» »

blue screen pri instal. XP

blue screen pri instal. XP

dr_sved ::

Pozdravljeni!

Imam en problem pri instaliaciji windowsow na SATA MATROX 120G disk.
konfiguracija računalnika:
AMD 2500+
abit NF7-S
ATI radeon 9600SE 128MB
2x256MB ram (dual)
MATROX 120GB SATA
...

Naredil smo update BIOS-a. Nova verzija. Začeli smo instalirati winxp sp1. Tukaj so nastali problemi! Med instalacijo se je pojavljal blue screen. Po nekaj popravkih v BIOS-u je instalacija nekako prišla čez začetne procente, naštimal smo regijo, ime računalnika,... no potem pa zopet blue screen. A je lahko problem v SATA disku. Tukaj imate link do slike blue screen-a!

Hvala za odgovore!

laibachnsk ::

Jest sem imel velike težave pri inštalaciji maxtorja 120 gb SATA,matral sem se 2-3 ure na koncu sem računalnik in HD nesel na servis in so se tudi oni matrali 1 uro.Tako da res ne vem ,fora je bila v matični plošči ene določene driverje rabiš od HD(SATA ) da ga matična sploh prepozna.Veliko sreče.....
Po blue screenu sodeč ti se Hd in matična kregata...

ddeben ::

Isti problem kot vidva..Imam podobno konfiguracijo kot dr_sved in sigurno si moral dobit zraven maticne plosce eno disketo z SATA drajverji....prvo tiste nalozi, potem se pa spravi instalirat winse na komp!:)

pingec ::

si prtisno f6 na zacetku pa dau sata driverje na disketi k so ponavad prlozeni maticni jest sm meu tud ful probleme s sata diskom in xpji
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

dr_sved ::

Ja pognal sem drajverje z diskete, prtisnu na začetku F6! Mau bolj preberte pa boste vidl, da se blue screen pojav med instalacijo windowsov (drugače sploh ne moreš začeti z inštalacijo). Z neta sem potegnu še nove drajverje pa še zmeraj isto! A trba kaj posebej v BIOS-u naštimat?

d-mon ::

Nisi pa probal instalirat na 8GB disk, kot sem ti rekel. Ker sem kr zlo preprican, da SATA ne dela dobr. Nekje sem bral (mogoce clo na Slo-tech) da Maxtor dela probleme s to plato.

In kot ze povedano...instalirej na 8GB disk (ne SATA) in ce bo delal pejt u trgovino in zamenjaj SATA disk z NE SATA diskom pa uzivej zivljenje.
[D-mon]

pingec ::

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

tle so moje tezave k se ponavlajo
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Reso ::

Meni so se winsi sesuvali med inštalacijo ker sem imel slabe rame. Rami so po inštalaciji dobro delali samo med inštalacijo se mi je kišta sesuvala. Včasih še pred prvim rebootom včasih za njim.

Ko sem zamenjal rame je stvar delala.

KiLLeeY ::

aja, sicer je mala verjetnost, pa vseeno ..
poglej v biosu ce mas graphics device nastavleno na AGP (ne PCI).

meni je tut blue screen med instalacijo metalo zaradi tega, sem spregledal v biosu :P

good luck


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
92176 (2026) Bostyan007
»

Matična z S-ATA 1

Oddelek: Strojna oprema
211313 (987) jekson
»

V čem je problem?

Oddelek: Operacijski sistemi
51733 (1615) andrej_brucek
»

S-ATA problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
151268 (1090) profii
»

Resen problem?

Oddelek: Strojna oprema
101273 (1073) mohha53

Več podobnih tem