» »

naviti fx5600 (asus)

naviti fx5600 (asus)

Sba ::

Zadeva je takšna. Kupil sem sistem z asusovim fx 5600 in ugotovil, da zadeva ni kaj preveč zmogljiva. Za koliko bi se dalo dotično zadevo naviti':D
  • spremenil: Sba ()

boštjan ::

in kakšen system si kupil?

Sba ::

Sistem je P4 2.6 (800MHz), 2x 265 (DDR 400), ker ima dual memory neki in hitrejš bere ram, 120GB, TV tuner, digital sat tuner, ... ;)

DjTonic ::

Kaj pa driverje za chipset, itd imaš vse vredu naložene? Ti štekajo igre?

Sba ::

Vse je pravilno instaliran, ostalga sistema pa nebi naviju, sam mal grafiko, ampak baje se fx-ov ne da kej dost navijat, ker so že tovarniško "izkoriščeni".

Caligula ::

Skoda skoda, da tok simpaticnega sistema noces navijat. Pa prou lepo bi se ga dal tega Intela.

Sba ::

Ja recimo, na kok bi se ga pa dal nastimat?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sba ()

kajzer ::

Povečuj FSB, pa voltažo. Mislim da do 3,2 bi mogu it BP.

Sba ::

Nebi rad kej dodatno hladil.

kajzer ::

Sj ne rabiš. Najprej mal povečej FSB nato za kak 0,1V povišej voltažo, pol pa spet FSB. Pa glej da ne boš meu preveč agresivnih timingov (na ramih) nastavljenih.

=Exceed= ::

FX5600 do 3.2GHz ne bo šel:\
Verjemi, sistem imaš dovolj hiter in ti pri tej kartici dodatnih 400MHz na CPU-ju ne bo pomagalo!
Če se ne motim imaš kartico na 325/550? Navijo jo najprej na 370/600 pa testiraj. Če ne bo anomalij višaj po 5MHz naprej in testiraj (3DMark...).

LP

Caligula ::

Exceed, mi govorimo o procesorju, da bi ga lahko do toliko navil :|

Se tudi to pozna pri igrah. Pa itak ,da bos moral pac probavat. Daj najprej napetost povecaj za kakih 5% pa FSB povecaj za toliko, da bos imel frekvenco recimo 2.9 giga.

Skratka pocasi zacni,.. pol bos pa itak pocasi tudi videl koliko sploh rabis, pa da ob tem se emperature ne bodo ful visoke.
Je pa tako, da kar je pod polno obremenitvijo do 60C je cist OK.

Za graficno ap si nastimaj RIVA TUNER pa pac pocasi povecuj vrednosti za jedro in RAM.

Sba ::

Da mal obudim temo :)
Tele reči (asus v9560) se neda niti za herc navit;(( , tako da me zanima kateri bios naložit, pa kako:8)

S procesorjem sem pa nekako na 3.0 GHz obtičal, ker se neda voltaže dvignt na matični, pa tud multiplierja nima za spreminjat;((
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Enron x86 ::

"Tele reči (asus v9560) se neda niti za herc navit"
A to z RIVA TUNERJEM? Ne navijaj pod ADAPTER ampak preko DRIVERJEV (Driver-level overclocking).
p.s.: Naložit drug bios ti ne bo nič pomagalo, ker boš verjetno rabu nardit še kašn voltmod. Kar preko driverjev navijaj, sej je uredu. Jest mam POV FX5900XT 390/680 na 430/760 preko RIVA TUNERja pa se dost pozna.
L.P.

Sba ::

Navijanje ne gre... ne z Riva tunerjem, ne s tistim k daš k drajverjem, ne z original programom ;( Zato me zanima kako naj flasham (žal nimam pojma) Upam da bi rešil situacijo...
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje 6600GT

Oddelek: Navijanje
131194 (898) Tammih
»

OC 6600 265MB

Oddelek: Navijanje
321632 (1234) AndrewSmith
»

navijanje winfast px 6600

Oddelek: Navijanje
482836 (1620) Nande
»

Radeon 9800se softmod (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674620 (3391) Tilen
»

amd

Oddelek: Kaj kupiti
13861 (710) svejk

Več podobnih tem