» »

C++ in datoteke problemček

C++ in datoteke problemček

boogoo ::

Pišem neki wrapper za propertyje, podoben kot je v javi. No prišel sem do naslednjega problema, ne vem kako bi izbrisal vrstico v tekstovni datoteki. Uporabljane naj bodo le standardne knjižnice.

Lp

OwcA ::

Bereš in izpisuješ, ko pride do nezaželjenega dela, preskočiš. Preprosto, grdo, učinkovito. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

boogoo ::

To je varjanta ki je prišla že meni na misel a mi ni preveč všeč. Če je le možno bi rad direktno spreminjal datoteko, brez pomožne datoteke.

OwcA ::

Saj ne rabiš pomožne datoteke. Če so zadevščine količkaj manjhne jih lahko prebereš v spomin in potem povoziš original.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

boogoo ::

Bi bla varjanta, za mojo primer najbrž dovolj dobra, samo bi raje mel eno majhno pošast ;), ki ne potrebuje dosti pomnilnika. V tem primeru malo večja datoteka zasede kar hitro več megabajtov pomnilnika. Rad bi, da bi ta wrapper bil robusten in široko uporaben, ne le za ta moj primerček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boogoo ()

OwcA ::

Če hočeš imeti povsem generično je to najboljša rešitev. Ako lahko kaj predpostaviš glede zapisa (naprimer stalna dolžina vrstice ...) pa seveda obstajajo bolj optimizirane rešitve. Ako te res "boli" poraba spomnia lahko najprej poiščeš kar bi rad odstranil. Nato vse od konca tega dela prebereš v spomin v originalno datoteko pa na zaćetku taistega dela zapišeš EOF. Potem datoteko še enkrat odpreš in ji na konec pripneš še kar ti je ostalo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Vesoljc ::

kwa pa je par mega dones? >:D

vsebino datoteko v mem, tam narediš edit, pa nazaj not.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

boogoo ::

resda danes, par mega ni dosti, ampak za tako bedno operacijo je par mega dosti preveč! Zaradi takšnega mišljenja, obstajajo programi ki totalno upočasnijo računalo..

No nazaj na topic, pojavila se mi je ideja da bi znotraj programa s system klical komando 'sed'(programček bo namenjen linuxu, tako da to ni problem :)). Kaj pravite na to idejo?

trs ::

@boogoo

mislim da problema ne mores drugace resit, kot tako da prepises celo datoteko... tako da, good luck ;)

BigWhale ::

A mislis, da sed kako drugace dela? :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SQL inner join

Oddelek: Programiranje
393257 (2512) smacker
»

grep - čisto malo pomoči ;)

Oddelek: Programiranje
192313 (1790) c0dehunter
»

pomoč pri delfiju

Oddelek: Programiranje
92338 (2198) KontraCepec
»

Preimenovanje datotek

Oddelek: Programiranje
5797 (751) |Luka|
»

sortiranje neznano dolge datoteke v pascalu

Oddelek: Programiranje
101032 (947) mmisv

Več podobnih tem