» »

Turki v Evropski uniji?

Turki v Evropski uniji?

Dr Evil ::

Zanimajo me argumenti za in proti vstopu Turčije v unijo.
  • zaklenil: BigWhale ()

frenk ::

jest sm za:)...več nas je močnejši smo...amerika definitivno potrebuje protiutež in to bo evropa:)

Dr Evil ::

Samo, a je Turčija država,ki spada v Evropo?Geografsko in kulturno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr Evil ()

Thomas ::

Jest bi Turčije ne spustil v EU do leta 2020. Potem se lahko pogovarjamo znova.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vikking ::

Če pride Turčija potem bi mogli tudi takoj sprejeti ex. Jugoslavijo (SČG) v EU.

Black Dragon ::

Jst bi raje spustil Rusijo:D v EU ampak, pod pogojem da bi imeli nekaj omejitev (priseljevanje, industrijo za določeno št. let...) Rusija+Turčija bi bila idealna protiutež Ameriki>:D

frenk ::

jah geografsko res ne spada, ampak hu kers:D...bi pa mogla njihove zakone priredi evropskim brez izjeme...EU za moje pojme raste prepočas...tud razvoj je prepočasn :\

Zheegec ::

Se strinjam - razvoj je prepočasen in Turčija ne sme v EU vsaj še 10 let.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

jah če zdej ne bo šla, pa poznej sploh ne bo šla, ker bo razlika v razvoju med EU in turčijo še večja...čimveč jih je treba not zmetat, pol pa zadevo zapret in zalaufat razvoj:)

Thomas ::

ZAKAJ Turčija na more v EU?

Ker pač NE izpoljnjuje nekih določenih standardov, zato. Pa ker jih "misli" v prihodnje izpolnjevati še manj. Ker se Islamski fundamentalizem tam krepi.

ČE bi pa obrnili ploščo - potem pa že! ČE.

Isto velja za Srbijo, Albanijo ...

Samo da sta tidve vseeno bližje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Pa vseeno si američani (največji islamski nasprotniki) želijo, da bi turki čimprej vstopili v EU - morda nas hočjo pa zajebat ;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Thomas ::

Hja oni želijo Turke nagraditi za zvestobo.

Problem je v tem, da Turčija se pomika v nasprotno smer od željene. To so na lastni koži skusili že tudi Američani. In se ohladili pri lobiranju za vstop Turčije v EU.

Ampak to niti ni važno. Turčija v EU nima kaj iskati. Tako kot tudi Rusija ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Dr Evil ::

Men se ta samovolja Schrederja nemškega kanclerja zdi nevarna.Večina Nemcev niti noče Turčije v EU.On pa tja sam in kar obljubja o začetku pogajanj.Tudi če bi začeli z pristopnimi pogajanji,bi ta realno gledano mogla trajati najmanj 20 let in to zelo optimistično obarvano.

cirecire ::

Turčija v EU ?

Ma ne me basat. A potem bo pa Turški carinik na meji z Iranom varoval Shengensko mejo in varoval Nemčijo in Francijo pred ilegalci.

Vpašajte Nemce kaj si o tem mislijo pa bodo vsi odgovorili: Nein danke!!!

TheJack ::

Seveda sem zato, da se Turčijo sprejme v EU! Pa ne le Turčijo - tudi Jordanijo, Palestino, Izrael & Co.

Ampak seveda šele takrat, ko bo ustroj Unije tako napredoval, da bodo evropski federalni zakoni nad državnimi, ki bodo morali biti skladni z evropsko ustavo in zakoni.
To bo učinkovito zatrlo teror nad civilisti, srednjeveško zakonodajo in zapiranje poslank zato, ker v parlamentu govorijo v materinem jeziku.

root987 ::

Geografsko: A je Turčija sploh 5% v evropi? Kolkr se spomnem, je samo ZELO mali del celotne Turčije dejansko v Evropi.

