje predstavljali. Recimo, da smo na začetku, in moramo vpisati v okence geslo. Če vpišemo pravo geslo, vstopino, če ne pa ne.
Torej mene zanima, katera funkcija nam omogoča redirekcijo, oziroma nam odpre novo stran, vendar ne v novem oknu, pač pa v obstoječem oknu. Nekaj sem se že igral z fukncijo fopen() vendar mi ni uspelo.

lp

Rok

mare_ ::

header("Location:http://www.slo-tech.com");

aja, prej ne sme bit nobenga output-a (pošiljaš header).

demokedes ::

Pozdravljeni,
No vseskupaj je delalo, ko sem imel to na enem serverju, kjer je bil samo php. Potem sem dal pa vsekupaj na en drug server, kjer tudi laufa PHP, je pa tudi mysql. No pa sej nočem rečt, da na tem drugem serverju, ne dela, zaradi SQL-a. Samo zanima me, kako to, da ista koda (prikazan je spodaj) na enem serverju, čist lepo dela, na drugem pa ne?



Izpiše pa sledečo napako:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at G:\Apache\wwwroot\rogelj\vaja2.php:3) in G:\Apache\wwwroot\rogelj\vaja2.php on line 10

Vrstica 10, je pa tist header, ki naj bi mel preusmeril na drugo stran.
A ima kdo kako idejo, ker me tole mal jezi vsekupaj.

lp

Rok

Pa že vnaprej hvala za odgovore.

arch5 ::

1. oba html taga (html, body) prestavi za php blok.
2. vrstico echo "Vpisite geslo" prestavi za prvo if zanko

Če pošiljaš headerje morajo biti poslani kot prvi, to pomeni da pred njimi, kot je bilo zapisano nekaj posstov nazaj, ne smeš pošiljati nobenega texta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: arch5 ()

demokedes ::

Ok, to mi je zdej jasno. Samo meni se vedno ni jasno, zakaj ta primer na enem serverju dela, na spet drugem pa ne.
Zakaj pride do razhajanj o tem. Kot vem, php nima prevajalnik, pac pa je to interpreterski jezik. Samo se vedno mora imeti neko verzijo PHP-ja. Ali je mozno, da prihaja do razhajanj v verzijah. Kako pa se preveri, katera verzija PHP-ja (morda apache serverja) je nalozena na strezniku. Za vase odgovre se vam ze vnaprej zahvaljujejm, ter vas najlepse pozdravljam.

lp

Rok

mare_ ::

tole:
<?
phpinfo();
?>

demokedes ::

Ok hval za tole....sam zdej pa ce se vrnem, k mojem primeru, ce pogledate moj prvi post v tej temi, boste videli, kaj sem si zamisli, in ce pogledate sliko, ki sem jo pogledal zgoraj boste videli, kako sem to realiziral. Kot vidimo, je tale header funkcija dokaj smotana, sploh zato, ker ne omogoca pred tem nobenega outputa, a mi vi lahko predlagate kako drugo funkcijo oziroma, kombinacijo funkcij, ki bi mi naredile nekaj podobnega, torej da bi me redirektale na drugo stran. Za vase informacije se vam ze vnaprej zahvaljujem, ter vas lepo pozdravljam.

lp

Rok

Packač ::

Bolje je da ti spremeniš način programiranja. Jst najprej use s PHPjom poštimam pol se lotim HTMLja.

Glede header funkcije bi ti v mojem primeru delala sicer pa tud po tvoje se da to rešt da daš na začetek dokumanta ob_start(); na konc pa ob_end_flush();

Drugače pa raj zmer PHP spedenej popa dalje.

Aja pe še brezveze si kompliciru z if stavki ker se da vse z enim if( neki AND neki){} ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Packač ()

CWIZO ::

Zakaj za boga maš pa ti une else stavke notr, če znotraj njih v bisvu nič ne narediš???
Sej če imaš nek if stavek ni nujno da maš else tudi!!!
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

demokedes ::

Jah v tistih else stavkih je blo prej nekaj noter, sam zdej ko sem dal pa sem gor, sem poiskuašal čim bolj spraznit kodo tko da sem dal vsebino else-a ven.

lp


Rok

Packač ::

Pa a si probu tist kar sm ti jst napisu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

header() in setcookie() nehala delovati ?!

Oddelek: Izdelava spletišč
10736 (520) kr?en
»

Kako preveriti ali so vnosna polja izpolnjena?

Oddelek: Izdelava spletišč
111911 (1565) bluefish
»

[php-seje]Ali kdo pozna rešitev!

Oddelek: Programiranje
101319 (1145) diovc
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304048 (3461) snow
»

Php In My sql

Oddelek: Programiranje
221749 (1498) pivmik

Več podobnih tem