» »

Sony Ericsson P900

Sony Ericsson P900

BigWhale ::

Izkusnje? Ima kdo?

Kiri ::

imam njegovega predhodnika....P800. luskana zadeva...baterija drzi 2 dni (P900 ima malo boljso).....kot telefon je malce okoren je pa vseeno bolj prakticno kot vlacit s sabo GSM in dlancnik...ce ze oboje potrebujes. mi ni zal da sem ga nabavil...mas en kup programov (UIQ) ...od raznih fuel managerjev, remote control za TV/hifi itd....putty, irc, itd itd...

povej kaj tocno te zanima....

BigWhale ::

Malo sem se igral z P900... Pa mi je bila zadeva kar vsec. Se mi zdi, da je to prva stvar, ki je dejansko malo bolj uporabna, ker je to bolj palm computer s telefonom kot pa telefon. Ni prevelik in tudi premajhen ne.

Skoda mi je dat recimo 120 jurjev za Palma s katerim ne bom mogel telefonirat, tale stvar pa zgleda precej impresivna.

Dva dni za baterijo? Tudi v standby... mnja, to mi pa ni cist vsec.. :P

Primoz78 ::

Kaj se vam pa zdi Qtec 2020, ki ga bo Mobitel ponudila 15.03. v akciji za 99.900 sit + 18 mesecev vezave?...razmisljal sem o nakupu P900, bom pa pocakal na Qtec-a in sel oba testirat na Mobitel preden se odlocim...

Lp Primoz

mat11 ::

Kupil pred ca. tremi tedni. Dosedanje izkušnje odlične. Pred časi sem si kupil palma in si nekaj časa vnašal podatke, ki jih potrebujem, po treh-štirih mesecih sem se naveličal polnenja baterij palma, ki so bile vedno prehitro prazne, pa še nošenja obeh zadev z seboj(mobitel). Tako se mi sedaj praši v omari.
Trenutno imam v P900, Quicksheet program, ki zadovoljivo dela z excell dokumenti, malce sem jih moral poenostaviti pa gre. Tako vodim določene dele prodaje z njim in sem zelo zadovoljen.

tec ::

Meni osebno je bil prevelik in prevec neroden. Ne mores delat z eno roko, kar je velik minus, ce veliko casa prezivis v avtu. Zato sem raje izbral 6600 in enga dlancnika, kar je za mobilno pisarno odlicna kombinacija.

Caligula ::

Qtec nima Bluetootha, nima touch screena,.. okrnjen pocket PC sistem,... skratka ne kupuj tega. Vzami kak telefon z Bluetoothom pa dlancnik z Bluetoothom pa bos mel dober telefon in dlancnik, teza se porazdeli po zepih,.. pa oboje bos mel dobro-telefon in dlancnik. Ne pa da mas beden kompromis med obema.

Je pa P900 ocitno ze malo boljsa zadeva od prejsnjih podobnih hibridov a ti iz izkusenj povem, da ni boljsega kot dober dlancnik in dober telefon, ki se povezujeta preko Bluetootha.

Ce pa bi prav rad eno napravo pa je P900 verjetno res najboljsa izbira ta hip pri nas, sploh pa proti Qtecu. Qtec je kar nekaj.

Primoz78 ::

...mislim da za v avtu delat z "mobilno pisarno" ni lih tko lepo tud z N6600, ker v avtu ko se vozis lahko le klices, za tipkat je pa mal kriza...N6600 pa ma prevec skupi tipke za kaj kompliciranega delat med voznjo....govorim iz lastnih izkusenj, sem mel ze N7650 ( za moje pojme odlicen in boljsi od N6600...ceprav mu manjka par funkcij kot so MMC, boljsi display in podpora BT slusalkam ), N6600, sedaj sem pa presel na P900....in sem ful zadovoljen, kljub temu da sem Nokia fan.