Pa tudi če še drugače gledamo... Ne, Turčija še ni zrela za EU. Ne gospodarsko in ne zakonsko. Poleg sprememb zakonov in potem še tudi uspešne uveljavitve le-teh (kebrov zakon je potreboval kar nekaj mesecev da so ga začeli resno jemati - AFAIK!! - pa ni posebej pomemben v primerjavi z nekaterimi drugimi, ki jih je slovenija naredila od prvih pogajanj), pa je potem še potrebno spraviti gospodarstvo na neko "normalno" raven in še mal mentaliteto ljudi. Po mojem osebnem mnenju in vtisu, ki sem ga prejel iz medijev, je tam še vedno preveč ljudi, ki bi oz. že podpirajo terorizem. IMHO
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Vanich ::

Poglejte si film: "Midnight Express"

Dons Turčija ni velik boljša kot je bila takrat. (cca 1975)

Nej najprej vrnejo Konstantinopel, poj se bomo pa naprej zgovarjal.:D >:D

Thomas ::

Če bi Turčija od 1975 (Midnight Express) napredovala, kot JE recimo Slovenija in JE Španija in je Francija ... potem bi se lahko pogovarjali.

Turčija je nazadovala, v tem je problem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

boych ::

Jaz sem v Januarju prepotoval ta evropski del Turčije (Istambul, Okrog Mormonskega morja...) in moram priznat, da Turčija res klavrno izgleda. Kar se tiče standarda je ziher kar precej u ku***. Ne vem, če bi lih bila primerna članica EU?!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Thomas ::

Ni problem standard. Romunski je še slabši, to se potem že izboljša.

Problem je v tem, da se Turki fundamentalizirajo v islamski smeri.

TO je problem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Hypno ::

root987, za vstop v EU država ne potrebuje biti ozemeljsko del Evrope.

Glede Turčije je geografija res najmanjši problem.
Great are mysteries of the mind ...

Intifada ::

Turčija mora priti v EU čimprej. Evropa in Muslimani so kljub nekaterim zgodovinskim konfliktom imeli vedno postavljene zdrave odnose, ki niso bili hinavski kot so to venomer počeli judi. Prav tako je potrebno pokazati Ameriki, da so muslimani bratje Evrope in da nadaljno podjebavanja arabskomuslimanskgea sveta ne bo tako brezposledično kot je bilo to sedaj v Iraku.

Država, ki nikakor ne sme priti v Eu je Izrael! Evropa ne sme pustiti, da tujek preide v njeno kulturo, zlasti če je ta tujek lobij Zionističnega brata, ki želi samo škodo naši kulturno, zgodovinsko in politično več vredni celini.

root987 ::

Zakaj pa bi vstop Turčije v EU spremenil odnose na boljše? Verjetno bodo fundamentalisti turčijo začeli obravnavati kot "izdajalko" in ji obljubili "krvno" maščevanje.

@Hypno: hvala za info
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

cirecire ::

Prav tako je potrebno pokazati Ameriki, da so muslimani bratje Evrope

....mogoče su muslimani tvoji bratje. Moji sigurno niso.

A si ti že kdaj slišal za judeo-krščansko civilizacijo. V to civilizacijo muslimani sigurno ne spadajo. Če bi danes muslimani vladali Evropi, bi Evropa izgledala približno tako razsuto kot Turčija. Ravno zato pa Turčiji ni mesto v EU.

Thomas ::

EU bo po zdajšnjih 10, sprejela še kakšnih 10 majhnih držav - TOPs.

Nobene velike več, sploh pa ne Turčije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Intifada ::

cirecire

Judeokrscanska civilizacija ne obstaja. Židje ne priznavajo Jezusa, za razliko od muslimanov, ki ga omenjajo v koranu kot Iso.

Dokaz koliko judi priznavajo nas pa v tem linku

Thomas ::

Smetiš forum Intifada, to je vse.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Intifada ::

Še ena od tvojih izjav leta. Dokaži mi, da se motim ali pa odmolkni za vedno!

BigWhale ::

Spet je prislo o obracunov....

... skoda...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zakaj Turčija nima kaj delati v EU? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9718227 (15285) Heavy

Propad EU?

Oddelek: Problemi človeštva
454553 (3921) jype
»

Francoski NON

Oddelek: Problemi človeštva
312414 (1678) Thomas
»

Bolgarija in Romunija: Zelena luč za EU v 2007

Oddelek: Loža
242173 (1838) Scorpia
»

Vstop Turčije v EU

Oddelek: Problemi človeštva
332900 (2410) Phil

Več podobnih tem