» »

problem s trojancem trj/StartPage.AV

problem s trojancem trj/StartPage.AV

mrbungle ::

Imam problem z zgoraj omenjenim virusom. Antivirusni program mi ga je kao odstranil, toda še vedno ne morem uporabljati Address vrstice v IE. Vseeno je, katerikoli link vpišem notri (npr. www.slo-tech.com),saj me vedno vrže na isto stran (http://magicsearch.ws).
Ima kdo kak predlog, kaj naj storim (poleg formatiranja), da se tega znebim. Hvala

tratto ::

Regedit -> Find: magicsearch.ws -------> briši, briši, briši >:D >:D

Poskusi še naslednje:
V Windows in pa v Windows/System direktoriju uredi datoteke po tipu. Preveri velikost vseh *.exe datotek. Ponavadi so kaki črvi ali dialerji skriti v kakšnih kratkih programih. Sam sem brez Ad-awera in Spy-bota našel kar nekaj njih, potem pa sem si omenjena programa priskrbel.

mrbungle ::

tomzi HVALA:) . Se mi je usšel znebit tega trojanca in sercherja.:D
LP

tratto ::

mrbungle ... ni za kaj. :))

Daj povej, kako si ga našel: z Regedit ali z brisanjem exe fajlov.

mrbungle ::

Trojanca mi je že antivirus najdel in ,,odstranil,,. Probleme sem imel s tistim searcherjem, ki se mi je vedno pojavil v address vrstici. V RegEdit sem pač vpisal v find magicsearch.ws , in kar je našel, sem zbrisal. Zdej deluje, sam sem si zafrknil Outlook za maile (na regedit se ne spoznam preveč).

LP

matic35 ::

Tvoj problem je v tem, da se ti ob vsakem zagonu trojanec na novo instalira, ker je skrit nekje v mapi system32. Pri takih stvareh zelo pomaga programček HjackThis. Ta ti pokaže vse spremembe v registru, ki se ne skladajo z originalno nastavitvijo, kot jo namesti windows pri prvi instalaciji. Problem je lahko edino v tem, da pobrišeš preveč, ker zazna tudi spremembe kot so. namestitev Google toolbar, adobe acrobata, nortona.... Zato pazi kaj popravljaš!
Najdeš ga na temle naslovu:

Forum Ravbarji in žandarji...

Malo bolj direktna povezava...

OZZY ::

Kaj pa uporaba CWShredder varjante.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
323968 (2894) grofsi
»

Disk se polni iz neznanega razloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
292696 (2005) jackorsen88
»

Trojanec uničen, a škoda ostaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111588 (1271) svecka
»

Ali je to vdor v moj PC?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171813 (1074) Azrael
»

Trojanski Konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
121853 (1639) matic35

Več podobnih tem