Lp Primoz

tec ::

Meni je bilo prevec motece nosit p900 stalno seboj. PDAja vzamem kadar ga rabim, drugace imam pa 6600 stalno pri sebi. V avtu pa nokijo v zep, slualko v usesa in pda na nosilec z bt na telefon. Ce koga klicem imam voice dial, surfam in zapiske pa delam z pdajem. Edin me moti, ker moram vzet telfon iz zepa, da vidim kdo klice. Bi blo fajn ce bi mi lahko to na pdaju izpisalo. No, uglavnem raje imam en manjsi telefon in pda, kot pa en telefon, ki me stalno moti v zepu.

Caligula ::

No saj to je to edino meni se 6600 ne zdi toliko manjsa od P900?

Primoz78 ::

Caligula...se prav mas, sem mel oba doma pa ni opazne razlike v velicini...razen v tezi je razlika.

Lp Primoz

p.s. Sam je pa res da niso vse funkcije dostopne z zaprtim pokrovckom...8-O

BigWhale ::

Hm, Nokia 6600 je se zmeraj telefon...

So far, je P900 edina stvar, ki je v bistvu PDA. Vse ostalo so ene pateticne imitacije. Symbian OS je precej dobra zadeva.. Kaj pa vem... Cena je precej ubijalska...

jRk0 ::

p900, hum, meni je bil precej vsec, ceprav je kar precej velik za telefon sploh, in je bolj fensi pa funkcij z zaprtim pokrovckom sploh ni nekih.

zelo dobro je da ma symbian OS ki se mi zdi super (polno programov), je pa kamera precej uboga...v primerjavi z mojo 7650 je kar precej slabsa (sem nardil teste). Ne vem ce se da to kaj popravit ampak tako sem videl. sicer pa kamera je pac zaradi lepsega bolj kot ne :)

jaz bi sicer vseeno rajsi nokio 6600 mel. sploh za kaksno pisanje sms-ov je precej bolje imet telefon kot pa dlancnik s telefonom ;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Primoz78 ::

He he...ti povem iz lastnih izkusenj da se lazje pise sms-e z P900 kot z N6600....nokia ima prevec nabasane tipke, z P900 pa kar z "pisalom" pises direkt na display pa ti samo prepoznava crke...ko se enkrat navadis kar siba >:D

Lp Primoz

BigWhale ::

Za kamero mi dol visi...

Caligula ::

Splaca se se mal pocakat z P900, ker bojo tko kot za P800 cene hmal zlo padle.
Tko to gre.

Vids, to je problem z pomanjkanjem kamere-ne mors slikat kok ti dol visi, da bi se mi vidli :D

Pa upam, da za SMSe uporabljate E-KLAPO(prek GPRS) in mate tko SMSe zastonj.

Primoz78 ::

Itak da e-klapo...to ze od nekdaj >:D za kamero pa tudi meni dol visi...in to ze od N7650 dalje...

Lp Primoz

morphling1 ::

Caligula Qtec 2020, je polnokrvni top of the line dlančnik. Pocket PC 2003, 400 MHz procesor, 128 MB RAM, 64 MB ROM, Bluetooth, IrDa, SD/MMC slot ter tri band GSM, pa še fotoaparat ima.
Nimaš boljšega trenutno na trgu. Kot dlančnik mu pridejo blizu samo najboljši Hpjevi modeli, zadevo sem sprobal in je res huda, je pa cena kar huda v Nemčiji okrog 800 €, pri nas pa čez 200k
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

Qutek 2020 je dlancnik z vgrajenim GSM/GPRS modulom. Se prav malo bolj napreden dlancnik, ki je kot dlancnik dober, vsekakor pa ne telefon. Vsaj ne tak, k bi ga bilo uzitek uporabljat.Skratka telefonski del zaudarja. to je slab kompromis pol. To je ze tradicionalno slaba nalozba ker je tudi draga. Sej zna bit vredu, ce uporabljas Bluetooth slusalko, ker je govor z dlancnikom neergonomicen v nulo. Sam vedno se ne da z slusalko pa kdaj bi blo res neprijetno, ker te v kakih okoljih res gledajo kot idiota z Bluetooth slusalko v usesu, kabel je brezveze, z dlancnikom ob usesu pa sploh zgledas pol k en cepec :D

Se vedno za ta denar dobis kakega 4320 od HPja ali kerkoli ze je tisti, ki ma Bluetooth in WLAN ali pa za kakih 20 jurjev manj brez WLAN in pa odlicen GSM telefon z Bluetoothom. Da ne omenjam da dobis dva nova T68i z Bolhe pa res dober dlancnik pa par vikendov v toplicah za tak denar kokr je Qtek 2020. Jaz mam pol raje toplice :D

Ali pa kar dva P900 mogoce,..

