» »

Serv-U+no-ip

Serv-U+no-ip

AvAkI ::

Želim si narediti svoj FTP server.
Najprej sem si na no-ip.com naredil svojo domeno "base2k.no-ip.com". Nato sem še pobral program no-ip DUC, ker imam dinamični ip. V programu sem vpisal svoje geslo&email in nato obkljukal svojo dobeno "base2k.no-ip.com", da mi osvežuje IP naslov.
Doma imam router, na katerem sem odprl porte 20&21 in povrhu še DMZ. Tako da tu ni problemov.

Če pingam "base2k.no-ip.com" mi kaže vedno pod 1ms, kar pomeni, da z domeno ni nič narobe.

Ostane samo še serv-U, ki pa ga žal ne znam uporabljati oz. noče delati. Ko sem dal new server in se probal connectat nanj mi napiše wrong password.-hmm kateri pass pa sploh rabi?-tistega od no-ip.com al katerega drugega!?

Hvala za odgovore!

lp Andrej
~*-,._.,-*~> SLOVENIA THE BEST! <~*-,._.,-*~

AvAkI ::

Sem nekako zrihtal zadevo (IceVulcano:D ). Ampak sem ugotovil, da se lahko na FTP server konektam samo preko programa (npr. FlashFXP), preko internet explorerja ne gre!??!?!:\

Moram kaj posebnega nastaviti v serv-U, do bo delalo tudi preko IE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

mare_ ::

Kaj pa če vpišeš naslov v taki obliki: ftp://username:password@server.com ?

AvAkI ::

@mare_: Tako pa dela ja:) ! ampak me zanima če bi se dalo tudi drugače, tako da bi vpisal samo naslov domene in nato bi me vprašalo še za username in geslo.

AvAkI ::

Rad bi, da bi mi delalo tako nekdo.no-ip.org

Torej bi rad, da me vpraša za username in geslo, ker ftp:username:geslo... ni ravno najboljše.

Gandalfar ::

AvAkI: to je web streznil in ne ftp

ce hoces ftp
napisi

ftp://neki.domena.com

Big Poppa ::

Jaz imam pa malo drugačen problem.Nikakor ne morem usposobiti tega ServU-ja,da bi lahko dal na ftp mape iz večih diskov.Vedno v flashfxp-ju pokaže samo mape iz prvega izbranega diska (home directorija,ki ga določiš pri lastnostih uporabnika).
A je to omejitev programa ali kako.Imam verzijo 4.1,v 5.0 je bil problem popolnoma isti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

CaqKa ::

big poppa: naredi v windows explorerju bljižnice do posameznih diskov, iz tistega ki je default.
pa preberi navodila ki so zraven.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NO-IP.COM

Oddelek: Omrežja in internet
81729 (1506) zavajon
»

statični IP

Oddelek: Omrežja in internet
355999 (5141) Bakunin
»

lastna domena z dinamicnim IPjem. Kako?

Oddelek: Omrežja in internet
61617 (1473) sgdjkdlsugi4
»

no-ip DUC in Serv-U!!!

Oddelek: Omrežja in internet
71517 (1476) pivmik
»

Server problemi

Oddelek: Omrežja in internet
61051 (1015) Bug

Več podobnih tem