» »

Problem z mailserverjem!

Problem z mailserverjem!

Jackass ::

Namestil sm Apache server in vse kar paš zraven (php, mysql) in sedaj nasnel php-nuke portal.

Neki cajta sm se igrou z vsem skupi, da sm vidu kako stvar sploh deluje. Prvega uporabnika in administratorja sem brez problemov določu.

Nato pa sem se probu še enkrat na novo registrerat. In vse izpolnm, napišm svoj mail, geslo... Nato mi napiše, da mi bo v kratkem poslou mail za aktivacijo na e-mail naslov, ki sem ga prej napisu. In dam "končaj". Nato pa mi zgoraj javi napako:

Warning: mail(): Failed to connect to mailserver at "miha.com" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set() in F:\webserver\PHP-Nuke-6.9\html\modules\Your_Account\index.php on line 146

Js pojma nimam kje se naštima ta mailserver. A je to stvar php-nuke-a, al se to nastav kje pri Apache serverju? Pojma nimam.

Vem samo, da ko sem te stvari naštimavu, da sem kot domeno... napisal povsod kar www.miha.com (ker še nisem imel prave domene, pa itak laufa vse samo pr men...).

Prosil bi za pomoč, če bi mi kdo lahko povedal kje se nastavi mailserver, ker js nimam pojma. A je to treba nastavt pr Apache serverju, al pr php-nuke-u? Pa še, če bi dal mal navodil kako priblžn se to nardi!
jAcKaSS

Primoz ::

v php.ini si vpiši smtp strežnik od svojega ponudnika ;)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Jackass ::

Najlepša ti hvala! Cel popoldne sem iskal, kje bi to lahko nastavil! Gledal sem tudi za nastavitvami php-ja, samo ni se mi pa v sanjah sanjalo, da je php.ini v mapi Windows (program PHP sem namestil na popolnoma drug disk...)! Ampak vsakič zveš kaj novega!;)

100× hvala!
jAcKaSS

pivmik ::

Ja to gre meni totalno na qrac, da je teba php.ini fuknit nekam tja v tri pisane rožice.
LP, Gregor GRE^

operater ::

Pa je možno v phpnuke odstraniti potrebno aktivacijo ? Uporabnik bi si ob prvi prijavi določil uporabiško ime in geslo in lahko sodeloval brez
potrebne aktivacije. Ta stvar me moti.

LP

operater ::

OK.
Sem našel - vseeno hvala
http://ravenphpscripts.com/download-fil...

LP

Jackass ::

operater: Kakšna aktivacija? A mislš tist k spodi piše:

Web site engine's code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.

A tega se znebiš, al česa?
jAcKaSS

Trubadur ::


Web site engine's code is Copyright © 2003 by PHP-Nuke. All Rights Reserved. PHP-Nuke is Free Software released under the GNU/GPL license.


jah to je precej svinsko če daš to stran:\ :\
ljudje se mučjo pisat pol pa še hočte umaknt njihov podpis
jaoooo......
Berite Thomasa!

madmitch ::

Pa dajte prebrat, kaj ga muči, on govori o aktivaciji novega uporabnika. Ko uporabnik naredi svoj "račun" mu portal pošlje en dolg link na e-mail ki ga je navedel. Evo to bi rad zaobšel, ker je verjetno ta portal bolj zaprte narave.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Jackass ::

Aha...

Pol se pa opravičujm, sm površno prebral.

Trubadur: Se strinjam, če so se že potrudl, pol nej bo to tm. Mal sm zmutil vse skp.
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dummy proof sistem za izdelavo simple strani

Oddelek: Izdelava spletišč
91547 (1459) srlem
»

PHP napaka

Oddelek: Izdelava spletišč
51029 (885) Nekdo386
»

Domač hosting

Oddelek: Izdelava spletišč
141330 (1156) MRB0rYS
»

Nastavitve php.ini-ja!

Oddelek: Izdelava spletišč
61335 (1249) Jackass
»

PHP problem

Oddelek: Izdelava spletišč
5812 (699) Matri[X]

Več podobnih tem