Skratka hibrid med Pocket PC in GSM v obliki navadnega dlancnika ni nadomestillo za telefon ampak je samo malo bolj prakticen dlancnik, ker ma pac lastno povezavo z GPRSom, kar je sele zdaj ratalo malo bolj prakticno tudi pri nas, ko lahko pri Simobilu koncno recimo dobis SIM kartico samo za data.

Vcasih bi moral placevati se narocnino za govor pa ceprav bi jo uporabljal samo za data,...

Pa se vedno je cenejsi kak Pocket Loox z GPRSom sam tudi to je pac malo brezveze. Dlancniki z GPRSom so predragi in niso veliko bolj prakticni od navadnih.

Se vedno je najbols je kak dober telefon in dober dlancnik. Pa Bluetooth med njima. To je meni tudi vedno odlicno delalo.

Ce bi mel ceno bolj normalno pa bi se pac bolj splacal kot recimo navaden dlancnik s podobnimi funkcijami. Tisti Modul notri v praksi nima velike vrednosti v ceni pa dlancnik podrazi za enkrat. Je pa ziher drugace dober dlancnik to.

Predvsem pa jz pravim, da je Qutek kr neki, ko gre za un smartphone brez Bluetootha... pa touch screena.. -sej ves-tist Orange phone..
Tisto je brezveze.

Tisto v primerjavi z P900 ni nic.

CEPRAV
nA BOLHI SE DOBI TEGA QTEKA MALO RABLJENEGA AMPAK OD T-MOBILE ZA 90.000 SIT.
To spremeni marsikaj. To pa je ze vredu nalozba in se splaca bolj kot navaden dlancnik.
Ce v BOFu Qteke sami uvazate morate malo sprostit cene ali pa hudo pritisnit na uvoznika, ker Qtek naj bi bil poceni.
Al pa uvazajte direktno od HTCja ali kakega njihovega cenejsega evropskega distributerja. Ceprav ne vem koliko se splaca, ker se jih verjetno proda samo nekaj kosov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Primoz78 ::

Qtek 2020 od ponedeljka dalje v Mobitelovi akciji za 99.900 Sit....preberte mal novice na Mobitelovi strani....

Sem se odlocal med Qtekom in SE P900 pa sem se raje za P900 odlocu....ceprav ponuja Qtek vec in se 8k sit cenejsi...v akciji mislim.


Lp Primoz

Caligula ::

Ceprou, jaz dam skoraj raje tistih 90k za tak PDA pa pol kakih 27 cukov za novega T68i.
Funkcije ma bistvene vse, za ostalo pa mas itak dlancnik pol.

Drugace pa dvomim, da bi bil jaz z P900 tako zadovoljen kot sem bil z T68i in Ipaqom 3870.
Edino zdaj bi si se tipkovnico zanj kupil, ker sem videl, da so v BOFu celo to koncno dobili. Prej sem dve leti povsod oiskal kot debil pa ni bilo nic ali pa vse nad 45.000 SIT kar je bilo prevec pol se pa zadeve losam pa dobijo povsod neke ugodne variante ;(

PrimozR ::

tale qtec je bolši od mojga prejšnega računalnika:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katri mobilni telefon/dlančnik

Oddelek: Kaj kupiti
142232 (1904) igor0203
»

Dlančniki se poslavljajo. Prihajajo drugi.

Oddelek: Novice / Windows Mobile
124031 (3496) Primoz78
»

Dlancnik

Oddelek: Kaj kupiti
111453 (1295) AntiC
»

Mnenja o Yakumo PDAju

Oddelek: Strojna oprema
8973 (869) Caligula
»

Nokia 6600 ali Ericsson P900

Oddelek: Mobilne tehnologije
102991 (2846) moj_nick

Več podobnih tem