» »

AN7-problem

AN7-problem

SpaWn ::

Imam naslednjo konfiguracijo: Abit AN7, AMD Barton 2600+,Blok EK-WW,512MB RAM Twinmos 3200,GF ti4200 64MB,napajalnik ANTEC TruePower430W. Ko vzgem racunalnik,se mi na displayu, ki prikazuje status plosce prikaze 9a in potem 4,zraven pa se piska kot alarm, potem pa se sistem ugasne;(

Procesor,RAM in graficna delujejo BP.

Kdo ve kaj je narobe???

glinik ::

Meni je tako tulilo, ko sem za foro prižgal kutijo in nisem dak noter ramov :D

Lp

SpaWn ::

Ko vzamem RAM ven se pa racunalnik ne sklopi...;(

frenk ::

poglej v knjigco kaj pomeni 9a...mogoče pa grafična ali ram ni dobro vstavljen:)...probaj, nimaš kaj zgubit;)

SpaWn ::

9a ni v knjigi...

gamer ::

mogoče ti piska ker nimaš ventilatorja za cpu... dej na hedr za cpu fan en ventilator pa probi še enkrat

SpaWn ::

Sem ze provu dat en ventilator na CPU fan,ce to mislis.

gamer ::

maš to dva ram modula not al samo enga, če imaš dva probej samo z enim

SpaWn ::

Imam 1 kos in sem ga proval na vseh slotih

gamer ::

probej še enkrat dat gor vodni blok, mogoče je slab kontakt in se procesor preveč greje in se zato ugasne

SpaWn ::

Nsism ravno začetnik (to je moje drugo vodno) in sem vse kar si do zdej reku že provu in ne pomaga.

gamer ::

mogoče je pa plata zanič?

SpaWn ::

Plata je nova in ni zanič.

Dr_M ::

kje pa pise da nova ne more bit zanic?? sploh pa so tele AN7 precej sumljive...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gamer ::

sej te razumem, kupu si novo plato pa ti ne dela, ampak morš se sprjaznt da so tele AN7 plate v primerjavi z NF7 slabše, kokr sm gledu na netu je še celo nekaj ročno nalotanga gor, da sploh ne omenjam tistih prerezanih povezav na pcb-ju, ki so pa res kaplja čez rob, abit je s to plato uniču dost svojga ugleda, kar se tiče amd plat, edina dobra poteza k so jo naredl je bla ta da niso iz prodaje umaknil nf7, ko so izdal an7,

js sm tud kupu nov disk pa ni delu, sm ga nesu nazaj, so mi dal druzga in ta dela prez problema, včasih komponente, ki jih kupiš pač ne delajo zato pa je garancija

glede na to da praviš da ti vse razen plate ne dela je kriva plata, lahko pa probaš pri katerem od tvojih prijateljev, če dela z drugim procesorjem, ramom in grafično... samo če bo delal, je uničena ena od tistih komponent za katere ti trdiš da delajo; ali si sploh že videl tvojo AN7 v delujočem stanju?

SpaWn ::

Plata močno dvomim d aje šla, ker u bistvu mi tud na perjšnji ni delovalo samo sem jo ravno dobil iz karancije in je nek delček bil odlotan tako da sm mislu da je to krivo in jo nesu nazaj (nf7-s). Da nemib čakal spat 2 meseca na staro plato sm kupil novo in mislim, da se močno motiš ko praviš da je an7 slaba plata kvečjemu je slaba nf7 ki ima zelo nestabilne voltaže kar so pri an7 odpravli. Pa še ceu kup rači ma k niso slabe. Nočem se pregovarjat kera plata je bolša hočem samo rešit problem. Zvečer ko bom imal čas bom sproval z navadnim hlajenjem, če je slučajno v tem fora a se mi to zdi precej skragano z logiko.

Dr_M ::

se pravi, da razni reviwerji lazejo?? in tut slotecherji ki imajo an7 in ki pravijo, da je to slaba plata?
men se zdi, da je to nekak ekvivalent nf7 1.1 verziji...al pa 1.0, samo da ima luknje okol socketa :)
pa ce bi bla dobra plata, bi delala. se ti ne zdi?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584890 (3634) SepoX
»

Katero ploščo za AMD je

Oddelek: Kaj kupiti
382381 (1229) ČIP 008
»

Pomoč pri izbiri komponent

Oddelek: Kaj kupiti
91448 (1290) boštjan
»

MSI K7N2-ILSR nForce2 DELTA 400+proc+ram (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
593311 (2965) Dr_M
»

Abit AN7

Oddelek: Strojna oprema
381715 (1110) SandiK

Več podobnih tem