» »

tiha graficna kartica

tiha graficna kartica

ziviky ::

Od zmeraj kupujem graficne kartice z NVIDIA chipsetom (GF2,3,4, FX5600, itn...). Za naslednjo kartico mislim kupiti ATI 9600 (PRO/XT)ali 9800XT. Kartica mora biti TIHA 8-) . Mi lahko nasvetujete modele in proizvajalce?
tnx...;)

Viktor

Zheegec ::

R9600 je zelo tiha >:D
Drugače pa glede na denar - R9600PRO ali pa R9800PRO (kar od Sapphire za okoli 75K).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

najtišje so kartice od proizvajalca Sapphire in sicer grafične serije ultimate edition,ki nimajo venta,ampak velik zalamanov cooler,amapk so te karte tudi dražje od tistih z ventom, dobiš pa 9600XT ultimate edition in 9800XT ultimate edition

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

ziviky ::

tnx, nisam pricakoval tako hiter odgovor.
Koliko stane Sapphire 9600XT Ultimate Ed. (kje se da dobiti v SLO?
Ali je Sapphire 9600XT dovolj tiha?

Isto vprasanje imam glede SATA HardDiscov. Zacasno imam Maxtor 120GB SATA in je res hrupen.Mi lahko nasvetujete kaksnega (mogoce WD?).
Upam da ne sprasujem prevec...

Viktor

boštjan ::

za sapphire vprašaj v PChand ali Mlacom
disk pa poglej v BOF-u za hitachi 7k250 SATA ali ATA

ziviky ::

Ta hitachi je malo drag kaj ne? Ostale opcije?
Mislim da bom vzel Sapphire 9600XT in ce bo prehrupan bom se instaliral od zalmana hladilnik...

c3R4R ::

Bse grafične z default hlajenjem so tihe. No, večinoma.:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

ziviky ::

Moja ASUS FX5600 je strupeno hrupna tudi ko znizam obrate ventilatorja.
Pravite da je ta Hitachi ful dober? Koliko se greje? (moj MAXTOR se greje cca do 62C).

Viktor

Smorny ::

Sem nabavil Sapphire R9600 XT in sem bil šokiran, kako glasen je defaunt vent! Sem ga zamenjal z northbridge coolerjem od Zalmana in uživam v tišini. Defaunt temp je bila 33°C, sedaj s pasivnim je okoli 45°C, če pa vklopim 8cm vent na 5V pa pade pod 30°C.
Overdrive vedno fura na 530 MHz.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

ziviky ::

Kako si nalimal Zalmana gor?

antonija ::

Kaj pa ksna pasivna hlajenja za graficne kartice od zalmana al pa kej podobnega? A ma kdo s tem kej izkusenj?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Smorny ::

nb42 (moder) sem dal gor. maš na šraufeke. Zalman dela tudi heatpipe, ki pa je za mojo denarnico predrag.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

M-man ::

Smorny a pa ni to mal premal? Sam mam radeona 9200 pa tud razmislam da bi nekaj druzga dal gor. sam heatpipe je res drag, sploh ce ga dajes na 9200:))

LP
M

pazduha ::

Za utisanje diskov ti toplo priporocam Zalmana ZM-2HC1. Dobis ga gotovo pri Mlacomu in pri JAE. Cena? Cca. 6kSIT. Zadeva 'ma hitpajpe in je montirana na ohisje z gumijastimi sraufi, tako da dosti, dosti zmanjsa vibracije in s tem hrup diskov. Zadeva seveda ni popolnoma tiha, je pa dosti blizu temu. Poleg tega pa ima se eno. dopolnilno funkcijo - hlajenje diskov.

Kar se pa tice tihih graficnih: Taksnih skoraj ni vec. Vse kar kupis z ventilatorjem je glasno. Tako da najbolje ventilator vreci dol in gor zadegat kaksno pametno pasivno hlajenje: npr. Zalman ZM80C-HP, vendar le-ta ne pase na cisto vse graficne. Treba si je zadevo mal bolj ogledat in preveriti compatibility listo.

Smorny ::

Pri meni deluje v redu. temoperatura okoli 45°C se mi pa tudi ne zdi previsoka. Za potrebe OC-ja mam pa zraven en 8cm fan.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

M-man ::

Smorny katero grafično maš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382283 (1551) pinx
»

kupujem grafično kartico...katero?

Oddelek: Kaj kupiti
141287 (966) rkb2
»

Montaža Zalmana ZM80C-HP na Radeona 9600Xt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10876 (726) Shark-357
»

Radeon 9600pro ali 9600XT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
513740 (2706) Tradewind
»

sapphire R9600XT 128MB vs. 256MB

Oddelek: Kaj kupiti
421129 (752) ferdo

Več podobnih tem